Nem lobbitevékenység, hanem érdekképviselet

FÜREDI MARIANNEFÜREDI MARIANNE
2005.01.11. 21:09
Címkék
"Igen jót beszélgettünk, nagyon jót vitatkoztunk" - minősítette azt a keddi tanácskozást Baráth Etele, a kezdeményező kajak-kenu szövetség elnöke, amelyen még két sportszövetség - az úszó- és a vívó - vezetői, valamint a Nemzeti Sporthivatal (NSH), a Nemzeti Sportszövetség (NSSz) és a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) képviselői vettek részt, és amelynek az volt a céja, hogy kilendítse a holtpontról a magyar sportot. A másfél órás megbeszélés után tartott sajtótájékoztatón - amelyen az újságírókkal közölték, hogy csupán három kérdés feltevésére van lehetőségük! - minden érintett egy-két mondatban fogalmazhatta meg azt, amit az esemény legnagyobb eredményének tart. Baráth Etele elmondta, hogy a jövő héttől kezdve hetente üléseznek majd. Az NSH-nak március vége felé kell beterjesztenie a Nemzeti Sportstratégiát a kormány elé, és addig szeretnének a finanszírozás, a pénz elosztásának módja, a versenyrendezéssel kapcsolatos állami garancia és a létesítményhelyzet kérdéseiben javaslatokat megfogalmazni, ám abban már most egyetértenek, hogy a továbbiakban is a decentralizált sportirányítási rendszert támogatják. Ábrahám Attila NSH-elnök szerint újdonság volt a párbeszédben, hogy végre elhangzott: az összes ellenérdek ellenére vannak érdekek, amelyek mögött egységesen kell kiállni. Ilyennek nevezte a 2006-os úszó Európa-bajnokság kapcsán kialakult margitszigeti uszodaügyet, amelyben véleménye szerint az NSH egyedül maradt, a sportszakma nem fejtette ki álláspontját, tájékoztatás helyett hangulatkeltés folyt. "A hatvanöt szövetséget tömörítő Nemzeti Sportszövetség kiáll az úszó Eb rendezése mellett" - reagált azonnal a címzetes államtitkár szavaira Berényi János elnök, majd hozzátette, hogy szeretnék, ha a költségvetésben előirányzott összegen felül további egymilliárdot kapna a magyar sport, ezt azonban konkrét célokra kell kérni. Gémesi György, a vívók elnöke megerősítette az utóbbi gondolatot, majd hangoztatta, hogy a "három szakszövetség együtt küzd azért, hogy a magyar sport eredményessége megmaradjon, és ez nem lehet politikai kérdés". A MOB-ot képviselő Molnár Zoltán ügyvezető igazgató örömét fejezte ki, hogy a MOB-ot is bevonták a tanácskozásba. Véleménye szerint az idei évet illetően kicsit elkéstek a lobbizással, ám a jövőre nézve fontos, hogy ismertessék az anyagi igényeket. Gyárfás Tamás úszóelnök megerősítette, hogy nem pályáznak a 2009-es vb rendezési jogára, és javasolta, hogy a következő megbeszéléseken konkrét esetekkel foglalkozzanak, mert más sportágak is tanulhatnak például a Bp. Spartacus úszószakosztályában történtekből. Lapunk kérdésére, mely szerint a következő hat találkozón nem kellene-e más sikersportágak képviselőit is bevonni a tanácskozásba - ha már az a cél, hogy minden probléma felszínre kerüljön -, hogy ne legyen belterjes a tanácskozás, az érintettek kijelentették: kezdeményezésük nem a három sportág saját lobbitevékenysége, ők kéretlenül is képviselik a többi sportágat, és majd ha a hatodik öszszejövetel után ismét a nyilvánosság elé állnak, kiderül, valóban tettek-e valamit a magyar sportért.
Legfrissebb hírek

La Liga: végleg megszerzi az egyiptomi csodagyereket a Barca – hivatalos

Foci vb 2026
13 perce

NS-foci: ötödik hely a Grosics-kupán

Minden más foci
13 perce

Vb 2026: az ivószünetekre panaszkodott Thomas Tuchel

Foci vb 2026
15 perce

A ZTE bejelentette a Ferencvárostól érkező csatár szerződtetését

Labdarúgó NB I
21 perce

Gyulai Miklós lemond az atlétikai szövetség elnöki posztjáról

Atlétika
29 perce

Perl Zoltán: Vojvoda Dávid hiányozni fog a válogatottból

Kosárlabda
38 perce

Tenisz: Marozsán megverte a negyedik kiemeltet Mallorcán

Tenisz
55 perce

Sámán is segíti a ghánaiakat, mágia kell Harry Kane ellen

Foci vb 2026
58 perce
Ezek is érdekelhetik