Ötöt vágott a Fradi, nyert a listavezető Videoton

2011.04.16. 20:42
Tóth Bence (balra) is kivette részét a zöld-fehérek gólgyártásából (Fotó: Németh Ferenc)
A labdarúgó NB II 22. fordulójában kiütéses, 5–1-es győzelmet aratott a Ferencváros második számú csapata, nyert a Keleti csoport listavezetője – a Videoton Puskás Akadémia – is, amely két gólt lőtt hazai pályán a Győri ETO II-nek és egyet sem kapott.
LABDARÚGÓ NB II
22. FORDULÓ
KELETI CSOPORT
BŐCS SPORT–ÚJPEST FC B0–0
Mezőkövesd, 100 néző. Vezette: Gyarmati II T. (Tóth I., Török K.)
BŐCS: Giák – Bokros, Sipos T., Molnár Zs. – Mbei (Urbancsik 70.), Bakos B. (Nyírcsák 80.), Konate, Ur, Rivera – Pimentel (Ondó 83.), Urbin Vezetőedző: Tóth László
ÚJPEST B: Horváth T. – Privigyei, Dvorschák, Jhonnes, Szalai V. – Magos, Egerszegi (Hullám 80.), Popovics, Bognár I., Barczi (Széki 75.) – Zamostny (Szabó B. a szünetben) Edző: Szlezák Zoltán
Tóth László: – Az egy pont értéke csak a harmincadik forduló után derül ki.
Szlezák Zoltán: – Küzdelmes meccset játszottunk, a második félidőben már akadtak lehetőségeink, de ki is maradtak.
KAZINCBARCIKAI SC–RESTART-CEGLÉDI VSE 3–3 (1–0)
Kazincbarcika, 250 néző. Vezette: Farkas T. (Varga II G., Bozó)
KAZINCBARCIKA: Hamar Zs. – Nagy P., Mező, Mészáros M. (Orlóczki K. 65.) – Müller, Fehér B., Kovács P., Borbély (Vasas V. 17.), Hajdu Zs. (Badalik 56.) – Lipusz, Binder Vezetőedző: Orlóczki Tibor
CEGLÉD: Miski – Fekete A., Kurucsai, Buzás, Vincze Z. – Koncz (Juhász D. 86.), Nagy T. (Kenderes 62.), Nagy L., Odrobéna – Szabó L., Medgyesi (Busa 83.) Vezetőedző: Ványi Zsolt
Gólszerző: Binder (1–0) a 26., Medgyesi (1–1) a 47., Medgyesi (1–2) a 70., Kurucsai (1–3) a 82., Mező (2–3) a 86., Kovács P. (3–3) a 90. percben
Kiállítva: Szabó L. (hátulról belerúgott Müllerbe) a 11. percben
Orlóczki Tibor: – Hoztuk a szokásos döntetlent, de csaknem megvertük saját magunkat. Nevetséges gólokat kaptunk, ráadásul tizenegyest is hibáztunk.
Ványi Zsolt: – Nyolcvan percet emberhátrányban játszottunk, ennek ellenére helyzeteink alapján gólkülönbséget kellett volna javítanunk. A játékvezető indokolatlanul hosszabbított öt percet.
HAJDÚBÖSZÖRMÉNYI TE–MEZŐKÖVESD SE 1–2 (1–2)
Hajdúböszörmény, 200 néző. Vezette: Berger (Szpisják, Szvetnyik)
HAJDÚBÖSZÖRMÉNY: Tóth Cs. – Kerek (Bellon 65.), Póti, Kaze (Simtchatcha 73.), Giura – Papp F. – Kiss L., Arnóczki, Lovas (Andorkó 76.) – Nagy D., Bogdanovics Vezetőedző: Lajos Ferenc
MEZŐKÖVESD: Szántai – Robson, Vámosi, Kaszás, Éles – Hegedűs T., Bagi – Jeremiás (Szabó V. 75.), Sivák, Török S. (Bogdány 64.) – Husanik (Haburcsák 83.) Vezetőedző: Huszák Géza
Gólszerző: Póti (1–0) a 13., Vámosi (11-esből, 1–1) a 27., Jeremiás (1–2) a 45. percben
Kiállítva: Giura (Jeremiás lerántásáért) a 65., Kaszás (második sárga lap után) a 89. percben
Lajos Ferenc: – Túl vagyunk egy újabb nehéz héten.
Huszák Géza: – Rossz talajú pályán küzdelmes mérkőzést játszottunk, és megérdemelt győzelmet arattunk.
DUNAKANYAR-VÁC–REAC1–0 (0–0)
Vác, 250 néző. Vezette: Szabó Zs. (Hofbauer R., Horváth Z.)
VÁC: Sztankó – Króner (Arany Z. 88.), Páles, Tányéros G., Hegedűs Cs. – Rusvay, Albert Á., Farkas P., Ivanovici – Rob (Rábold 81.) – Michel (Franyó 91.) Vezetőedző: Szabados György
REAC: Somogyi – Gamal (Bubori 59.), Menyhért, Ferencz, Birtalan – Tóth M. (Dinka 59.) – Menyhárt, Cseri, Gulyás M., Kiss T. (Borsi M. 74.) – Nyerges Vezetőedző: Mátyus János
Gólszerző: Michel (1–0) a 49. percben
Szabados György: – Magunkat nehezebb volt legyőzni, mint a REAC-ot, ezért gratulálok játékosaimnak.
Mátyus János: – A tizennyolc esztendős Birtalan János első mérkőzését játszotta a felnőttek között, és a balhátvédünk csapatunk legjobbjának bizonyult.
NYUGATI CSOPORT
VIDEOTON-PUSKÁS AKADÉMIA–GYŐRI ETO FC II 2–0 (0–0)
Felcsút, 200 néző. Vezette: Barna G. (Kiss I B., Szalai D.)
VIDEOTON II: Somodi – Margitics, Vaszicsku, Papucsek, Fejes A. – Soós (Kis R. 81.), Rása – Gyurcsó, Móri, Babos (Máté J. 63.) – Olasz D. (Papizsanszkij 71.) Edző: Hartyáni Gábor
GYŐRI ETO II: Radoszavljevics – Nagy Á., Domanyik, Paget, Vető – Berde – Molnár T., Copa (Horváth G. 78.), Nyitrai, Miklós V. (Varga T. 70.) – Sarasenidze (Simon A. 85.) Edző: Klement István
Gólszerző: Olasz D. (1–0) a 62., Máté J. (2–0) a 85. percben
Hartyáni Gábor: – Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés vár ránk, ellenfelünk rendkívül taktikusan, és szervezetten játszott, de csúsztunk, másztunk, és az akaratunk eredménye lett ez a győzelem.
Klement István: – Megszoktuk, hogy ezen a pályán nemcsak a Videoton II-vel kell megküzdenünk, hanem a külső körülményekkel is. Határozottan állítják a tartalék játékosaink, hogy az első gólnál még a gólvonalat se érte a labda, harminc centivel kijjebb volt, így azért nehéz eredményt elérni…
BAJAI LSE KALO-MÉH–KAPOSVÖLGYE 3–0 (2–0)
Baja, 500 néző. Vezette: Lovas (Kormányos, Buzás)
BAJA: Herbert – Szauter, Forgács, Burucz, Kardos (Rozsi 73.) – Domokos, Micskó – Frőhlich (Csordás 63.) – Szőllősi (Kormos 53.), Nagy E., Varga Z. Vezetőedző: Bognár György
KAPOSVÖLGYE: Héger – Királyvári, Duna, Szilasi, Varga Á. (Szakács 53.) – Székesi, Jámbor – Andrejcsik, Kovács I., Oszvári (Fekete Á. a szünetben) – Sowunmi (Surényi 60.) Vezetőedző: Nagy Tibor
Gólszerző: Micskó (1–0) a 38., Micskó (2–0) a 43., Nagy E. (3–0) a 70. percben
Bognár György: – Nagy különbség volt a két csapat közt, reális az eredmény, de játékban többet vártam.
Nagy Tibor: – Fiatalos hibáinkat nagyon sokszor kihasználják a rutinos NB II-es játékosok.
KOZÁRMISLENY SE–VESZPRÉM FC 2–1 (1–1)
Kozármisleny, 300 néző. Vezette: Kiss N. (Kepe, Kóbor)
KOZÁRMISLENY: Gőcze – Tasselmájer, Petrók, Fellai (Tóth I. 89.), Tóth Z. – Nagy E., Andruskó (Kovács T. 65.) – Asztalos, Berdó, Koplárovics – Koller K. (Karacs 89.) Vezetőedző: Márton Gábor
VESZPRÉM: Varga T. – Fehér K., Hegedűs Gy., Lang, Leitold – Boromisza (Finta P. a szünetben), Molnár Z., Garai, Kollár Zs. – Hevesi-Tóth, Alex (Babik 55., Szöllöskei 67.) Vezetőedző: Vágó Attila
Gólszerző: Alex (0–1) a 22., Tóth Z. (11-esből, 1–1) a 43., Koller K. (2–1) a 86. percben
Kiállítva: Fehér K. (második sárga lap után) a 71. percben
Márton Gábor: – A futball igazságtalan lett volna, ha nem szerezzük meg a három pontot.
Vágó Attila: – Tizenegyest ítéltek ellenünk, kiállították az egyik játékosunkat, és ketten is súlyos sérülést szenvedtek. Ezek miatt és egy játékos fegyelmezetlensége miatt nem érdemeltünk győzelmet.
ENTERNET-FC TATABÁNYA–BUDAÖRSI SC 2–1 (1–0)
Tatabánya, 350 néző. Vezette: Veizer (Szilágyi N., Kulcsár J.)
TATABÁNYA: Dombai A. – Almási, Simkó, Farkas V., Módi (Kovács D. 88.) – Dombai V. (Tóth Z. 68.), Kovács I., Vass N., Bozsik J. (Köntös 86.) – Kocsis D., Megyesi Vezetőedző: P. Nagy László
BUDAÖRS: Kozma T. – Lászka (Márkus T. 55.), Horváth L. (Lipcsei R. a szünetben), Tüske (Roni 74.), Pleván – Kollega, Varga D., Hegedűs N., Mihályi – Koós, Farkas Á. Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
Gólszerző: Megyesi (1–0) a 43., Megyesi (11-esből, 2–0) az 51., Varga D. (2–1) a 89. percben
P. Nagy László: – Nagyon mély gödörben voltunk a héten, és sok sebből véreztünk, de a csapatom felállt...
Lucsánszky Tamás: – Sajnos a Tatabánya masszív védekezéssel, egy értékesített tizenegyessel és egy remek szabadrúgással elvitte előlünk a három pontot.
FC AJKA–PÉCSI MFC 0–1 (0–0)
Ajka, 300 néző. Vezette: Pintér Cs. (Király K., Huszár B.)
AJKA: Jánosa – Sallér, Kovács Sz., Pákai, Gunther – Pothárn, Kottán K., Hegyi – Gaál B. (Rácz F. 67.), Mihalecz P., Szabó L. Vezetőedző: Artner Tamás
PMFC: Dibusz – Nagy J. (Törtei a szünetben), Stark, Todorovics, Fodor F. – Regedei (Wittrédi 81.), Pintér A., Lantos, Godslove – Sz. Pavicsevics (Turi 57.), Lovrencsics G. Vezetőedző: Mészáros Ferenc
GÓLSZERZŐ: Pintér A. (0–1) a 88. percben
Artner Tamás: – Csapatomnak kellett volna megnyernie a találkozót, de a sok sérülés miatt cserejátékosok hiányában nem tudtam frissíteni a játékot.
Mészáros Ferenc: – Félidőben átszerveztük a csapatunkat, így a második játékrészben megérdemelten nyertünk.
FERENCVÁROS II–SZTK-ERIMA 5–1 (2–1)
Albert-stadion, 200 néző. Vezette: Kovács J. Z. (Mohos, Gyűrűsi)
FERENCVÁROS II: Jova – Fülöp N., Vattai, Rodenbücher, Tóth A. – Vass M., Peszmeg – Varga B. (Szabó R. 77.), Tóth B. (Antal Zs. 65.), Papp M. (Kovács I. 81.) – Pölöskey Edző: Lipcsei Péter
SZIGETSZENTMIKLÓS: Tarczy – Csák, Király A., Szamosszegi, Sallai B. – Pintér Z. – Bonifert (Kiss K. 88.), Csepregi, Somorjai, Béres F. – Fekete Á. (Makutima 88.) Vezetőedző: Várhidi Péter
GÓLSZERZŐ: Pölöskey (1–0) a 9., Tóth B. (2–0) a 11., Fekete Á. (2–1) a 25., Varga B. (3–1) a 49., Papp M. (4–1) az 51., Kovács I. (5–1) a 81. percben
Lipcsei Péter: – Parádésan játszott az egész csapat, külön örülök Rodenbücher István és Tóth Bence játékának, hozzáállásuk példaértékű, utóbbi ráadásul gyönyörű gólt szerzett.
Várhidi Péter: – Sok volt nekünk az egy hét alatt lejátszott három mérkőzés.

GYIRMÓT FC–BARCSI SC 1–0 (0–0)
Győr-Gyirmót, 400 néző. Vezette: Erdős (Kovács II G., Becséri G.)
GYIRMÓT: Deli – Bognár Zs., Kozmér, Böjte, Szabó Cs. – Kiss Zs. (Homonyik 57.), Baumgartner (Czanik 83.), Tóth B., Nagy L. (Tóth N. 72.) – Weitner, Laki B. Vezetőedző: Kiprich József
BARCS: Halasi – Dienes, Matus, Balogh T., Pókos – Csongár, Hock, Horváth P., Kordé – Thiago (Huzmi 76.), Brdanin (Opacic 90.) Vezetőedző: Tóth II József
Gólszerző: Tóth N. (1–0) a 92. percben
Kiprich József: – Nehéz mérkőzésre számítottunk, s ez be is jött. Kis szerencse is kellett győzelmünkhöz, de ezért sokat is tettünk.
Tóth II József: – Megnehezítettük a bajnokaspiráns dolgát, kontrajátékunkból több gólszerzési lehetőségünk volt, de a hazai csapat többet tett a győzelemért.