Kétség sem fért a Debrecen győzelméhez a ZTE ellen

2023.01.28. 16:50
A labdarúgó NB I-ben a Debreceni VSC hazai pályán 3–0-ra megverte a Zalaegerszeget.
Akkor ez a mérkőzés el is dőlt...
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Török Attila)
Akkor ez a mérkőzés el is dőlt... A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Török Attila)

LABDARÚGÓ NB I
17. FORDULÓ
Debreceni VSC–Zalaegerszegi TE FC 3–0 (2–0)
Debrecen,
Nagyerdei Stadion, 2811 néző. Vezette: Káprály
Gólszerző: Szécsi (3.), Dzsudzsák (36. – 11-esből), Do. Babunszki (53.)
Kiállítva: Mocsi (33., ZTE FC)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Nem került a kezdőcsapatba a DVSC januárban szerződtetett két játékosa, Antonio Mance és Sztefan Loncsar a tavaszi szezon első bajnoki mérkőzésén, a horvát csatár és a montenegrói középpályás is a kispadról várta, hogy Szrdjan Blagojevics lehetőséget adjon neki, és bemutatkozhasson a Nagyerdei Stadion közönsége előtt. A debreceniek szerb vezetőedzője Kiziridiszre és Deslandes-ra kisebb sérülés miatt nem számíthatott, a játékosokat viszont ugyanúgy Dzsudzsák Balázs vezette ki csapatkapitányként a pályára, mint az ősszel.

A zalaegerszegieknél Ricardo Moniz a Ferencvárostól elszenvedett hétközi vereség (1–2) után két helyen változtatott a kezdő tizenegyen, Bedi Bence és Szendrei Norbert maradt ki, a helyükön Kálnoki-Kis Dávid és Tajti Mátyás kapott helyet.

A mérkőzést a zalaiak kezdték, és rögtön próbáltak váratlant húzni: tíz mezőnyjátékosuk közül öt egymás mellett, a felezővonal jobb oldalán sorakozott fel, majd a kezdő sípszó pillanatában egyszerre megindult előre. A labda magasan érkezett is feléjük, ám nem sikerült játékban tartani, és végül az oldalvonalon hagyta el a játékteret.

A hazaiak sem teketóriáztak sokat. Alig kezdődött el a 3. perc, amikor a ZTE védelme túlzottan középre tömörült, Dzsudzsák Balázs pedig észrevette, hogy Szécsi Márk a jobb oldalon üresen maradt. Indította, a támadó a „kapuig gyalogolt” és megszerezte a vezetést. A vendégeknél Eduvie Ikoba lábában volt az egyenlítés, ám rövid időn belül két helyzetet is elpuskázott, míg a túloldalon Dzsudzsák előtt adódott ígéretes lehetőség, ő azonban közelről a kapus lábába lőtte a labdát.

A ZTE a folytatásban távolról próbálkozott, Tajti Mátyás jobb alsó sarokba tartó lövését védte Megyeri Balázs, és Gergényi Bence emelésénél is résen volt. A 33. percben aztán Sós Bence indult be jó ütemben a védők mögé, gólhelyzetben tört a kapu elé, és miközben elhúzta Demjén Patrik mellett a labdát, Mocsi Attila meglökte. A védő piros lapot, a DVSC büntetőt kapott, amit a VAR-vizsgálat sem vont vissza, így miután Dzsudzsák Balázs a kapuba talált, már kettővel vezetett a hazai együttes.

Ricardo Moniznak a második félidőre csodát kellett volna tennie a pontszerzéshez, s bár nem tudni, mi hangzott el az öltözőben, a pályára Szalay Szabolcs helyett Szendrei Norbert érkezett. A mérkőzés menetén ez sem változtatott, miután Kálnoki-Kis Dávid ügyetlenül ért a labdába Szécsi beadásánál, és Dorian Babunszki közelről a kapuba lőtt, a zalaiak maradék reménye is elszállt.

A Loki két új igazolása a 73. percben lépett pályára, és jól szállt be a mérkőzésbe, nehéz feladatuk ugyanakkor nem volt, mert mindkét csapat érezhetően várta már a meccs lefújását.

A DVSC tovább javította hazai mérlegét (kilenc mérkőzésen öt győzelem, három döntetlen, egy vereség), a zalaegerszegieknél pedig az idei második vereséget voltak kénytelenek elkönyvelni, és a jövő vasárnapi, Mezőkövesd elleni hazai mérkőzésig lesz idő levonni a tanulságokat.