Vitorlázás: Az Oxygen elbúcsúzott

Cs. B.Cs. B.
2002.08.13. 20:47
Címkék
Noha a hétfői "szünnap" után kedden sem tudott vízre szállni a balatonfüredi Nagyhajós országos bajnokság mezőnye – az erős, forgolódó szél miatt képtelenség volt futamot rendezni –, ez a nap sem telt eseménytelenül. A Yardstick I. hajóosztályból ugyanis a társak kióvták a második helyen álló Oxygent. A Kertész Gábor kormányozta vitorlásnak azt rótták fel bűnéül, hogy a legénysége trapézolt, holott ezt nem tehette volna meg, Yardstick-számát ugyanis nem úgy állapították meg. Miután a zsűri megsemmisítette az Oxygen eddigi pontjait, természetesen az élboly sorrendje is módosult, az élen álló Yankee-t ezzel a Ganz Danubius és az Incognito követi. A meteorológia egyébként szerdára a bajnokság zárónapjára sem ígér sok javulást, ám a rendezők bíznak benne, hogy legalább még egy futamot sikerül levezényelniük. Akkor ugyanis a legrosszabb részeredményüket kiejthetnék a résztvevők. Ám ha marad a jelenlegi állás, akkor is ki lehet hirdetni a bajnokokat, hiszen az ehhez szükséges minimumot vagyis a négy futamot már teljesítették a versenyzők.
Legfrissebb hírek

Egyiptomnál Szalah rohamozza az iráni kaput; a belgáknál Doku is kezd Új-Zéland ellen

Foci vb 2026
1 perce

Uruguay kiesett, a Zöld-foki-szigetek továbbjutott, Spanyolország csoportot nyert

Foci vb 2026
2 perce

A Zöld-foki-szigeteknek csoportmásodik helyet ért az újabb döntetlen

Foci vb 2026
10 perce

Spanyolország hozta a kötelezőt a fejben teljesen széteső Uruguay ellen, s megnyerte csoportját

Foci vb 2026
10 perce

Csere: ennyi volt Muslera vb-karrierje

Foci vb 2026
50 perce

Videó: Muslera újabb hibája után vezetnek a spanyolok

Foci vb 2026
1 órája

Baena-góllal vezetnek a spanyolok, jelenleg továbbjutó a Zöld-foki-szögetek – félidők

Foci vb 2026
1 órája

Megszavazta a képviselő testület, Benedek Tiborról a Margit-szigeten neveznek el sétányt

Vízilabda
1 órája
Ezek is érdekelhetik