Felkészülés: a Videoton vereséggel zárta az edzőtábort

2016.01.21. 13:24
Az NB I-ben szereplő Videoton labdarúgócsapata 2–0-ra kikapott az Elchétől csütörtökön, a gárda utolsó spanyolországi felkészülési mérkőzésén.

A magyar csapat kezdőjében kapott helyet a néhány napja szerződtetett Tischler Patrik, míg a szintén friss szerzemény Haraszti Zsolt a második sorban szerepelt.

A vidi.hu tudósítása szerint Horváth Ferenc vezetőedző a Danilovics – Szolnoki, Juhász, Lang, Stopira – Pátkai, Kovács I., Simon Á. – Sejben, Tischler, Rudolf összeállításban küldte pályára az övéit.

Nem kellett sokat várni arra, hogy Tischler megvillanjon, a 24 esztendős játékos előtt a 17. percben adódott lehetőség, ám a jobb alsó sarok felé tartó lövését védte az Elche kapusa.

A Videoton védelme a 64. percig bírta, ekkor Nono csavart a magyar kapuba (1–0).

A 72. percben a 22 éves Álex Moreno növelte kettőre a spanyolok előnyét: a jobb szélről érkező beadás után öt méterről talált be – Danilovics ugyan beleért a labdába, ám védeni már nem tudott (2–0).

A 83. percben les miatt nem adtak meg egy Elche-gólt, az összecsapás vége így 2–0 lett.

A teljes meccs (gólok: 1:20:50-nél és 1:28:00-nál)

NEMZETKÖZI FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
ELCHE FC (spanyol II. oszt.)VIDEOTON 2–0 (0–0)
1. félidő: Danilovics – Szolnoki, Juhász R., Lang, Stopira – Pátkai, Kovács I., Simon Á. – Sejben (Géresi, 46.), Tischler, Rudolf. A 65. perctől: Danilovics – Nego, Vinicius, Szekeres, Fejes – Heffler T. – Paudits, Géresi, Kiprich, Haraszti – Soumah.
Gólszerző: Nono (64.), Álex Moreno (72.)

A VIDEOTON TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA

A felkészülés kezdete: január 4.
Külföldi edzőtábor: Spanyolország (Oliva), január 13–22.
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Január 15., Spanyolország: A Spanyol Játékosok Szövetségének csapata–Videoton 0–1(Nego)
Január 17., Spanyolország: Union Berlin (német II.)–Videoton 0–1(Feczesin)
Január 19., Spanyolország: Kaiserslautern (német II.)–Videoton 0–0
Január 21.,Spanyolország: Elche (spanyol II.)–Videoton 2–0 (Nono, Álex Moreno)
Január 30., 12.00: Videoton–DVSC
Február 3., 11.00: Videoton–Siófok

TÉLI JÁTÉKOSMOZGÁS A VIDEOTONNÁL
Érkezők: Haraszti Zsolt (FTC)
Kölcsönbe érkezők: Tischler Patrik (Puskás AFC)
Kölcsönből visszatérők:
Horváth Tamás (Puskás AFC)
Az utánpótlásból felkerültek:
Paudits Patrik
Kiszemeltek:Léandre Tawamba (kameruni, Zlaté Moravce – Szlovákia)
Távozók: Gyurcsó Ádám (Pogon Szczecin – szabadon igazolhatóként), Mirko Ivanovszki (macedón, szabadon igazolható, érdeklődik iránta: Dinamo Bucuresti – Románia), Kleinheisler László (Werder Bremen – Németország)
Kölcsönbe távozók: Horváth Tamás (Mezőkövesd), Filip Pajovics (szerb, Puskás AFC)
Kölcsönből visszatérnek klubjukhoz: –
Távozhatnak/ érdeklődnek irántuk: Baksa Dénes (Siófok), Bognár Bence (Siófok), Gábor Péter (Siófok), Lang Ádám, Alhassane Soumah (guineai, Mantova FC – Olaszország), Szekeres Adrián (Gyirmót, Mezőkövesd), Dinko Trebotic (horvát, Bnei Jehuda – Izrael, RNK Split – Horvátország)