0
Ferencváros

90+3'
VÉGE

Véget ért a mérkőzés! A Diósgyőr élesebb volt és a múlt heti, újpesti elleni fiaskót valamennyire kozmetikázva legyőztes a már biztosan bajnok Ferencvárost. Köszönjük figyelmüket!

90'

Három perc a hosszabbítás.

88'
GÓL

KÉTGÓLOS A HAZAI ELŐNY! Bényei első beadási kísérlete elakadt Civicben, az ismétlés azonban már tökéletes volt, az ötös vonalánál helyezkedő Szabó Levente pedig a bal alsó sarokba fejelt. 2–0!

82'
CSERE

Cserélt a Ferencváros is, Kehinde érkezett Tóth Alex helyére.

82'
CSERE

Cseréltek a hazaiak, lejött a pályáról a gólt szerző Gera Dániel, a helyére Ferencsik Bálint állt be.

76'
GÓL

GÓÓÓÓL! Szabó lövése Aaneba testéről vágódott le, majd Zachariassan rúgta rá csapattársa, Tóth Alex lábára a labdát, ami onnan felperdült, az ötösön helyezkedő Gera pedig 5 méterről a jobb alsó sarokba fejelt. 1–0!

68'

Vallejo cselei után Gera engedte maga elé a labdát a 16-os előterében, majd 16 méterről a kapu fölé lőtt.

67'
CSERE

Cseréltek a hazaiak is: Jurek helyére Bokros állt be.

62'
CSERE

Lisztes helyére Marquinhos állt be.

62'
CSERE

Pászkát Civic váltotta.

62'
CSERE

Hármat cserélt a Fradi: Szevikjan helyére Zachariassen érkezett.

57'
Sárga lap

Lund buktatta Lisztest, sárga lap.

57'

Pernambuco ívelése után Szabó 5 méterről fejelte a kapu fölé a labdát.

56'

Pernambuco az alapvonal közeléből passzolta vissza Klimovicshoz a labdát, a fehérorosz 11 méteres lövése azonban pontatlan volt, a labda magasan a kapu fölé szállt.

53'

Gera beadása után Szabó vette mellre a labdát az ötös sarkánál, majd erőtlen kísérletét könnyedén védte Varga.

48'
Sárga lap

Tóth Alex lépett oda keményen Klimovicsnak, sárga lap.

47'
CSERE

A szünetben Ben Romdan helyére Katona Bálint állt be a vendégeknél.

46'
Második félidő

Folytatódott a mérkőzés.

45+2'
Szünet

Vége az első félidőnek. Több helyzete volt a Ferencvárosnak, de gól egyelőre nem született.

45+1'

Kettő perc a ráadás.

45'

Loncar távoli lövését védte a levegőben úszva Odincov.

42'

Egy szabadrúgás után mindenki lába alatt elsuhant a labda a 16-oson belül, a hosszú saroknál Vallejónak jó volt a passz, a spanyol egy átvételt követően 11 méterről kapura lőtt, a középre tartó lövést könnyedén fogta Varga.

38'

KAPUFA! Kodro lépett be a védők elé, meg is kapta a labdát Ben Romdantól, éles szögből leadott lövése a bal kapufán csattant, majd a kipattanó után Szevikjan lövését blokkolták.

27'

A Diósgyőr pályaválasztásával az 50. találkozójuk ez az első osztályban, eddig 15-ször született piros-fehér diadal, 9 döntetlen és 25 ferencvárosi győzelem mellett. Vendégként legutóbb 2018 márciusában, Debrecenben kapott ki a Fradi a DVTK-tól, Miskolcról pedig mostanáig utoljára csaknem 10 éve, 2014 októberében távozott vesztesen – mindkét találkozót 2–1-re nyerték meg a borsodiak.

24'
VAR

Ben Romdan esett nagyot a 16-oson belül, de nincs büntető.

19'
CSERE

Holdampfot nem kíméltek a ferencvárosiak, a Diósgyőr középpályása sérülés miatt nem tudta folytatni a játékot. Bényei érkezett a helyére.

17'

Loncar ívelte a labdát a szabadrúgásból a 16-oson belülre, Mmaee emelkedett a legmagasabbra, de fejese a kapu fölé szállt.

16'
Sárga lap

Gera buktatta Lisztest, sárga lap.

13'

A DVTK legutóbb több mint 3 éve, 2021. január 20-án, egy zárt kapus Üllői úti NB I-es mérkőzésen tudta legyőzni az FTC-t (1–0). Azon a találkozón szakadt meg a zöld-fehérek 61 bajnoki meccsen át tartó hazai veretlenségi sorozata.

9'

Jurek emelte be a labdát a 16-oson belülre egy szabadrúgás után, Szatmári 11 méterről a kapu mellé fejelt.

4'

Lisztes 21 méterről elvégzett szabadrúgása a jobb felső sarok fölött hagyta el a játékteret.

3'

Lisztes emelése után Ben Romdan találta magát üresen a 16-oson belül, de lövése elszállt keresztbe a kapu előtt.

2'

1940 óta 106-szor csaptak össze az élvonalban, az örökmérleg jelentős ferencvárosi fölényt mutat: 20 diósgyőri győzelem, 17 döntetlen, 69 FTC-siker. Legutóbb 2017 áprilisában, a Groupama Arénában ikszeltek (1–1), azóta 12-szer nyertek a zöld-fehérek és csak 2-szer a miskolciak.

Meccs indítása

Elkezdődött a mérkőzés, a hazaik indították útjára a labdát.

A kezdés előtt a DVTK női kosárlabdázóit köszöntötték, akik megnyerték a magyar bajnokságot.

Pályán a csapatok, a hazaiak piros-fehérben játszanak majd, a vendégek zöld-fehérben.

Köszöntjük Önöket! A bajnok Ferencváros a Diósgyőr otthonában lép pályára a labdarúgó NB I utolsó előtt, 32. fordulójában. Tartsanak velünk!