BACSKAI JÁNOS 2020.05.19 09:02 Frissítve: 2020.05.19 09:02

Videó: amikor Gera mesébe illő gólja egy pontra sem volt elég

A koronavírus megbénította a sportvilágot – mit lehet ilyenkor tenni? Irány az archívum! Most tizennyolc évet megyünk vissza az időben, amikor Gera Zoltán a Sopron ellen fantasztikus gólt szerzett, bemutatta szokásos akrobatikus gólörömét – majd kikapott a Ferencváros.

Aligha emlékeznénk már a 2002 tavaszán rendezett Sopron–Ferencváros (2–1) bajnokira, ha az akkor a húszas évei elején járó Gera Zoltánt nem szállja meg az ihlet Keller József beadása után: a Pécstől 2000-ben a zöld-fehérekhez igazoló (akkor még) támadó mellre vette a labdát, majd úgy ollózta azt az amúgy a forduló legjobbjának megválasztott Farkas Balázs mögé a hálóba, hogy a kapusnak földbe gyökerezett a lába.

Következett is a már akkor is a Gera-védjegynek számító gólöröm, de a végén a Simon Tibor által irányított Sopron nyerte meg a bajnokit.

2021.04.10 23:24:27

Labdarúgó NB I DEÁK ZSIGMOND

NS-VÉLEMÉNY. Elkészül majd a ferencvárosi gálavacsora.

2021.04.10 13:49:19

Labdarúgó NB I BORBOLA BENCE (összefoglaló), ORBÁN ISTVÁN (percről percre)

A Ferencváros a következő fordulóban teheti biztossá bajnoki címét, de az éremátadás biztosan nem a Kisvárdán lesz.

2021.04.10 13:49:15

Labdarúgó NB I ZOMBORI ANDRÁS (összefoglaló), PÓSFAI GYULA (percről percre)

Nikolics az első, Petrjak a második félidőben duplázott, megvan Szabics Imre első sikere vezetőedzőként.

2021.04.10 13:46:58

Labdarúgó NB I SOMOGYI ZSOLT (összefoglaló), KOCSMÁR-TÓTH ISTVÁN (percről percre)

A kiesés elől menekülő vendégek a 83. percben emberelőnybe kerültek, de ezt sem sikerült gólra váltani.