Döntetlenek az odavágón

RÁCZ PÉTERRÁCZ PÉTER
2002.06.08. 22:31
Címkék
Szombaton az első mérkőzésekkel megkezdődtek az érmes helyezésekért folytatott végső párharcok a férfi országos bajnokságon, Balatonlellén. A döntőbe a junior világbajnok Ács Péter, valamint jóbarátja és válogatottbeli csapattársa, Ruck Róbert került. A két fél természetesen nagyon jól ismeri egymást, így hatalmas küzdelemre lehetett számítani. A játszmában a Caro-Kann védelem egyik nagyon ritka változata került terítékre,
52. férfi országos bajnokság,
Balatonlelle
Döntô. 1. mérkôzés: Ács Péter–Ruck Róbert döntetlen. A 3. helyért. 1. mérkôzés: Berkes Ferenc–Cao Sang döntetlen
52. férfi országos bajnokság,
Balatonlelle
Döntô. 1. mérkôzés: Ács Péter–Ruck Róbert döntetlen. A 3. helyért. 1. mérkôzés: Berkes Ferenc–Cao Sang döntetlen
amelyben a világos figurákat irányító Ács szerkezeti gyengeségeket is vállalt, csak azért, hogy magához ragadja a kezdeményezést. Le is szorította ellenfelét annak utolsó két sorára, de további elképzelései nem válhattak valóra, ugyanis Ruck állása meglehetősen rugalmasnak bizonyult, így mindent ki tudott védeni. A támadás elhalásával pedig már sötét indulhatott meg előre. Ruck gyalogot nyerve egyértelműen győzelemre állt, de néhány pontatlan lépés következtében kiadta kezéből előnyét. Ács pedig ezután már nem hibázott, és néhány lépés után remire adták a játszmát.
A bronzcsata első meccsén végig egyenlő küzdelem folyt, sem Berkes Ferenc, sem pedig Cao Sang nem tudott komolyabb akciót indítani, így nem csoda, hogy tulajdonképpen az egész játszmában nem történt semmi, annak ellenére, hogy 70 lépésen át vizsgáztatták egymást a felek. A viszszavágókra vasárnap délelőtt kerül sor, pontegyenlőség esetén rapid, majd pedig villámpartik döntenek.
Legfrissebb hírek

Sporttörténeti ritkaság: Messi az első aktív játékos, akiről lelátószektort neveztek el

Minden más foci
11 perce

Öt győri az álomcsapatban, megint Reistad az év legjobbja a Handball-Planetnél

Kézilabda
18 perce

Az idény végén visszavonul David Goffin belga teniszező

Tenisz
28 perce

Egy-egy magyar csapat jutott a teke BL négyes döntőjébe

Egyéb egyéni
52 perce

Kézilabda: kezdődik az ifjúsági BL, öt magyar csapattal

Utánpótlássport
1 órája

A McLaren nem várja magát az élre; Hamiltonban felsejlettek a tavalyi rossz emlékek

F1
1 órája

Ötnapos rendezvénysorozatot tartanak a magyar curling népszerűsítéséért

Téli sportok
1 órája

Vívás: négy kardozónk a főtáblán a budapesti világkupaversenyen

Egyéb egyéni
1 órája
Ezek is érdekelhetik