Röplabda - Elfogyott a horvát csapat

HEKA LÁSZLÓHEKA LÁSZLÓ
2003.02.13. 21:47
Címkék
Az Európa-bajnoki selejtezőben a magyar férfiválogatottal azonos csoportban szereplő horvát csapat játékosok nélkül maradt, ugyanis a Horvát Röplabdaszövetség fegyelmi bizottsága súlyos büntetést szabott ki a tavalyi vb előtt sztrájkoló röplabdázók ellen. Mint arról korábban beszámoltunk, a keret tagjai sztrájkoltak az edzéskörülmények (például nem volt elég komfortos a busz…), a felszerelés minősége, a szövetség által kért átigazolási díjak mértéke és sok másmiatt. Csak Dejan Laninovic és Igor Simuncic nem tartott társaival. Ôk természetesen nem bűnhődtek, ellenben Ante Jakovcevic, Darko Antunovic, Ivan Donald Maric és Inoslav Krnic egyéves, Robert Celan, Stanislav Zimakijevic, Ratko Peris, Vadim Jevtuhovics, Igor Omrcen és Tomislav Coskovic hat hónapos, Roko Sikiric, Mario Strelec és Ivan Rancic három hónapos eltiltást kapott. Horvátországnak tehát nincs válogatottja, legalábbis teljesen új csapattal lesz kénytelen kiállni a májusi (éppen Zágrábban megrendezendő) csoportselejtezőn.
Legfrissebb hírek

Videók: Messi nélkül is ment a góllövés az argentinoknak

Foci vb 2026
1 perce

Mutatjuk a Kongói DK–Üzbegisztán mérkőzés góljait!

Foci vb 2026
36 perce

Statisztikák: Cristiano Ronaldo utolérte Lothar Matthäust; Afrika tovább zakatol

Foci vb 2026
39 perce

Vb 2026: Algéria–Ausztria 2–2

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Jordánia–Argentína 1–2

Foci vb 2026
1 órája

Történelmi siker, Wissa és Mayele a legjobb 32 közé lőtte a Kongói DK-t

Foci vb 2026
1 órája

Kolumbia ikszelt Portugáliával és megnyerte a csoportot, a kongói DK is továbbjutott

Foci vb 2026
2 órája

Portugália nem tudta megverni Kolumbiát, Horvátországgal találkozik a legjobb 32 között

Foci vb 2026
2 órája
Ezek is érdekelhetik