Többpróba: Szabó fölényesen nyert

MÁTAY ANDREAMÁTAY ANDREA
2005.02.06. 22:23
Címkék
Szokatlanul kevesen indultak tegnap az országos többpróbabajnokság keretében megrendezett versenyen az Olimpiai csarnokban - ha nincsenek külföldi indulók, néhány számot talán meg sem rendeztek volna. A vendégek azonban jó hangulatot teremtettek, és ez hétpróbázóinkat is ösztönözte. Az első nap után vezető Szabó Attilának a mieink között nem akadt igazi ellenfele, de szerencsére - versenyen kívül - a szlovén Uros Kogal is rajtolt, így volt kivel küzdeni. A vasárnapi első számban a 60 méteres gátfutásban (8.22) az UTE atlétája két századmásodperccel megelőzte riválisát, és noha a rúdugrás a szlovéné lett (460), a befejező 1000 méteren ismét Szabó volt a jobb. Az utánpótláskorú versenyzőnek ekkor már az volt a fő célja, hogy elérje az 5400 pontot, amihez 2:51.49 percet kellett futnia. Tervét sikerült megvalósítania (2:49.94). "Nagyon örülök, hogy bajnok lettem - mondta Szabó -, s annak is, hogy vasárnap mindhárom számban megjavítottam az egyéni csúcsomat. A tavalyi hétpróbához képest minden számban jobban teljesítettem." ---- E ---- &
Legfrissebb hírek

Messi lehagyta Klosét, meglőtte a rekordot jelentő 17. vb-gólját

Foci vb 2026
4 perce

Ochoa védi a mexikói kaput az utolsó csoportmeccsen

Foci vb 2026
7 perce

Argentína 1–0-ra vezet a félidőben

Foci vb 2026
12 perce

Vezet Argentína, Messi most már egyedüli gólrekorder lett

Foci vb 2026
20 perce

Videó: így nem lett Messi egyedül vb-gólrekorder – tizenegyesből

Foci vb 2026
31 perce

Messi rekordot dönthetett volna, de kihagyta a tizenegyest

Foci vb 2026
50 perce

Elkezdődött Argentína és Ausztria összecsapása!

Foci vb 2026
1 órája

Korábbi vb-ezüstérmes lett Gulácsiék edzője Lipcsében

Német labdarúgás
1 órája
Ezek is érdekelhetik