Női MK: az FTC Felcsúton, az MTK 11 gólt hintve jutott tovább

M. D.M. D.
2021.03.07. 20:15
Vágó Fanny (jobbra) szerezte az FTC harmadik gólját Felcsúton (Fotó: <a href="https://www.fradi.hu/" target="_blank">fradi.hu</a>)
A Ferencváros, az MTK és a DVTK mellett negyedikként az Astra jutott be a női labdarúgó Magyar Kupa elődöntőjébe.

Az FTC az utolsó húsz percben szerzett gólokkal nyert 3–0-ra Felcsúton a másodosztályú Puskás FC vendégeként, míg az MTK 11–0-ra verte meg a szintén NB II-es Nyíregyházát. Tóth Mihály vezetőedző bemutatkozó mérkőzésén a kék-fehéreknél Pinczi Anita, Pápai Emőke és Kocsán Petra is triplázott.

A DVTK tizenegyesekkel múlta felül a Kelent, az Astra pedig Sipos Lilla mesterhármasára építve ejtette ki a Szent Mihályt.

NŐI MAGYAR KUPA
NEGYEDDÖNTŐ
Puskás FC–Ferencváros 0–3
(Pusztai 72., Zlidnis 85., Vágó F. 90.)
Nyíregyháza–MTK 0–11 (Pinczi 6., 24., 61. – az elsőt 11-esből, Pápai 11., 42., 46., Diószegi 27., Kocsán 41., 66., 85. – az elsőt 11-esből, Stefán 90.)
DVTK–Kelen SC 2–2 (Sandu 46., Byrne 48., ill. Balázs E. 25., Ács 81.) – 11-esekkel: 5–4
Astra HFC–Szent Mihály 4–2
(Sipos L. 13., 25., 37., Vicsek 56., ill. Sweatman 12., Boros 28.)