(20, –17, 26, –23, –10)

Szombathely, 600 néző. V: Juhász Z., Adler
MAGYARORSZÁG: Meléndez-Pál, Dégi, VÁRHEGYI, PETHŐ, Mester, Bognár. Cs: Vatai (liberó), Kapuvári, MÁTRAI, Kovács E., Héjas, Tormási. Szövetségi kapitány: Ludvig Zsolt
SZLOVÉNIA: KOCAR, Vudgalic, Gustin, Cvetanovic, BOROVISEK, VAHEN. Cs: Derevensek, Jontes. Szövetségi kapitány: Dragutin Bartuc
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 7:8, 16:12, 20:15, 23:16. 2. játszma: 3:6, 5:8, 6:13, 12:20, 17:23. 3. játszma: 8:7, 15:16, 19:21, 24:22. 4. játszma: 8:7, 8:10, 13:16, 15:20, 22:23. 5. játszma: 3:6, 7:10.
Belgium–Bulgária 3:0 (25, 14, 20)

A Savaria-kupa az első alkalom, hogy a közelmúltban felépült szombathelyi csarnok nemzetközi tornának ad otthont. Vizsgáznak a rendezők és a létesítmény is, hiszen egy hét múlva itt rendezik meg a női röplabda Eb-selejtező tornát.

Az első játszmában, 9:8-as szlovén vezetésnél Pethő Anita került az első sorba, és pontos ütései nyomán három ponttal sikerült elhúzni. Az előnyt sikerült a játszma végéig növelni. A második játékrészben a nagyobb lendülettel kezdő szlovén csapat megugrott, Ludvig Zsolt hiába kért időt, hogy felrázza újra kissé fásultan játszó lányait. Húszpercnyi játék után egyenlítettek a szlovénok. A harmadik felvonás igazán kiélezett küzdelmet hozott, felváltva szerezték pontjaikat a csapatok. A magyar gárdának kétszer is játszmalabdája volt, a másodikat be is ütötte.

A negyedik felvonásban a magyar lányok ragadták magukhoz a kezdeményezést, 8:7-es vezetés után azonban a vendégcsapat határozottabb mezőny- és támadójátéka érvényesült. Az ötödik játszmában 6:6-ig lépést tudtak tartani a mieink, de utána már csak egy-egy pontot tudtak szerezni a végig jobb teljesítményt nyújtó vendégekkel szemben.

Mestermérleg
Ludvig Zsolt:
– Nagyon sok kikényszerített hibánk volt, de annak örülök, hogy tizenkét tagú csapatom volt.
Dragutin Bartuc: – Mind a két válogatottnak ez volt az első szereplése, ami abból is kiderült, hogy sok volt a hiba a játékban. Ennek ellenére jó mérkőzés volt.