A Gyirmót nem tudta kihasználni a Vidi botlását

2011.04.30. 22:37
A labdarúgó NB II 24. fordulójában a Keleti csoportban a listavezető DVTK 2–0-ra, míg első számú üldözője, a Nyíregyháza 3–2-re győzött. Nyugaton hazai pályán kapott ki az éllovas Videoton-Puskás Akadémia a Veszprémtől, így a tabellán második helyet elfoglaló Gyirmót Szigetszentmiklós elleni gól nélküli döntetlenjével pontszámban beérte riválisát.
LABDARÚGÓ NB II
KELETI CSOPORT
MAKÓI FC–VECSÉSI FC 1–1 (0–1)
Makó, 300 néző. Vezette: Gyarmati II T.
MAKÓ: Czirbus – Rakonczai (Béres R., 80.), Tóth I., Magyar, Kónya – Retek (Faragó B., 72.), Varga R. (Csamangó, 84.), Nagy A., Puskás Cs. – Fülöp T. – Schreiber. Vezetőedző: Kolozsvári János
VECSÉS: Horváth G. – Máj (Kiss K., 57.), Hungler, Vasas Z., Fritz – Zana, Könczey, Lannert, Horváth D. – Bojtor (Piros, 82.), Ponczok (Erdei, 75.). Vezetőedző: Détári Lajos
Gólszerző: Bojtor (0–1) a 36., Schreiber (1–1) az 58. percben
Kolozsvári János: – A második félidőre alaposan feljavultunk, de ismét büntetőt hibáztunk, így meg kellett elégednünk az egy ponttal.
Détári Lajos: – A szünetig négygólos előnyt is szerezhettünk volna, a fordulás után azonban még a vereség is benne volt a játékunkban.
HAJDÚBÖSZÖRMÉNYI TE–OROSHÁZA FC 3–1 (2–0)
Hajdúböszörmény, 200 néző. Vezette: Varga L.
HAJDÚBÖSZÖRMÉNY: Tóth Cs. – Király L., Póti, Papp F., C. Giura – Kiss L., Bellon (R. Giura, 90.), Arnóczki, Lovas – Bogdanovics (Simtchatcha, 66.), Nagy D. (Balás, 63.) Vezetőedző: Lajos Ferenc
OROSHÁZA: Molnár F. – Szabó M., Futaki, Kerekes I. – Lupsa (Juhász, a szünetben), Petneházi (Buza, 77.), Bartyik, Balogh M., Kerepeczki – Ács, Randelovics (Szabó T., a szünetben). Vezetőedző: Marik László Csaba
Gólszerző: Papp F. (1–0) az 5., Lovas (2–0) a 24., Kerepeczki (2–1) az 55., Balás (3–1) a 65. percben
Lajos Ferenc: – Kiböjtöltük ezt a győzelmet, továbbra is versenyben vagyunk a bentmaradásért.
Marik László Csaba: – Néhány játékosom azt hitte, hogy a bab is hús, ezért kaptunk ki.
DUNAKANYAR-VÁC–DIÓSGYŐRI VTK 0–2 (0–1)
Vác, 800 néző. Vezette: Pánczél
VÁC: Sztankó – Hegedűs Cs., Páles, Tányéros G., Juhász B. – Rusvay, Albert Á., Farkas P., Ivanovici (Franyó, 87.) – Rob (Rábold, 84.) – Michel (Fekete L., 67.). Vezetőedző: Szabados György
DVTK: Rados – Vadász, Gal, Rakovics, Gohér – Pál Sz. (Faggyas, 75.), Lippai (Nagy T., 92.), Abdouraman, Arze – Granát, George (Eperjesi, 70.). Vezetőedző: Benczés Miklós
Gólszerző: Pál Sz. (0–1) a 45., Granát (0–2) az 51. percben
Kiállítva: Vadász (a gólhelyzetben kitörő Ivanovicit buktatta) a 64. percben
Szabados György: – Illik a jobbnak gratulálni, én ezt most megteszem.
Benczés Miklós: – Masszív, gyors csapatot sikerült legyőznünk, az első félidő közepére nyugodtunk meg és vettük át a játék irányítását, majd a kiállítás után csak az eredmény tartására törekedtünk.
BŐCS SPORT–NYÍREGYHÁZA 2–3 (1–0)
Mezőkövesd, 200 néző. Vezette: Berger
BŐCS: Giák – Bokros, Sipos T., Molnár Zs., Rivera – Konate, Mbei (Pimentel, 85.), Bakos B. (Zsarnai, 80.), Ur – Nyircsák (Ondó, 85.), Urbin. Vezetőedző: Tóth László
NYÍREGYHÁZA: Holczer – Boukar (Zabos, 63.), Cséke, Kovacsevics, Goia – Demjén, Pákolicz (Germán, a szünetben), Horváth L., Nacim – Andorka, Bajzát. Megbízott edző: Kovács János
Gólszerző: Urbin (11-esből, 1–0) a 15., Urbin (2–0) a 70., Germán (2–1) a 72., Bajzát (2–2) a 74., Goia (2–3) a 84. percben
Kiállítva: Molnár Zs. (Andorka megrúgásáért) a 26. percben
Tóth László: – Nem a Nyíregyháza jó játéka döntötte el a pontok sorsát, hanem a hetvenperces emberhátrány, valamint saját védelmi hibáink.
Kovács János: – A második félidőben sikerült a maximumot nyújtani játékban, és ezzel megfordítottuk a mérkőzést.
KAZINCBARCIKAI SC–REAC 2–4 (0–3)
Kazincbarcika, 200 néző. Vezette: Veizer R.
KAZINCBARCIKA: Hamar Zs. – Müller, Mező, Fehér B., Nagy G. (Vasas, 52.) – Kovács P., Borbély B. (Orlóczki K., 64.) – Lipusz, Binder (Hajdú Zs., 52.), Tátrai – Badalik. Vezetőedző: Orlóczki Tibor
REAC: Somogyi – Menyhért, Ferencz, Kovács B., Hibó – Menyhárt (Gamal, 90.), Cseri (Bubori, 86.), Gulyás M., Bogdán (Borsi M., 56.) – Kiss T., Nyerges. Vezetőedző: Mátyus János
Gólszerző: Kiss T. (0–1) a 24., Mező (öngól, 0–2) a 38., Cseri (0–3) a 41., Nyerges (11-esből, 0–4) az 54., Kovács P. (1–4) a 63., Kovács P. (2–4) a 76. percben
Kiállítva: Gulyás M. és Hamar Zs. (mindkettő dulakodásért) a 80., Orlóczki K. (második sárga lap után) a 86. percben
Orlóczki Tibor: – A lelkesedéssel ezúttal nem volt gond, de sajnos a képességek behatároltak. Ráadásul a játékvezető indokolatlan 11-est ítélt ellenünk, és meglehetősen furcsa felfogásban bíráskodott.
Mátyus János: – Rendkívül fontos győzelmet arattunk. Döntőnek bizonyult, hogy adódó helyzeteinket nagyszerű százalékban használtuk ki.
NYUGATI CSOPORT
BAJAI LSE KALO-MÉH–HONVÉD-MFA 2–0 (1–0)
Baja, 350 néző Vezette: Kovács G.
BAJA: Csoknyai – Szauter (Szabó N., a szünetben), Burucz, Forgács, Kardos – Domokos, Császár (Villám, 66.) – Szöllősi, Frőchlich, Nagy E., Balázs (Lógó, 53.). Vezetőedző: Bognár György
HONVÉD: Kunsági – Kincses, Baráth, Remes, Czár – Tisza (Azevedo, 75.), Nagy A. – Lengyel, Kovács Á. (Mustapha, 61.), Berki (Haruna, a szünetben) – Vernes. Edző: Lőrincz Emil
Gólszerző: Nagy E. (1–0) a 14., Nagy E. (11-esből, 2–0) a 85. percben
Bognár György: – Nyertünk, és megérdemelten. Nem ez volt a legjobb mérkőzésünk, nagyon passzív volt a támadójátékunk. Van mit javítani, mert egy szintet hozni kell, főleg hazai pályán.
Lőrincz Emil: – Nagyon gyenge színvonalú mérkőzésen fordított eredmény is születhetett volna a helyzetek alapján. A Baja berúgta őket, gratulálok nekik!
BKV ELŐRE–GYŐRI ETO II 2–1 (1–0)
Sport utca, 200 néző. Vezette: Sándor Cs.
BKV ELŐRE: Vezér – Merczel, Baranyai N., Miklósvári, Sebők I. – Varga E. (Fazakas, 75.), Csikós – Ribi R., Csopaki (Horváth A., 66.), Cseri (Molnár T., 88.) – Faragó I. Vezetőedző: Soós Imre
ETO II: Sánta A. – Kálmán, Nagy Á., Bieder (Nyári, a szünetben), Vető – Windecker – Molnár T., Berde (Horváth G., 14.), Copa, Simon A. (Markó, 70.) – Sarasenidze. Edző: Klement István
Gólszerző: Csopaki (1–0) a 36., Csopaki (11-esből, 2–0) a 63., Copa (2–1) a 66. percben
Soós Imre: – Nem kenyerem az udvariaskodás, de szervezett, rendkívül dinamikus csapatot sikerült legyőznünk. A labdarúgást szolgálná, ha külföldiek helyett minél több magyar fiatal kapna lehetőséget a másodosztályban.
Klement István: – Talán egy tizenegyest mi is rúghattunk volna, és ha jobban figyelünk, egy pontot megszerezhettünk volna.
KAPOSVÖLGYE VSC–PÉCSI MFC 0–5 (0–1)
Nagyberki, 100 néző. Vezette: Kiss N.
KAPOSVÖLGYE: Héger – Királyvári, Szilasi, Varga Á., Duba – Székesi (Koren, 64.), Jámbor, Surányi (Mile, a szünetben), Fekete Á. – Kovács I., Sowunmi A. (Oszvári, 64.). Vezetőedző: Nagy Tibor
PMFC: Dibusz – Nagy J., Pintér A., Todorovics, Regedei – Lantos, Gyánó (Horváth Zs., 79.), Lovrencsics G. – Törtei, Wittrédi (Sztyepanovics, 61.), Eszlátyi (Godslove, a szünetben). Vezetőedző: Mészáros Ferenc
Gólszerző: Gyánó (0–1) a 3., Törtei (0–2) a 64., Lantos (0–3) a 74., Horváth Zs. (0–4) a 87., Horváth Zs. (0–5) a 90. percben
Nagy Tibor: – A múlt heti győzelem után három-négy játékosom azt hitte, magától jön a siker, és sem a futóteljesítményük, sem a mentalitásuk nem volt megfelelő.
Mészáros Ferenc: – Jó játékkal, szimpatikus ellenféllel szemben hoztuk a kötelezőt.
KOZÁRMISLENY SE–BUDAÖRSI SC 3–1 (2–1)
Kozármisleny, 200 néző. Vezette: Lovas
KOZÁRMISLENY: Gőcze – Tasselmájer, Petrók, Fellai, Tóth Z. – Asztalos (Vég B., 62.), Nagy E., Andruskó (Laki Z., a szünetben), Koplárovics (Karacs, 81.) – Berdó, Koller K. Edző: Márton Gábor
BUDAÖRS: Kozma T. (Esterházy, 44.) – Pleván, Hegedűs N., Varga D., Mihályi – Farkas Á., Lászka, Horváth L. (Márkus T., 71.), Kollega K. – Koós, Tüske (Roni, 56.) Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
Gólszerző: Berdó (1–0) a 15., Lászka (1–1) a 27., Tóth Z. (11-esből, 2–1) a 45., Asztalos (3–1) az 59. percben
Márton Gábor: – Csapatom kapcsán kifogytam a pozitív jelzőkből.
Lucsánszky Tamás: – Védekezésben olyan egyéni hibákat követtünk el, amelyekkel magunkat vertük meg.
FC AJKA–BARCSI SC 2–2 (1–1)
Ajka, 200 néző. Vezette: Böcskei
AJKA: Jánosa – Sallér, Subicz (Gyűrűsi, a szünetben), Pákai, Hegyi – Kovács Sz., Pothárn, Kottán K. – Szabó L., Mihalecz P., Gaál B. (Major, 85.). Vezetőedző: Artner Tamás
BARCS: Halasi – Dienes (Pandur Á., a szünetben), Matus, Balogh T., Pókos – Horváth P., Hock, Kordé, Csongár – Huzmi (Gergulás, 70.), Thiago. Vezetőedző: Kuczkó Gábor
Gólszerző: Thiago (0–1) a 25., Gaál B. (1–1) a 43., Hegyi (2–1) az 51., Gergulás (2–2) a 81. percben.
Artner Tamás: – A helyzetek és a mérkőzés képe alapján igazságos a döntetlen.
Kuczkó Gábor: – Olyan mérkőzésen játszottunk döntetlent, amelyen egy tizenegyes mellett több ziccert is kihagytunk. A győzelemhez már csak kevés hiányzik.
GYIRMÓT SE–SZTK-ERIMA 0–0
Győr-Gyirmót, 600 néző. Vezette: Fábián Mihály
GYIRMÓT: Deli – Bognár Zs., Kozmér, Böjte, Szabó Cs. – Kiss Zs. (Homonyik, 73.), Tóth B., Baumgartner (Czanik, a szünetben), Nagy L. (Tóth N., 68.) – Weitner, Laki. Vezetőedző: Kiprich József
SZTK: Tarczy – Csák, Király, Szamosszegi, Szamosi – Bonifert, Pintér, Majoros (Szekeres, 51.), Somorjai, Béres (Krómer, 23., Makutima, 90.) – Fekete. Vezetőedző: Várhidi Péter
Kiprich József: – Tipikus egygólos mérkőzés volt, de a győztes találat hiányzott. Végigtámadtuk a találkozót, ám a vendégek jól megszervezett védelmét nem tudtuk feltörni.
Várhidi Péter: – A bajnokaspiráns Gyirmóttól egy pontot elhozni nagy fegyvertény, bravúrosan küzdött csapatunk, és ha van egy kis szerencsénk, győzhettünk volna.
VIDEOTON-PFLA–VESZPRÉM FC 1–2 (1–1)
Felcsút, 250 néző. Vezette: Farkas T.
VIDEOTON-PFLA: Somodi – Margitics, Vaszicsku G., Szelecki, Fejes – Szolnoki, Soós (Elek B., 78.) – Gyurcsó, Szakály D. (Babos, 56.), Móri – Olasz D. (Máté J., 65.). Edző: Hartyáni Gábor
VESZPRÉM: Varga T. 7 – Grósz, Hegedűs Gy., Lang, Leitold – Finta P., Garai (Boromisza, 42.), Molnár Z., Kollár Zs. (Szöllőskei, 83.) – Hevesi-Tóth, Alex (Czvetkó, 76.). Vezetőedző: Vágó Attila
Gólszerző: Gyurcsó (1–0) a 22., Lang (1–1) a 44., Finta P. (1–2) a 74. percben
Hartyáni Gábor: – Elsősorban a hátsó alakzatunk biztonsága, amely eddig erősségünk volt, nem a megszokott teljesítményét nyújtotta.
Vágó Attila: – A listavezető otthonában kevesen szereztek három pontot, bízom abban, hogy ez hozzásegít bennünket a bennmaradásunkhoz. Nagyon sokat tettünk azért, hogy meglegyen az első idegenbeli győzelmünk.