MU: Glazer újabb akciót tervez?

Vágólapra másolva!
2004.12.20. 18:16
Címkék
A Manchester United angol futballklub elnöksége szerint Malcolm Glazer amerikai mágnás (képünkön), az MU 28 százalékos résztulajdonosa azt fontolgatja, felülvizsgálja korábbi nemhivatalos ajánlatát, hogy többségi tulajdont szerezzen a világ leggazdagabbnak tartott futballszervezetében. A hírt az AFP francia hírügynökség közölte.

A kommünikében ugyanakkor az MU vezetősége kijelenti, hogy nem áll szándékában újra megnyitni a "Glazer-aktát" addig, amíg a milliárdostól nem kap határozott javaslatot.

A Manchester United még októberben fagyasztotta be a tárgyalásokat az amerikai profi futball-ligában szereplő Tamba Bay Buccaneers tulajdonosával, mert Glazer ajánlata az elnökség álláspontja szerint túl kockázatos volt, és adósságokkal terhelhette volna meg a klub kasszáját.

Glazer jelenleg a részvények 28,1 százalékát birtokolja. Nemrégiben három tagot kirúgatott az elnökségből, ezért a JP Morgan pénzintézet nem volt hajlandó pénzügyi támogatást adni neki a tervezett tranzakcióhoz.
Legfrissebb hírek

Kikapott a macedónoktól a kosárlabda-válogatott

Kosárlabda
25 perce

„Budapesten mindig otthon érzem magam” – Thomas Bach a Nemzeti Sportnak

Egyéb egyéni
34 perce

„Mindent megkaptam a kézilabdától” – Faluvégi Rudolf a visszavonulásáról

Kézilabda
38 perce

Szektorbezárással és pénzbírsággal büntette az FTC-t az UEFA

Bajnokok Ligája
42 perce

Coco Gauff néhány nappal a US Open rajtja előtt szakított edzőjével

Tenisz
59 perce

Szlovák Kupa: biztos DAC-továbbjutás

Minden más foci
1 órája

Evezés: eredményes nyarat zárt a magyar utánpótlás

Utánpótlássport
1 órája

Több sportág kiemelkedő alakját díjazták az államalapítás ünnepén

Egyéb egyéni
1 órája
Ezek is érdekelhetik