Szakított Velascóval a cseh szövetség

HEKA LÁSZLÓHEKA LÁSZLÓ
2002.12.22. 21:05
Címkék
Igencsak meglepődött a világ egyik legjobb trénere, az argentin Julio Velasco, amikor a Cseh Röplabdaszövetség illetékesei közölték vele, hogy nem hosszabbítják meg szerződését. A Mlada Fronta Dnes című cseh lap szerint Velasco, aki januárban vette át a férfiválogatott irányítását, figyelmeztette a szövetséget, hogy csak fizetésemelés esetén hajlandó tovább dolgozni. Ám a cseh vezetők úgy érveltek, hogy az októberi világbajnokságon megszerzett egy győzelem után a kapitány nem érdemli meg járandóságának emelését. Velasco távozásának a horvátok örülnek, hiszen az olaszokkal 1990-ben és 1994-ben vb-aranyérmet szerző trénert a horvátok szövetségi kapitányként szeretnék szerződtetni, a Mladost Zagreb pedig őt nézte ki új trénernek. Velasco már egy éve "kokettál” a horvátokkal (egyfajta tanácsadói szerepet töltött be a férfiválogatottnál), és bár nem tetszik neki a válogatottnál tapasztalt légkör, a Mladost edzői székének elfoglalása egészen reálisnak tűnik.
Legfrissebb hírek

Videók: Messi nélkül is ment a góllövés az argentinoknak

Foci vb 2026
5 perce

Több mint négyezren evezték át a Balatont

Csupasport
11 perce

Mutatjuk a Kongói DK–Üzbegisztán mérkőzés góljait!

Foci vb 2026
41 perce

Statisztikák: Cristiano Ronaldo utolérte Lothar Matthäust; Afrika tovább zakatol

Foci vb 2026
43 perce

Vb 2026: Algéria–Ausztria 2–2

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Jordánia–Argentína 1–2

Foci vb 2026
1 órája

Történelmi siker, Wissa és Mayele a legjobb 32 közé lőtte a Kongói DK-t

Foci vb 2026
1 órája

Kolumbia ikszelt Portugáliával és megnyerte a csoportot, a kongói DK is továbbjutott

Foci vb 2026
2 órája
Ezek is érdekelhetik