PUSZTAI VIOLA
2021.04.30 07:41 Frissítve: 2021.04.30 08:31

NB I: Az ember elérzékenyül egy ilyen pillanatban – Kanta József

Kanta József 2004. augusztus 7-én góllal mutatkozott be az MTK csapatában az NB I-ben, a Hidegkuti Nándor Stadionban játszott, Matáv FC Sopron elleni bajnokin. 2021. április 29-én a Mol Fehérvár ellen játszotta le utolsó hazai mérkőzését kék-fehér színekben. Tizenkilenc percet töltött a pályán, nem véletlenül.

„A 19-es mezszámom elkísért az egész pályafutásomon, úgyhogy arról tudtam, hogy le fognak cserélni a 19. percben – mondta Kanta József, az MTK Budapest 37 éves csapatkapitánya az NSO Tv-nek a mérkőzés után. – Másról azonban nem, nagy volt a titkolózás. Borzasztó jól esett, az ember azért elérzékenyül egy ilyen pillanatban. Szép is lenne, hogyha nem! Nagyon sok üzenet érkezett már a meccs előtt is, eszméletlen mennyiségű szeretetet kaptam az elmúlt napokban. A legnagyobb meglepetés az volt, hogy itt volt a családom, az édesanyám, a testvérem, a feleségem. Sajnos édesapám ezt már nem láthatta, hiszen nincs köztünk, ő is eszembe jutott, amikor lejöttem a pályáról. Egy szónak is száz a vége: köszönök mindent!”

Videónkban felidézte az első NB I-es mérkőzését, elmondta, mit tart a legnagyobb sikernek, amit a klubbal ért el, továbbá arról is beszélt, hogy továbbra is az MTK sikereiért fog dolgozni, csak már nem a pályán.

LABDARÚGÓ NB I
32. FORDULÓ
MTK Budapest–Mol Fehérvár FC 1–3 (0–1)
Budapest, Új Hidegkuti Nándor Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Erdős
Gólszerző: Tiago (89.), ill. Nikolics (18.), Zivzivadze (75.), Houri (82.)

MÁJUS 2., VASÁRNAP
17.00: Budafoki MTE–Budapest Honvéd (Tv: M4 Sport+)

Labdarúgó NB I nemzetisport.hu

Babati a legutóbbi négy ZTE–Fehérvár meccsen négy gólt szerzett. Megvan Katona Mátyás és Bárány Donát első NB I-es találata.

2021.08.01 23:10:41

Labdarúgó NB I VINCZE ANDRÁS

ALAPVONAL. Most kezdem megérteni, miért lett volna fontos az igazán befolyásos európai élkluboknak, hogy a Szuperliga-sorozat már az idén útjára induljon. Mára ugyanis mulatós szintre süllyedtek az egykoron tekintélyt jelentő nemzetközi kupaviadalok...

2021.08.01 19:24:41

Labdarúgó NB I BABJÁK BENCE (összefoglaló), MURÁNYI DOMONKOS (percről percre)

Paprikás hangulatban ért véget a mérkőzés, a lila-fehérek csak szépíteni tudtak 0–2 után.

2021.08.01 17:25:29

Labdarúgó NB I VAJDA GYÖRGY (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)

Többet támadott a Fehérvár, a vezetést is megszerezte, de a jól védekező ZTE nem hagyta magát, és kiegyenlített.

2021.08.01 07:49:02

Labdarúgó NB I BORSOS LÁSZLÓ

„Remélem, hogy lesznek köztük, akik nemzetközi szinten is megállják a helyüket, mint Sallai, Kleinheisler vagy Gyurcsó.”