1
Mezőkövesd Zsóry FC

93'
VÉGE

Vége a mérkőzésnek, hátrányból fordítva egy öngóllal nyert a Kecskemét. a Mezőkövesd ezzel búcsúzott az első osztálytól.

92'

A borsodi csapat egymás után nyolc NB I-es idény  után esik ki.

92'

Ugrai szabadrúgását Varga Bence kapta ki a bal felső sarokból.

90'

Három perc lesz a ráadás.

90'
CSERE

Banó-Szabó le, Meszhi be a hazaiaknál.

87'

Kojnok friss szerelésben visszaállt.

85'

Kojnoknak mezt kellene cserélnie, addig nem tud visszaállni.

85'

2083 a hivatalos nézőszám.

84'

Kojnok feje vérzik, le kell jönnie  a pályáról, emberelőnyben a a hazaiak.

83'
Fotó: Kovács Péter

82'

Májer centikkel tekert a jobb kapufa mellé.

78'

A Kövesd idegenbeli mutatója 2–5–7, az előző 10 házon kívüli NB I-es meccséből csupán egyet tudott megnyerni, Debrecenben (1–0).

77'

Vajda akadályozta meg, hogy Pálinkás a hálóba találjon.

73'
CSERE

Szalai helyén Molnár Gábor játszik tovább.

72'
CSERE

Kócs-Wasburnt Vajda váltotta.

69'
CSERE

Kállai K. le, Ugrai be.

67'

A KTE pontjai több mint háromnegyedét – 34-ből 26-ot – otthon zsebelte be, a mérlege 8–2–4. Ezzel a középmezőnyben van a hazai táblázaton, de a legutóbbi két bajnokiját elbukta a Széktói Stadionban (0–1 a Fehérvár, majd 1–2 a Puskás ellen).

65'
CSERE

Csere a KTE-nél, Szabó Alex le, Májer be.

65'
owngoal

ÖNGÓÓÓL! Zeke balról középre lőtt, és menteni igyekvő Beriasvili lábáról került a labda a kövesdi kapuba. 2–1

64'
CSERE

Cseri le, Nagy Gergő be, Bőle le, Drazsics be a kövesdieknél.

58'

Lukács Dánielt Horváth Krisztofer váltotta.

58'
CSERE

Hazai csere: Helmich le, Nikitscher be.

57'

Banó-Szabó szabadrúgást Belényesi fejelte középre, ahol Vágó könyökéről ugyan a hálóba pattant a labda, de a VAR jelzésére Zierkelbach visszavonta a hazai találatot.

55'

(Fotó: Kovács Péter)

53'

Kósh-Wasburn csúsztatott, de mellé ment a labda.

50'

Az utolsó helyen álló Mezőkövesd 5 forduló óta nyeretlen, a legutóbbi három bajnoki mérkőzését úgy vesztette el, hogy közben gólt sem szerzett, kapott viszont 12-t. A borsodiaktól a mérkőzés kezdetéig a 25. fordulóban, Újpesten, a 92. percben 2–2-re egyenlítő Alekszandr Karnyicki volt eredményes. Ezt a sorozatot szakította meg Szalai József a 32. percben.

48'

Az előző 4 fordulóban csak egy pontot kapart össze a Kecskemét, amely 3 egygólos vereség mellett az MTK-nál ért el döntetlent (2–2). 2024-ben ez eddig a leghosszabb nyeretlenségi szériája Szabó István együttesének.

48'

Az első félidőben 6-2 volt a kapura lövési kísérletek száma a hazaiak javára, ezekből mindkét csapat kétszer találta el a kapu felületét.

48'

Ha ez marad az eredmény, a Mezőkövesd búcsúzik az első osztálytól.

47'
Szünet

Vége az első félidőnek, 1–1 az állás.

47'

Lukás előreívelt, Kovácsik rosszul mozdult ki, Pálinkás azonban 13 méterről mellé csúsztatott.

46'
CSERE

Egy csere volt a KTE-nél: Leonit Zeke váltotta.

46'
Második félidő

Elindult a második játékrész.

45'

Egy perc lesz a ráadás.

44'

Kócs-Wasburn lódult meg a bal oldalon, de Leoni jól helyezkedett, így nem tudott sem beadni, sem kapura húzni.

41'

Vágó 23 méteres, életerős lökete alig kerülte el a bal alsó sarkot.

40'

Helmichnek ez a második gólja az NB I-ben.

39'
GÓL

GÓÓÓL!!! Egyenlített a Kecskemét! Helmich kényszerítőzött Lukáccsal, majd a fiatal játékos 7 méterről, jobbal a kapu bal oldalába emelt. 1–1

38'

Banó-Szabó visszagurításából Pálinkás helyezett 11 méterről a bal sarok mellé.

34'

Bőle a jobb oldalon rosszul vett át egy ígéretes átadást, így Leoni tisztázhatott.

33'

Hazai 11-es lehetőségét vizsgálta a VAR, mert Szűcs beadása után Beriasvili kezére pattant a labda. A döntés: nincs büntető!

32'
GÓL

GÓÓÓL! Vezet a Mezőkövesd! Bőle balról ívelt be egy szabadrúgást, középen többen érkeztek a labdára, amelyet végül Szalai József előre vetődve  félmagasan a bal sarokba fejelt. A kecskeméti akadémián nevelkedett játékos nem ünnepelte a gólját. 0–1

28'

Szeptemberben a duplázó, de most kispados Sztefan Drazsics és társai a KTE otthonában érték el első sikerüket ebben a bajnoki kiírásban (0–2).

28'

Lukács balról középre ívelt, Pálinkás 12 méterről fölé bólintott.

25'
Tizenegy szurkoló jött Kövesdről, ők talán még bíznak a vendégek bennmaradásában (Fotó: Nagy-Pál Tamás)

24'
Sárga lap

Katona Leventéé a meccs első sárgája, mert belerúgott Kállaiba, akit ápolni kell.

20'

Lukács esett el egy védő mellett a 16-oson belül, de nincs 11-es.

20'

Kecskeméten ez az ötödik NB I-es összecsapásuk, és a hazaiaknak mostanáig csupán egyszer, 2022 augusztusában sikerült a borsodiak ellen otthon tartaniuk a három pontot (1–0), a többi 3 alkalommal a vendég kék-sárgák távoztak győztesen.

19'

Leoni lapos löketét Kállai Zalán blokkolta.

16'

Beriasvili mentett veszélyes szituációban Lukács elől.

14'

Mindössze 7-szer találkoztak az élvonalban, de még egyszer sem játszottak döntetlent. Eddig 3-szor nyertek a kecskemétiek, 4-szer a kövesdiek. Ebben a bajnokságban mindkétszer az aktuális vendégcsapat diadalmaskodott, legutóbb 3–0-ra a KTE.

12'

Ha a kövesdiek nem nyernek Kecskeméten, a többi eredménytől függetlenül biztos kiesők. Ha viszont ismét elviszik a 3 pontot a Széktói Stadionból, matematikai esélyük még marad arra, hogy beérjék a KTE-t, a Kisvárdától pedig csak 4 pont a lemaradásuk.

11'

Leoni beadását Belényesi fejelte 12 méterről kapura, Kovácsik vetődve fogta a labdát.

9'

Hazai lehetőség! Banó-Szabó balról, az alapvonaltól beadott, Pálinkás Kojnok mellől  a kapu felé fejelt, a labda végül Lukács fejéről került fölé.

7'

A KTE tiszta lilában, a Mezőkövesd tiszta fehérben játszik.

6'

A vendégeknél a kapus Piscitelli a keretben sincs, a házi gólkirály Sztefan Drazsics kispados, Kócs-Washburn Erik pedig első élvonalbeli meccsét játssza.

5'

A sarokrúgás után Varga Bence alászaladt a labdának, de Szivacski nem számított rá, így róla az alapvonalon túlra pattant.

5'

Bőle 15 méteres lövése Belényesi testéről pattant a jobb kapufa mellé,

3'

A KTE-nél Szendrei Ákos betegség miatt a keretben sincs, míg Horváth Krisztofer hasonló okokból csak a kispadon kapott helyet.