Videoton–Debrecen: sokáig csak 0, 0, 0, de Oliveira a 91. percben döntött

2015.08.30. 18:55
Sidibe (középen) olykor szűrőként is hasznosan futballozott (Fotó: Szabó Miklós)
Sokáig úgy tűnt, hogy a Debreceni VSC egy ponttal távozik a címvédő Videoton otthonából, Filipe Oliveira ráadásbeli találatával azonban 1–0-ra nyert a címvédő a labdarúgó NB I hetedik fordulójának záró mérkőzésén.

LABDARÚGÓ NB I
7. FORDULÓ

Videoton–Debreceni VSC 1–0 (F. Oliveira 91.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Ezer sebből vérző csapatok rangadóját láthattuk a Videoton és a Debrecen mérkőzésén: a hazaiak sportigazgató- és edzőváltáson, kupakudarcokon és borzalmas bajnoki rajton túl fogadták címvédőként az előző bajnokot, amely szintén ismét leszerepelt Európában, bukdácsolva indult az élvonalban, ráadásul fél kezdőcsapata sérült.

A fehérváriak két új szerzeménye, Asmir Suljic és Pölöskei Zsolt csak a kispadon kapott helyet, a nem sokkal a mérkőzés előtt újra megszerzett Stopira pedig értelemszerűen nem bevethető még.

Az első helyzet a hazaiaké volt, de a 10. percben Gyurcsó Ádám hat méterről sem volt képes a kapuba fejelni, majd megmutatták a felek, hogy langyos, igazi helyzetek nélküli mezőnyjátékkal is el lehet múlatni az időt egészen a szünetig.

A pihenő után elmaradt a várt fellángolás, az első helyzetre egészen a 70 percig kellett várnunk, ekkor Ibrahima Sidibe fejelt közelről a kapus ölébe.

Pető Tamás a második félidő derekán beküldte Suljicot, majd Mirko Ivanovszkit is, de a mérkőzés színvonaláról sokat elmond, hogy pár néző az ivószünetet követelte, hogy végre egy kis látványossághoz jusson. Már úgy tűnt, hogy a rangadó nulla nulla, nagyon nulla eredménnyel zárul, de a 91. percben Filipe Oliveira megpattanó lövése a jobb felsőben kötött ki (1–0), és ez el is döntötte a három pont sorsát.

A Loki a végére nagyon ráült az eredményre, a vendégek minden gesztusa arról árulkodott, hogy a messzemenőkig elégedettek az egy ponttal, és nem akarnak már támadni; míg a Vidi, ha kevés meggyőződéssel, lassan és pontatlanul is, de csak ment előre – a futball törvényszerűségei még az NB I-ben is érvényesek.