Balogh újra a társakkal

FÜREDI MARIANNEFÜREDI MARIANNE
2005.01.11. 21:22
Címkék
Szokatlanul hosszúra nyúlt, a szeptember végi Európa-bajnoksággal zárult az öttusázók tavalyi idénye, így nem csoda, hogy az átlagosnál hosszabb szünet után kezdte újra a közös edzéseket Pálvölgyi Miklós férfikapitány legénysége.
- Valójában már októberben elkezdtük a felkészülést a hagyományos tápiószentmártoni lovastáborral, aztán november közepétől három hetet töltöttünk Tatán, igaz, ekkor még nem volt teljes a létszám - pontosít a szakvezető. - Balogh Gábor viszont annak ellenére ott volt Tatán, hogy csak januárra tervezte a visszatérését. A kétszeres egyéni világbajnok lapunknak akkor azt nyilatkozta, hogy a jövőben már nem úgynevezett egyéni felkészülést fog végezni, hanem visszatér a társak közé, csoportban dolgozik. Mint mondta, kilencvenhét óta többnyire egyedül edzett, és a változástól azt várja, hogy a fiatalok még jobb teljesítményre sarkallják. Valóban visszatért a sydneyi olimpia ezüstérmese?- Igen, és nemcsak a csoporthoz, hanem a válogatott közös vívóedzéseibe is bekapcsolódott, ezentúl az ő edzéseit is Hegedűs Ferenc irányítja. További változás az életében, hogy úszóedzője Rátonyi Gábor helyett Hicsák Zsolt lett. Örömmel mondhatom, hogy Gábor a gyengébben sikerült olimpia miatti letörtség után újra a régi nagy kedvvel dolgozik, igaz, őt korábban sem kellett noszogatni az edzéseken.- A legeredményesebb versenyző után essék szó a többiekről is! Mikor hirdeti ki a válogatott keretet, hogyan alakul a program?- A keddi elnökségi ülés elé terjesztettem a névsort, a sportág híveinek nem meglepetés, hogy Baloghot, Kállait, Horváth Viktort, Fülep Sándort és Marosi Ádámot biztos kerettagnak tekintem. Az első válogatóversenyek alapján melléjük csatlakozhat még két-három versenyző. A kiválasztottak két csoportban válogatóznak majd a világ- és Európa-bajnoki szereplés jogáért, de a versenyeztetési tervet csak február közepén hirdetem ki, amikorra már az anyagi lehetőségeink is ismertek lesznek. - Végezetül nem lehet elkerülni egy kérdést: az elmúlt esztendőt nem a hagyományokhoz híven zárta a férfi szakág, a korábban megszokott éremeső helyett mindössze egyetlen medália, a kontinensviadalon szerzett váltóarany volt a termés. Min kell, egyáltalán kell-e változtatni azért, hogy az idén a férfiaknál is újra a magyar versenyzők játsszák a főszerepet?- Az elmúlt év valóban nem volt sikeres, csapatunknak sérülés miatt a vébén és az Európa-bajnokságon is vissza kellett lépnie, így nem harcolhattunk az érmekért, Marosi Ádám pedig ezüstérmesként ért ugyan célba az Eb-n, de pályatévesztés miatt kizárták. Ennek ellenére állítom, hogy versenyzőink nem felejtettek el öttusázni, amit bizonyítottak az évközi produkciók, tehát különös változtatásra nincs szükség. Az biztos, hogy az idén sem lesz könnyebb jól szerepelni, de felvesszük a harcot a vetélytársakkal.
Legfrissebb hírek

La Liga: végleg megszerzi az egyiptomi csodagyereket a Barca – hivatalos

Foci vb 2026
8 perce

NS-foci: ötödik hely a Grosics-kupán

Minden más foci
9 perce

Vb 2026: az ivószünetekre panaszkodott Thomas Tuchel

Foci vb 2026
11 perce

A ZTE bejelentette a Ferencvárostól érkező csatár szerződtetését

Labdarúgó NB I
17 perce

Gyulai Miklós lemond az atlétikai szövetség elnöki posztjáról

Atlétika
25 perce

Perl Zoltán: Vojvoda Dávid hiányozni fog a válogatottból

Kosárlabda
34 perce

Tenisz: Marozsán megverte a negyedik kiemeltet Mallorcán

Tenisz
51 perce

Sámán is segíti a ghánaiakat, mágia kell Harry Kane ellen

Foci vb 2026
54 perce
Ezek is érdekelhetik