Másfél éves szerződést fogok aláírni a Real Madriddal - nyilatkozta a brazil Estado de Sao Paulo című lapnak Vanderlei Luxemburgo (képünkön). A brazil labdarúgó-válogatott korábbi szövetségi kapitánya ma érkezett meg Madridba, ahol a királyi klub vezetősége délután elnökségi ülést tart, utána pedig sajtótájékoztatón jelenti be Luxemburgo kinevezését.
"A megbeszéléseken nagyon gyorsan túl voltunk - mondta a Santos csapatával bajnoki címet nyert 52 éves szakember az említett újságnak még azelőtt, hogy felszállt a spanyol fővárosba induló repülőgépre. - Most Madridba repülök. Másfél éves szerződést írok alá, és azonnal átveszem a csapatot."
Luxemburgo a szeptemberben távozó José Antonio Camacho helyére kinevezett Mariano García Remón helyére ül le a Bernabéu-stadion kispadján.
Kapcsolódó anyagaink: Luxemburgo lesz a Real Madrid edzője A Santosé a bajnoki aranyTéma Roberto Carlos távozásaSacchi lehet a Real edzőjeReal Madrid: Remon nyárig maradGarcía Remón, a visszatérőCamacho megvált a RealtólAz NSO ajánlja:A spanyol bajnokság állása, eredmények:
Tabella, fordulóról fordulóraA La Liga csapatai 2004-2005Minden, amit a bajnokságról tudni kell