Csaknem négy év után szerezne újra pontot a DVTK az FTC otthonában

P. Gy.P. Gy.
2021.01.20. 13:59
Júniusban nagyon simán nyert az FTC a Groupama Arénában (Fotó: Török Attila)
Kereken négyhetes szünet után folytatódik szerdán a labdarúgó NB I. A 2. fordulóból elmaradt Ferencváros–Diósgyőri VTK találkozót pótolják 20 órától a Groupama Arénában. A listavezető FTC győzelmével 12 pontosra növelheti előnyét a Mol Fehérvárral szemben. Ha esetleg a sereghajtó DVTK nyer, két pontra megközelíti az előtte álló Budafokot.

ÉRDEKESSÉGEK

FERENCVÁROS–DIÓSGYŐRI VTK

♦ Eddig 102 élvonalbeli bajnokit játszottak egymással, a mérleg 66 ferencvárosi siker, 17 döntetlen, 19 diósgyőri győzelem.

♦ A két csapat közötti legutóbbi nyolc bajnokit a Ferencváros nyerte meg (az eredménysor: 4–0, 4–1, 4–1, 7–0, 1–0, 1–0, 3–0, 3–1), a DVTK legutóbb 2018. március 3-án, Debrecenben tudta legyőzni a fővárosi zöld-fehéreket.

♦ Szerhij Rebrov kinevezése óta az FTC mind a hat bajnokiján diadalmaskodott a Diósgyőr ellen.

♦ A DVTK 54 kísérletből csak négyszer tudta legyőzni idegenben a Ferencvárost: 1941-ben (0:1), 1972-ben (0–1), 1998-ban (3–4) és 2009-ben (0–3-mal igazolták, a 69. percben 1–3-as állásnál félbeszakadt).

♦ A Diósgyőr legutóbb 2017. április 8-án tudott pontot szerezni a Ferencváros otthonában (1–1).

♦ Immár 61 mérkőzés óta tart a Ferencváros hazai bajnoki veretlenségi szériája. A zöld-fehérek NB I-es találkozón legutóbb 2017. április 15-én a Vasastól (1–2) kaptak ki a Groupama Arénában. Azóta 50 győzelmet arattak és 11 döntetlent játszottak, ez klubrekordot jelentő sorozat.

♦ A Ferencváros megnyerte az előző 15 hazai bajnokiját. Az FTC február 5. óta nem vesztett pontokat pályaválasztóként, akkor a Honvéd harcolt ki 0–0-s döntetlent az Üllői úton.

♦ Az őszi idény végén a DVTK volt az NB I legrosszabb formában levő gárdája, az előző hat bajnokiját kivétel nélkül elvesztette, 4–17-es gólkülönbséggel. A legutóbbi nyolc találkozón csak 3 pontot szerzett a DVTK, azt is a zöld asztal mellett, hiszen 3–0-val megkapta az Újpest elleni meccset. A pályát legutóbb október 25-én hagyták el győztesen a miskolciak, ekkor 3–0-ra múlták felül a Puskás Akadémiát.

♦ A Diósgyőr vendégként legutóbb tavaly március 14-én, a koronavírus miatti leállást megelőző, zárt kapus fordulóban, Fehérváron tudott pont szerezni a bajnokságban (1–1). Azóta mind a 11 idegenbeli NB I-es meccsét elvesztette.

♦ Egyedül a Ferencváros nem kapott még ki ebben a bajnokságban, a veretlenségi sorozata az előző idény legvégére is átnyúlik, és immár 15 mérkőzés óta tart. Az FTC legutóbb június 23-án, Székesfehérváron veszített bajnoki találkozót (Fehérvár–FTC 1–0).

♦ A Ferencváros még százszázalékos hazai pályán, mérlege 7 győzelem, gólkülönbsége 18–2 – ebben a bajnokságban csak két vendégjátékos, a felcsúti Joao Nunes és a budafoki Zsóri Dániel tudott betalálni a zöldek kapujába a Groupama Arénában.

♦ Az FTC az utóbbi három bajnokiját úgy nyerte meg, hogy a szünetben még minden alkalommal döntetlen volt az állás.

NB I, A 2. FORDULÓBÓL ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS
Január 20., szerda
20.00: Ferencváros–Diósgyőri VTK – élőben az NSO-n (Tv: M4Sport)

12. Diósgyőri VTK15311118–31–1310

Az 5. fordulóból – a Fehérvár és az FTC nemzetközi kupakötelezettsége miatt – elhalasztottKisvárda–Mol FehérvárésBudafoki MTE–Ferencvárosmeccset 2021. január 27-én játsszák le.