Nem volt vonzó az AC Milan

V. G.V. G.
2007.01.17. 01:23
Címkék
Meglepő, de igaz: David Beckham, az Amerikába szerződő sztár mehetett volna a Milan együttesébe is, ám úgy tűnik, már nem akart igazán kiemelkedő csapatban játszani.
A Ruud van Nistelrooy nyakában örülô David Beckham amerikai levezetés kedvéért hagyta el a profi futball világát
A Ruud van Nistelrooy nyakában örülô David Beckham amerikai levezetés kedvéért hagyta el a profi futball világát
A Ruud van Nistelrooy nyakában örülô David Beckham amerikai levezetés kedvéért hagyta el a profi futball világát
A Ruud van Nistelrooy nyakában örülô David Beckham amerikai levezetés kedvéért hagyta el a profi futball világát
A Ruud van Nistelrooy nyakában örülô David Beckham amerikai levezetés kedvéért hagyta el a profi futball világát
A Ruud van Nistelrooy nyakában örülô David Beckham amerikai levezetés kedvéért hagyta el a profi futball világát
Emlékezhetünk, 2005. augusztus 14-én a Real Madrid az angol középpályással a soraiban Budapesten vendégszerepelt a Puskás Ferenc-válogatott ellen (a vége 1–3 lett): a szállodájukba megérkező madridi sztárokat őrjöngő szurkolók hada várta a bejáratnál. Kevesebben voltak, akik a buszról leszálló személyekre sporteredményeik alapján néztek fel, mint azok, akik inkább személyük vagy éppen hajviseletük miatt istenítették őket. A riporter az egyik, magáról majdhogynem megfeledkező hölgyet megkérdezte, miért várakozik, mire a válasz: „Mert itt van Bekmen…”

Nos, a rövid történet pontosan szemlélteti a David Beckham személyét övező hisztériát, és népszerűségéből adódóan a játékos nem csupán reklámhordozó, hanem remekül eladható termékké is vált. Most ezt próbálják Amerikában is meglovagolni, ahol nem sajnálják a pénzt a sportág külföldi, gyakran csak pénzt keresni és levezetni vágyó sztárokkal történő népszerűsítésére.

Hol van azonban még pályafutása végétől a 31 éves angol?

Lehet, nincs is olyan messze.

Az olasz AC Milan együttesének elnöke, Adriano Galliani elárulta, David Beckham a milánói együttest is választhatta volna az amerikai túra helyett.

„Beszéltünk Beckhammel, mielőtt Los Angelesbe utazott volna. Aztán Tom Cruise-hoz kötődő szoros barátsága miatt végül Amerikát választotta” – mondta némi iróniával a sportvezető, és hozzátette: érdeklődésük komolyságát mutatja, hogy információkat kértek az angol középpályásról Arrigo Sacchitól, a Real Madrid korábbi sportigazgatójától. A szakember megerősítette: a játékos még távolról sem égett ki, teljes intenzitással hajtja végre a feladatokat az edzéseken.

Erő tehát még lenne Beckhamben. Csak épp az elhatározás hiányzott?

Adriano Galliani szerint elsősorban az anyagiak játszottak közre a játékos döntésében, hiszen a Galaxy csapatában öt év alatt 275 millió dollárt (53 milliárd forintot) is megkereshet, míg a Milan „csak” sztárjaihoz hasonló fizetést tudott volna garantálni. Talán annyira kevés az sem lett volna, ám ezért az összegért minden héten meg kellett volna szakadni a pályán. Amerikában azonban elég lesz majd az edzéseken néhányat dekáznia, a mérkőzéseken pedig egy-két szabad- és szögletrúgást elvégeznie. Valljuk be, ez azért mégiscsak kevésbé megterhelő, mint az olasz bajnokság küzdelmei. És ami a legfontosabb: Beckhamnek Los Angelesben nincs mit veszítenie.

Főleg, ha még nyer is rajta…

Szavazás

Melyik csapat nyeri a spanyol labdarúgó-bajnokságot?

Legfrissebb hírek

Megvannak a panamai–angol és a horvát–ghánai meccs kezdőcsapatai

Foci vb 2026
12 perce

Kane, Saka és Rashford is kezd az angoloknál Panama ellen – kezdőcsapatok

Foci vb 2026
19 perce

Egy angol már felemelte a vb-trófeát – fotó

Foci vb 2026
30 perce

Érkeznek a szurkolók a stadionba az angolok meccsére – fotók

Foci vb 2026
39 perce

Több mint négyezren evezték át a Balatont

Kajak-kenu
49 perce

Szongoth Dománt draftolta a Buffalo Sabres!

Amerikai sportok
57 perce

Vert helyzetből nyertek a svédek Kecskeméten a női röplabda Európa-ligában

Röplabda
1 órája

Műugrás: Fehér Luca ezüstérmes toronyugrásban a budapesti junior Eb-n

Utánpótlássport
1 órája
Ezek is érdekelhetik