A Ferencváros visszavágott a Diósgyőrnek

BODNÁR ZALÁN (összefoglaló), NAGY-PÁL TAMÁS (videó), BACSKAI JÁNOS (percről percre)BODNÁR ZALÁN (összefoglaló), NAGY-PÁL TAMÁS (videó), BACSKAI JÁNOS (percről percre)
2021.03.02. 19:45
A labdarúgó NB I 24. fordulójában a Ferencváros hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Diósgyőri VTK-t, Franck Boli góljával.
Küzdelmes mérkőzés volt (Fotó: Árvai Károly)
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK!
Küzdelmes mérkőzés volt (Fotó: Árvai Károly) A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
24. FORDULÓ

Ferencvárosi TC–Diósgyőri VTK 1–0 (F. Boli 78.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Amikor megjelentek az összeállítások, azt kutattuk izgatottan, hogy Suljic vajon ott van-e a diósgyőri csapatban. Emlékezetes, alig több mint egy hónappal ezelőtt, január 20-án a piros-fehérek bosnyák-magyar kettős állampolgárságú labdarúgója különös szerepet játszott ebben a párosításban: a 84. percben lépett pályára csereként a Groupama Arénában, egy perc múlva gólt – mint később kiderült, győztes gólt – szerzett a Ferencváros ellen, majd a 89. percben lecserélte őt Zoran Zekic vezetőedző. A játékos azonban ezúttal is hiányzott a kezdőcsapatból, talán megint aranytartaléknak szánta őt a horvát szakvezető.

Azért is érdemes emlékezetünkbe idézni azt a meccset, mert akkor is a listavezető fogadta a sereghajtót (most is ez volt a helyzet), s mivel csak néhány hét telt el azóta, senki sem hivatkozhatott a papírformára.

Szerhij Rebrov, a hazaiak mestere már korán változtatni kényszerült. Noha az első percekben nagy rúgást kapott a bokájára Laidouni, sokáig feküdt is a földön, ezért amikor a 7. percben cserét jelzett a Ferencváros, arra lehetett számítani, a légiós jön le, ám kiderült, hogy közben Botka is megsérült, így ő hagyta el a pályát.

Két játékrendszert kombinált a Diósgyőr a mérkőzésen: három csatárral kezdett, de amint a zöld-fehérekhez került a labda, nyomban átállt 4–5–1-es szisztémára, ám olykor – például az FTC labdakihozatalaikor – elöl maradt mind a három támadó. Inkább a Ferencvárosnál volt a labda, de mégsem tudta nyomás alá helyezni a borsodi együttest, meglepően bátran játszottak a vendégek, akik olykor formás támadásokat építettek fel, percekre megvetették a lábukat az ellenfél térfelén, és a tizenhatosuk előtt is adogattak.

A játék sokáig tulajdonképpen a két büntetőterület között zajlott, a mérkőzés első kapura lövésére a 33. percig kellett várni, amikor Nguen labdáját kellett védenie Malenicának. Szokatlan hibák is tarkították a mérkőzést, öt percen belül mindkét csapattal előfordult, hogy szabálytalanul dobta be a labdát, így az ellenfél hozhatta játékba.

Óriási FTC-helyzettel kezdődött a második félidő: Zubkov lövését védte bravúrral Malenica, a kipattanó labda Uzuni elé került, aki középről, tíz méterről nem találta el a kaput.

A szünet utáni első negyedórában már nyoma sem volt a kiegyensúlyozott játéknak, a Ferencváros egyértelműen beszorította a kapuja elé a Diósgyőrt, a vendégek csak nagyon ritkán tudtak kiszabadulni, de még ilyenkor sem volt esélyük arra, hogy végigvigyenek egy kontratámadást, mert a próbálkozásaik nagyon korán elhaltak, és gyorsan visszakerült a labda a térfelükre.

A hazai helyzetek is elkezdtek szaporodni: jobbról Nguen, balról Civic jutott be a védővonal mögé, ám egyikük sem tudta pontosan középre adni a labdát, így ezeket is megúszta a Diósgyőr. A 66. percben viszont végig tudott vinni egy ellentámadást a DVTK, és ez a meccs legérdekesebb jelenetét eredményezte: Ivanovszki ugyan Dibuszba lőtt ziccerben, de a kipattanót fektében kis híján a saját kapujába küldte Wingo, nem sokkal ment fölé a labda. Aztán a Ferencváros rohamai fokozatosan erőtlenedni kezdtek, és a 76. percben újabb kontrát tudott vezetni a Diósgyőr, ezúttal Márkvárt talált be – majdnem...

Amikor már úgy tűnt, hogy a vendégek magukra találtak, s reménykedhetnek a pontszerzésben, Franck Bolit középen sok próbálkozás után megtalálta egy jó beadás, az elefántcsontparti csatár pedig fejjel megszerezte a vezetést az FTC-nek – és ezzel meg is nyerte csapatának a találkozót.

Franck Boli gólját ünneplik a ferencvárosi játékosok (Fotó: Árvai Károly)
NB I, 2020–2021, 24. FORDULÓ

HELYSZÍNJÁTÉKVEZETŐ
MÁRCIUS 2., KEDD
Kisvárda–Puskás Akadémia 0–1
Kisvárda,Várkerti StadionBogár Gergő
Budapest Honvéd–MTK Budapest 3–2 Budapest, Új Hidegkuti Nándor StadionKarakó Ferenc
Ferencvárosi TC–DVTK 1–0