Koeman úgy érzi, a politika áldozata lehet

2009.11.15. 21:14
Címkék
Meghosszabbított, 2012-ig szóló kontraktusa ellenére sem teljesen biztos abban Erwin Koeman, a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya, hogy kitöltheti szerződését. A holland szakember erről a belga Het Laatste Nieuws című lapnak nyilatkozott.
Koeman:
Koeman:

„Koeman a hosszabbítás ellenére nyomás alatt érzi magát" címmel közöl interjút Erwin Koemannal a Het Laatste Nieuws, melyben a magyar szövetségi kapitány élesen kritizálta a politika befolyását a magyar labdarúgásra.

„Érzékeny téma ez, úgy érzem, a politikának nagy befolyása van a magyar labdarúgásra. A tavaszi parlamenti választások itt is változást hozhatnak, és a győzelemre esélyes párt miniszterelnök-jelöltje a szövetségi elnököt és engem is kritizált nyilvánosan" - célzott Koeman Orbán Viktorra. A politikus azt rótta fel a holland edzőnek, hogy nem látogatja eleget a hazai élvonal találkozóit.

„Már az újságokban is megjelent: ha Kisteleki Istvánnak mennie kell, akkor Erwin Koemannak is távoznia kell. Az említett politikus a Videoton akadémiájával is foglalkozik és nagyon jóban van a klub edzőjével, aki ellenem hangolja" – mondta.

„Azzal vádolnak, hogy a szövetség elnökével együtt nem tettünk semmit a magyar futballért. Megpróbálom könnyedén venni a kritikákat, de amikor Magyarországra jövök, konfrontálódnom kell. Furcsa nekem, hogy a politika így beleszólhat a labdarúgásba. El tudják képzelni, hogy a holland vagy a belga miniszterelnök szakmai kérdésekre vár választ Bert van Marwijktól vagy Dick Advocaattól?" – hitetlenkedett Koeman.

Legfrissebb hírek

A papírforma Szolnok–Falco döntőt ígér a férfi kosárlabda Magyar Kupában

Kosárlabda
10 perce

Hazai környezetben jutna tovább a Mosonmagyaróvár a női kézi Európa-ligában

Kézilabda
16 perce

Örökrangadó: több mint kilenc éve nem kapott ki a Ferencváros az MTK vendégeként

Labdarúgó NB I
22 perce

Hanyadjára már? Floyd Mayweather hivatalosan is visszatér

Ökölvívás
45 perce

Vinícius-botrány: Kompany negatív példaként emelte ki Magyarországot a rasszizmus kapcsán

Bajnokok Ligája
46 perce

Téli olimpia: tíz aranyérem talál gazdára az utolsó előtti napon – szombati infóközpont

Téli olimpia 2026
1 órája

Nikitscher Tamás: Semmit sem kaptam ingyen – felvettem a kesztyűt

Labdarúgó NB I
1 órája

Katona Levente szerint jó úton jár a Szpari, és a csapatnak új lendületet adtak a győzelmek

Labdarúgó NB I
2 órája
Ezek is érdekelhetik