Női NL: hengerelve vívta ki az osztályozót a magyar válogatott

2023.12.05. 20:55
Csiszár Henrietta (3) volt a vezér: <a href="https://www.nemzetisport.hu/magyar_valogatott/video-gol-utan-gol-alaposan-bekezdett-a-noi-valogatott-albania-ellen-2992507?&amp;ajax=1" target="_blank">az első félidőben két gólt is szerzett,</a> és a szünet után is betalált (Fotó: Dömötör Csaba)<br /><a href="https://www.nemzetisport.hu/galeria/noi-nl-magyarorszag-albania-6-0-fotok-domotor-csaba--7509" target="_blank"><strong>A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!</strong></a><br />
A magyar női labdarúgó-válogatott 6–0-ra legyőzte Albániát az Új Hidegkuti Nándor Stadionban a Nemzetek Ligája B-divíziójának 6., utolsó fordulójában. Mivel a csoport másik mérkőzésen Észak-Írország nem tudta felülmúlni Írországot (odahaza 6–1-es vereséget szenvedett), a mieink a második helyen zártak, és kiharcolták a februári osztályozót (sorsolás december 11-én) az A-ligába való feljutásért.

Micsoda luxus, a 146 válogatott meccsen 74 gólt jegyző Vágó Fanny, aki minden kétséget kizáróan a honi női futball egyik legeredményesebb labdarúgója, a lelátón hallgathatta a magyar himnuszt a Magyarország–Albánia válogatott mérkőzés előtt. Egyébiránt már nem játékosedzőként dolgozik, hanem a vajdasági Szabadkán, a szerb bajnokságban első helyen végző Szpartak Suboticában rugdossa a gólokat. Pedig egyáltalán nem lehetett tét nélkülinek tekinteni a Nemzetek Ligája B-ligájának utolsó csoportmérkőzését, hiszen csak győzelem esetén lehetett esélye a magyar válogatottnak arra, hogy – pótselejtező révén – az A-ligába jusson, feltéve, ha a csoport másik meccsén Észak-Írországban nem nyernek a házigazdák az első írek ellen.

Nos, gyorsan eldöntötte a meccset a magyar válogatott. A 10. percben Csiszár Henrietta, egy perccel később a középcsatár, Kaján Zsanett szerzett gólt, s innentől már csak az volt a kérdés, mennyi lesz a vége, illetve hogy mi lesz Észak-Írországban az eredmény. Ami a Hidegkuti Nándor Stadiont illeti, a folytatásban Turányi Lilla és Zeller Dóra is a kapuba talált, míg Csiszár Henrietta duplázott, így összességében mesterhármassal zárt. A magyar válogatott Margret Kratz irányításával ezúttal Vágó Fanny nélkül is elérte célját, s mivel Írország kiütéses, 6–1-es győzelmet aratott, a csoport második helyén végzett, és pótselejtezőt játszhat az A-ligába jutásért.

„Fantasztikus volt a hangulat, mindent beleadtunk, tele voltunk energiával – értékelt a lefújást követően Margret Kratz az M4 Sportnak. – Másodikok lettünk a B-ligában, és ha a következő két mérkőzésből jól jövünk ki – ami azért nagyban függ a sorsolástól is –, bekerülhetünk az elitbe. Fantasztikus lenne ez a magyar labdarúgás számára!"

NŐI NEMZETEK LIGÁJA
B-LIGA, 6. FORDULÓ
MAGYARORSZÁG–ALBÁNIA 6–0 (4–0)
Hidegkuti Nándor Stadion, 300
néző. Vezette: Karoline Wacker (Daniela Göttlinger, Isabel Steinke) – németek
MAGYARORSZÁG: Szőcs – Kovács L., Turányi, Németh H. (Vida, 79.), Németh D. – Papp L. (Süle, 79.), Csiszár – Zeller, Fenyvesi (Siber, a szünetben), Szabó V. (Savanya, a szünetben) – Kaján (Pápai, a szünetben). Szövetségi kapitány: Margret Kratz
ALBÁNIA:
Hyska – Gjini (Troka, 87.), Maliqi, Metalla (Gjergji, 65.), Hila – Krasniqi, Franja, G. Berisha – F. Berisha (Bashka, 65.), Maksuti (Lufo, a szünetben), Tukaj. Szövetségi kapitány: Armij Grimaj
Gólszerző: Csiszár (1–0) a 10., Kaján (2–0) a 11., Turányi (3–0) a 18., Csiszár (4–0) a 43., Csiszár (5–0) a 81., Zeller (6–0) a 88. percben

A CSOPORT MÁSIK MÉRKŐZÉSÉN
Észak-Írország–Írország 1–6 (0–2)

A csoport végeredménye: 1. Írország 18 pont (20–2), 2. Magyarország 8 (11–9), 3. Észak-Írország 7 (9–13), 4. Albánia 1 (2–18)