Női NB I: az MTK elvesztette veretlenségét, a Győr leikszelt

2021.09.25. 19:24
Megszakadt a győriek győzelmi sorozata (Fotó: eto.hu)
Az MTK kikapott Diósgyőrben, a Győr döntetlent játszott a Puskás Akadémiával, míg a Haladás két góllal múlta felül a Soroksárt a női labdarúgó NB I 6. fordulójának szombati játéknapján.

Nem kis meglepetésre a Diósgyőri VTK 2–1-re legyőzte hazai pályán az MTK-t. A mérkőzés hőse a duplázó görög légiós, Maria Palama volt. Vendégoldalon Sipos Lilla volt eredményes, igaz, találata a 89. percben már csak a szépítésre volt elég.

A Győr azonban nem tudta kihasználni az éllovas pontvesztését, hiszen a remek formában lévő, az elmúlt hetekben rengeteg találatot szerző ETO ezúttal gól nélküli döntetlent játszott a sereghajtó Puskás Akadémiával. Az MTK és a Rába-partiak egyébként a következő fordulóban (jövő hét vasárnap 19 órától) éppen egymás ellen fognak megütközni Budapesten.

A nap harmadik mérkőzésén a Haladás Viktória ugyan hátrányba került a Soroksár ellen, de fordított, és 3–1-re nyert.

NŐI NB I
6. FORDULÓ
Diósgyőri VTK–MTK 2–1
(Palama 39., 51., ill. Sipos 89.)
Haladás Viktória–Soroksár 3–1 (Nagy V. 12., Sweatman 46., Vladulescu 69., ill. Benke 9.)
ETO FC Győr–Puskás Akadémia 0–0