94'

Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

94'
VÉGE

Vége a mérkőzésnek, Lukács korai góljával a kecskemétiek nyerték a lila-fehér csapatok rangadóját. Az Újpest továbbra is nyeretlen a hírös városban.

93'
Sárga lap

Ljujics kapott sárgát Zeke buktatásáért.

90'

Öt perc lesz a ráadás.

88'

Tajti szabadrúgás Ljujics próbálta a kapuba csúsztatni, de mellé.

87'
CSERE

Iyinbor érkezett Májer helyére a KTE-nél.

84'

Tajti ívelt be a kecskeméti védők mögé, de Doka nem tudta megjátszani a labdát.

84'

Megy előre az Újpest a döntetlenért, de a KTE lelkesen védekezik.

81'

Mészöhy Gézát, a vendégek mesterét is sárga lappal figyelmeztették.

80'
Sárga lap

Zeke borította fel Csobothot, ez is sárga.

79'

Lukács került helyzetbe, de a lövése elakadt a jól kimozduló Banaiban.

79'

Tajti egy csel után 20 méterről fölé tekert.

77'
Sárga lap

Banai kapott sárga lapot reklamálásért.

73'

Óriási újpesti helyzet maradt ki! Csoboth balról átívelt, Ljujics középre fejelte a labdát, Sasere 3 méterről kapura stukkolta a labdát, de éppen Varga Bence kezébe.

73'

Az Újpest 2–2–6-os mérlegével 9. a vendégtabellán, a bajnokság egyetlen olyan csapata, amely minden házon kívüli mérkőzésén szedett be gólt, összesen 25-öt, ami a legrosszabb mutató a mezőnyben, akárcsak a –16-os gólkülönbsége.

72'
CSERE

Ganeát Tajti váltotta az újpestieknél.

71'
CSERE

A jubiláns Banó-Szabó le, Pálinkás be.

70'

Ljujics távoli lövése fölé szállt.

68'

2022 októberében először nyert élvonalbeli bajnokit a KTE a Szusza Ferenc Stadionban (1–2), azóta viszont nyeretlen az Újpest ellen (1 iksz, 2 vereség).

65'
Sárga lap

Vágó kapott sárga lapot a kecskemétiektől, mert belekönyökölt újpesti ellenfele arcába.

64'
CSERE

Az újonc Helmichet Derekas váltja a hazaiaknál.

61'
CSERE

Radosevics helyén Ljujics folytatja.

61'
CSERE

Mörschel le, Sasere be.

57'

Doka lövését védte bravúrral Varga.

49'
Kihagyott 11-es

Zeke kezezése miatt 11-es t ítélt Karakó az Újpest javára! Mörschel jobbal laposan középre lőtte a labdát, de Varga otthagyta a lábát, és arról kivágódott a labda a mezőnybe.

46'
CSERE

Simon nem folytatta, a helyére Ambrose érkezett.

46'
CSERE

A sárga lapor Pauljvicset Doka váltotta.

45+4'
Szünet

Vége az első félidőnek, Lukács korai góljával 1–0-ra vezet a Kecskemét.

45+3'

Lukács jobbról centerezett, de Banó-Szabót az újpestiek  megakadályozták abban, hogy kapura perdítsen.

45+2'

4368 a hivatalos nézőszám.

45'
Második félidő

Elkezdődött a második játékrész.

45'

Kettőt fog cserélni az Újpest.

45'

Az új vezetőedző, Mészöly Géza érkezésével és a diósgyőri 2–1-es sikerrel megszakadt az Újpest történetének legrosszabb, 9 fordulós nyeretlenségi sorozata, amely során 8 vereség mellett mindössze 1 pontot kapart össze. A IV. kerületiek azonban a 20 forduló alatt így is több pontot (24) szereztek, mint az előző három évben a bajnokságnak ugyanebben a szakaszában (22, 18, 22).

45'

Négy perc lesz a ráadás.

45'

Simon passzolt Mörschelhez, aki a 16-os belül emelgetett, majd félfordulattal kapura lőtt, de a középre érkező labdát fogta Varga. A másik oldalon Pauljevics bizonytalankodott, így Lukács kis híján helyzetbe került, de aztán javított az újpesti védő, Banai pedig felszedte a labdát.

43'

Mindkét oldalon elég sok a kemény belemenés, parázs hangulatú a meccs.

41'
Sárga lap

Szabó Alex is besárgult, mert a bal oldali szögletzászlóbál felborította az őt átjátszó Csobothot.

38'
Sárga lap

Karakó visszavonta Pauljevics kiállítását, csak sárga lappal büntette.

36'
VAR

Pauljevicset elsőre kiállította Karakó, mert az ellenfél térfelén hátulról érkezve leterítette Banó-Szabót.  A VAR vizsgálja az esetet, lehet, hogy túl szigorú volt a piros lap? Karakó kimegy a monitorhoz, hogy visszanézze az esetet.

32'

A listavezető Paks otthonában (0–1) véget ért a Kecskemét hármas veretlenségi szériája (2 diadal, 1 iksz), a december 8-i felcsúti találkozó (0–3) óta most először maradt szerzett gól nélkül Szabó István alakulata.

29'

Hazai kapufa! Májer kapott remek labdát Banó-Szabótól, Pauljevics mellett visszahúzta, majd 14 méterről kissé balról jobbal kapura tekert, a labda a bal felső saroknál pattant ki a kapufáról.

28'

Megint Mörschel emelt az ötösre, de Varga kapus jött és lehúzta a labdát.

27'

Mörschel ívelt a kapu elé, de ott nem érkezett senki a csapattársak közül.

26'

Mörschel küldte földre Banó-Szabót a jobb oldalon, a szabadrúgást a sértett végezte el, de tekerésre föl szállt.

24'

A Széktói Stadionban NB I-es találkozón még sosem győztek a fővárosi lila-fehérek, hiszen mostanáig 4 kecskeméti diadal mellett 4 döntetlen született. Az újpestiek csupán egyszer nem kaptak gólt, amikor 2012 májusában 0–0-val távoztak. Tavaly február végén úgy lett 2–2 a vége, hogy a duplázó Tóth Barna révén 0–2-ről a 95. percben egyenlített a KTE.

18'

16'
Sárga lap

Mörschel faultolta Katonát a hazai térfélen, az újpesti játékos sárga lapot kapott.

15'

Ganea szabadrúgását Keita megcsúsztatta, de a labda a szögletzászlónál hagyta el a pályát.

8'

Kezezésgyanús eset miatt lehetséges újpesti büntetőt vizsgált a VAR, de nincs  tizenegyes.

5'

Az újpestiek fölénye jelentős, hiszen a 18 lila-fehér rangadóból 9-et ők nyertek meg, a KTE csak 5-ször diadalmaskodott, a döntetlenek száma 4. Ősszel 5–3-as fővárosi siker született, 2022-es feljutása óta ez az egyetlen olyan bajnoki, amelyen háromnál több gólt kapott a Kecskemét. Sőt, az 56. percben még 0–5-re állt… A Fehérvár–FTC (3–5) és a ZTE–FTC (2–6) találkozókkal egálban ez a mostani bajnokság eddigi három leggólgazdagabb mérkőzése.

3'

A hazai támadónak ez az ötödik gólja az idényben.

3'
GÓL

GÓÓÓL! Lukács Dániel góljával vezet a Kecskemét!  Hibázott a vendégek védelme, Banó-Szabó kiugratásából Lukács egyedül vezethette kapura a labdát, majd 9 méterről a kifutó Banai mellett jobbal laposan a kapu bal oldalába gurított. 1–0

1'

A hazaiak tiszta fehérben, az újpestiek tiszta lilában játszanak.

1'
Meccs indítása

Elkezdődött a mérkőzés.

Banó-Szabó Bence a 100. NB I-es meccsét játsssza.

Az Újpestnél három magyar játékos, Banai Dávid, Fehér Csanád és Csoboth Kevin van a kezdőben,

A KTE-nél Horváth Krisztofer öt sárga lap miatt nem játszhat, Zsótér Donát a kezdés előtt másfél órával belázasodott, a helyén az újonc Helmich Pál kap játéklehetőséget.

Köszöntjük kedves olvasóinkat a Kecskemét–Újpest mérkőzés online közvetítésében!