Ausztria: távozik klubjától a 2008-as magyar gólkirály

2012.06.02. 16:25
Címkék
Waltner Róbert három év után távozik az osztrák labdarúgó-bajnokság élvonalában szereplő SV Mattersburgtól. A hatszoros válogatott támadó a Nemzeti Sportnak elmondta: még nem tudja, hol folytatja a pályafutását, de Ausztriából éppúgy van ajánlata, mint a magyar NB I-ből.

„Tény, nem volt jó évem, ám úgy érzem, ez nem csak rajtam múlt – mondta a Nemzeti Sportnak a nagymartoniak játékosaként a legutóbbi idényben mindössze kilenc bajnoki mérkőzésen pályára lépő, gólt nem szerző támadó. – Igaz, a nyáron, amikor szerződést hosszabbítottam, közölték, csereként számolnak velem, azt azonban nem gondoltam, hogy csak percek jutnak majd."

A 34 esztendős támadó elmondta: az utolsó mérkőzés után könnyezett az öltözőben, ez korábban még sehol sem fordul elő vele.

„Jól éreztem magam a Mattersburgnál, és ha csak nézőként is, de visszajárok majd a csapat meccseire. Egyébként Franz Lederer vezetőedzővel már megbeszéltem, június nyolcadikán náluk kezdem a felkészülést, és amíg nem lesz csapatom, maradok is" – tette hozzá az NB I 2007–2008-as idényének gólkirálya, aki a közeljövőt illetően így fogalmazott:

„Kötődöm a Zalaegerszeghez, nálam elsőbbséget élvez, és ha az azonnali visszajutás feltételei adva lennének, s ha megkeresnének, az NB II ellenére is elgondolkodnék a visszatérésen. Amúgy nem zárható ki, hogy Ausztriában maradok, de szerdán például két NB I-es klub is érdeklődött irántam."

Legfrissebb hírek

Bondár Anna kikapott a dubai selejtezőben

Tenisz
2 perce

Zsóri az MTK-hoz is aláírt – visszahívhatják Mislenyből

Labdarúgó NB I
16 perce

Bódog Tamás: Kis túlzással jobban örültem a labdaszerzésnek, mint a gólnak

Labdarúgó NB I
20 perce

„Még van egy visszavágó!” – Hansi Flick az Atlético elleni 4–0-s vereség után

Spanyol labdarúgás
47 perce

„Nekünk kissé hiányzott a jégtáncból a tánc” – Regőczy Krisztina és Sallay András értékelt az olimpiai jégtáncdöntő után

Téli olimpia 2026
55 perce

Russell a teszt eddigi leggyorsabb körével az élen, egyszer már lendült a piros zászló – élő

F1
1 órája

LeBron James különleges tripla duplával melegített az NBA All Star-hétvégéjére

Amerikai sportok
1 órája

Dénes Vilmos szeretné, ha aranyérmes lenne a Kortrijkkel

Légiósok
2 órája
Ezek is érdekelhetik