Brutális volt a lipcsei ütközet

V. G.V. G.
2007.02.12. 23:57
Címkék
Ez a hétvége sem múlt el verekedés nélkül, ezúttal Németországban volt balhé: szombaton az amatőr kluboknak rendezett Szász Kupa negyeddöntője után nyolcszáz lipcsei futballhuligán támadott meg háromszáz rendőrt. A Német Labdarúgó-szövetség (DFB) elnöke, Theo Zwanziger mindezek után fenyegetően úgy nyilatkozott: „Ahol nem sikerül megfékezni a rendbontókat, ott többet nem rendezhetnek bajnoki mérkőzéseket, a klubokat pedig fel kell számolni.”
Már a stadionban elkezdôdött a rendôrök és a szurkolók különmeccse
Már a stadionban elkezdôdött a rendôrök és a szurkolók különmeccse
Már a stadionban elkezdôdött a rendôrök és a szurkolók különmeccse
Már a stadionban elkezdôdött a rendôrök és a szurkolók különmeccse
Már a stadionban elkezdôdött a rendôrök és a szurkolók különmeccse
Már a stadionban elkezdôdött a rendôrök és a szurkolók különmeccse

A hatodosztályú 1. FC Lokomotiv Leipzig szombat kora délután hazai pályán fogadta az Erzgebirge Aue tartalékcsapatát. Az 5327 néző előtt lejátszott találkozón 3–0-s vendégsiker született. A mérkőzést kétszer is meg kellett szakítania Ralf Schinköthe játékvezetőnek, egyszer (tizenhárom percre) alig valamivel a második félidő kezdete után, amikor a lipcsei drukkerek rakétákat lőttek be a pályára, és petárdákat dobáltak a vendégszektorba – az onnan érkező provokációra válaszolva.
A java a lefújás után következett: a szurkolótáborok összecsaptak a környező utcákon, a közbeavatkozó rendőröket (akik gumibottal és könnygáz bevetésével próbálták megfékezni az indulatokat) a huligánok kövekkel és betondarabokkal dobálták meg.

Mindeközben lövés is dördült: egy civil ruhás rendőr tüzelt figyelmeztetésül szolgálati fegyverével, mikor húszan kergették és közben üvöltötték: „Kicsinálunk, zsaru!”

A lipcsei rendőrkapitányt sokkolták az események: „Immáron nem kell külföldre utaznunk, hogy hasonló jeleneteket láthassunk. Városunk kiállította magáról a szegénységi bizonyítványt…”

A hazai klub vezetése nyilatkozatban kért elnézést a történtekért, a rendőrség külön nyomozócsoportot hozott létre, hogy az őrizetbe vett (és később szabadon távozó!) tettesek mellett további huligánokat állítson elő. A randalírozók mindeközben büszkék tettükre, egy internetes oldalon megjelentek szerint többen hatalmas élményként említették az eseményeket. Nos, mindez a környéken több mint 12 ezer eurós (3 millió forintos) kárt okozott, nem beszélve arról, hogy az összecsapások után 32 rendőrt és hat huligánt kellett kórházba szállítani – halálos áldozatról ezúttal nem érkezett jelentés. Szerencsére…

Szavazás

Melyik csapat nyeri a német bajnokságot?

Legfrissebb hírek

Megvannak a panamai–angol és a horvát–ghánai meccs kezdőcsapatai

Foci vb 2026
10 perce

Kane, Saka és Rashford is kezd az angoloknál Panama ellen – kezdőcsapatok

Foci vb 2026
17 perce

Egy angol már felemelte a vb-trófeát – fotó

Foci vb 2026
28 perce

Érkeznek a szurkolók a stadionba az angolok meccsére – fotók

Foci vb 2026
37 perce

Több mint négyezren evezték át a Balatont

Kajak-kenu
48 perce

Szongoth Dománt draftolta a Buffalo Sabres!

Amerikai sportok
55 perce

Vert helyzetből nyertek a svédek Kecskeméten a női röplabda Európa-ligában

Röplabda
1 órája

Műugrás: Fehér Luca ezüstérmes toronyugrásban a budapesti junior Eb-n

Utánpótlássport
1 órája
Ezek is érdekelhetik