NB II: kiütéses győzelmet aratott a Tatabánya és a Videoton II

2011.03.19. 17:16
Bajzát két góllal segítette győzelemhez csapatát a Cegléd ellen (Fotó: Németh Ferenc, archív)
A labdarúgó NB II 19. fordulójában a Keleti csoportban az éllováas Nyíregyháza 2–0-ra legyőzte a Ceglédet, a tabella második helyén álló Vác hazai pályán nyert 3–1-re a Hajdúböszörmény ellen. A Nyugati csoportban kiütéses győzelmet aratott a listavezető Videoton és a Tatabánya is.
LABDARÚGÓ NB II
19. FORDULÓ
KELETI CSOPORT
VECSÉSI FC–BÉKÉSCSABA 1912 FRÜHWALD ELŐRE SE 4–1 (1–1)
Vecsés, 500 néző. Vezette: Takács János (L. Tóth Lajos, Szilágyi Norbert)
VECSÉS: Gyenes – Máj, Hungler, Vasas, Fritz – Piros (Kiss K. 59.), Kovács Z., Zana, Lannert (Erdei 87.) – Horváth D. (Radnai 82.), Ponczok Vezetőedző: Détári Lajos
BÉKÉSCSABA: Szécsi Oláh G., Csiszár, Makra, Horváth T. – Kállai, Pozsár, Juhász Gy., Balázs (Csák 62.) – Laurinyecz (Szélpál 62.), Mészáros (Simon 68.) Vezetőedző: Pásztor József
Gólszerző: Pozsár (0–1) a 16., Horváth D. (1–1) a 23., Kovács Z. (2–1) az 56., Lannert (3–1) a 64., Horváth D. (4–1) a 81. percben.
Détári Lajos: – Nagyon nehéz meccsen sikerült feltörnünk a békéscsabai védelmet. A második félidőben több helyzetünket is sikerült gólra váltani. Nagyszerűen játszottunk, a csapat diadala volt, gratulálok a fiúknak!
Pásztor József: – Az első félidőben még akadt lehetőségünk, a második félidőben viszont már nem. Megérdemelten győzött a Vecsés.
NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–CEGLÉDI VSE 2–0 (1–0)
Nyíregyháza, 1000 néző. V: Berger (ifj. Kormányos, Szvetnyik)
NYÍREGYHÁZA: Holczer – Boukar, Cséke, Goia, Perényi – Horváth L. (Zabos 64.), Minczér (Makai 89.) – Demjén (Miskolczi 73.), Andorka, Nacim – Bajzát Vezetőedző: Brekk János
CEGLÉD: Miski – Domonyi (Fekete A. 68.), Buzás V., Koncz Zs., Vincze Z. – Nagy T. (Juhász D. 89.), Nagy L., Odrobéna, Szabó L. – Busa (Nagy A 78.), Medgyesi Vezetőedző: Ványi Zsolt
GÓLSZERZŐ: Bajzát (1–0) a 34., Bajzát (2–0) a 77. percben
Brekk János: – Nem játszottunk jól, de e pillanatban ez a legkevésbé sem zavar, hiszen egyedül a győzelem volt számunkra a legfontosabb.
Ványi Zsolt: – Nyílt mérkőzésen a helyzeteit jobban kihasználó hazai csapat nyert.
DUNAKANYAR-VÁC–HAJDÚBÖSZÖRMÉNYI TE3–1 (1–1)
Vác, 150 néző. Vezette: Gyarmati II T. (Szalai D., Hima A.)
VÁC: Sztankó – Króner, Tányéros Á., Páles, Juhász B. – Petre (Arany Z. a szünetben), Albert Á., Farkas P. (Franyó 89.), Rábold – Rob, Michel Vezetőedző: Szabados György
HAJDÚBÖSZÖRMÉNY: Bákonyi – Kerek (R. Giura 78.), Király, Póti, Hortó (Kádár 62.) – Kaze, Nagy D., Bellon (Tóth T. 55.), Kiss L., Lovas – Balás Vezetőedző: Lajos Ferenc
Gólszerző: Michel (1–0) a 24., Nagy D. (1–1) a 44., Rábold (2–1) az 57., Arany Z. (3–1) a 68. percben
Szabados György: – Gyűjtögetjük a pontokat, mint a CBA-ban, csak azt nem tudjuk mit kapunk érte.
Lajos Ferenc: – Sorsunk meg volt írva, három játékosunk hiányát nem bírtuk el.
BŐCS SPORT–REAC0–1 (0–1)
Mezőkövesd, 100 néző. Vezette: Szőts G. (Farkas B., Kovács II. G.)
BŐCS: Giák – Bokros, Sipos T., Molnár Zs., Tóth K. (Nyircsák a szünetben) – Mbei, Konate, Bakos B. (Zsarnai 76.), Ur – Urbin, Ondó Vezetőedző: Zsiga Gyula
REAC: Somogyi – Dinka, Ferencz, Menyhért, Bogdán (Hibó a szünetben) – Kiss T., Cseri, Menyhárt (Dancs 76.), Gulyás – Jovánczai (Bubori 90.), Nyerges Vezetőedző: Mátyus János
Gólszerző: Kiss T. (0–1) a 18. percben
Zsiga Gyula: – Két kihagyott százszázalékos helyzetünk után az első lehetőségét gólra váltotta a vendégcsapat. Hiába játszunk jól a mezőnyben, szerzett gól nélkül egyszerűen képtelenség helytállni.
Mátyus János: – Rendkívül fontos győzelmet arattunk egy küzdelmes mérkőzésen.

DVTK–ÚJPEST FC B3–1 (2–0)
Diósgyőr, 2800 néző. Vezette: Oláh G. (Butkai Zs., Tóth I.)
DIÓSGYŐR: Rados – Vadász, Gal (Nagy T. 65.), Rakovics, Gohér – Abdouraman – Arze (Szabó P. 68.), Lippai, Bogáti (Bacsa78.) – George, Granát Vezetőedző: Benczés Miklós
ÚJPEST: Bozsó – Privigyei, Dvorschák, Litauszki, Pollák – Matos (Rasztovits 74.), Szalai V., Banai (Popovics a szünetben), Bognár I. – Szabó B. Zamostny (Széki 58.) Edző: Szlezák Zoltán
Gólszerző: Granát (1–0) a 4., George (11-esből, 2–0) a 35., George (3–0) a 60., Szabó B. (3–1) a 71. percben
Benczés Miklós: – Az első félidőben magabiztos vezetésre tettünk szert, ám az újpesti fiatalok nem adták fel, igyekeztek megnehezíteni a dolgunkat.
Szlezák Zoltán: – Remek hangulatú mérkőzést játszottunk az erős diósgyőriekkel. Megtettünk mindent a sikerért, de könyörtelenül kihasználták a hibáinkat.
NYUGATI CSOPORT
KOZÁRMISLENY SE–BP. HONVÉD–MFA 2–1 (0–1)
Kozármisleny, 200 néző. Vezette: Mészáros I. (Viszokai, Kis Z.)
KOZÁRMISLENY: Gőcze – Tasselmájer (Kiss M. 67.), Petrók, Fellai, Tóth Z. – Asztalos, Kovács T. (Nagy E. a szünetben), Andruskó, Koplárovics – Berdó (Laki Z. 54.), Koller Vezetőedző: Márton Gábor
HONVÉD II: Czuczi – Kincses, Remes, Madar M., Varga P. – Berki, Tisza K., Lengyel Gy., Azevedo – Rufino (Diallo 79.), Ruani (Kovács Á. 66.) Edző: Lőrincz Emil
Gólszerző: Ruani (0–1) a 15., Laki Z. (1–1) a 63., Laki Z. (2–1) a 92. percben
Márton Gábor: – Ha kell focizunk, és szépen játszva nyerünk. Ha kell brusztolunk – és úgy győzünk. Nem tudom szavakba önteni, mit érzek a csapatom iránt, a többit inkább nem részletezném, mert aki itt volt, az úgyis láthatta.
Lőrincz Emil: – Igaz, hogy a Kozármisleny többször fölénk kerekedett, ám három mérkőzéslabdát hagytunk ki, a végén pedig nem koncentráltunk eléggé. Ha kicsit is profibbak vagyunk, megnyerjük ezt az összecsapást.
VIDEOTON-PUSKÁS AKADÉMIA–KAPOSVÖLGYE VSC4–0 (2–0)
Felcsút, 200 néző. Vezette: Gaál Gy. (Gyűrűsi, Mohos)
VIDEOTON II: Somodi – Margitics, Vaszicsku, Izing, Fejes A. – Szolnoki (Rása 83.) , Soós – Gyurcsó, Móri, Babos (Szeleczki 58.) – Olasz D. (Máté J. 67.) Edző: Hartyáni Gábor
KAPOSVÖLGYE: Héger Á. – Varga Á., Hibácska, Szilasi, Koren – Székesi, Kovács I. (Horváth D. 64.) –Surányi (Királyvári a szünetben), Fekete Á. (Mile B. a szünetben), Andrejcsik – Sevel Vezetőedző: Nagy Tibor
Gólszerző: Izing (1–0) a 17., Margitics (2–0) a 31., Gyurcsó (11-esből, 3–0) a 65., Fejes A. (4–0) a 89. percben
Kiállítva: Héger Á. (a 16-oson belül buktatta Gyurcsót) a 63. percben
Hartyáni Gábor: – Egy kicsit nehezen lendültünk bele, de a második félidei játékunk meggyőző volt, helyzeteink alapján akár nagyobb arányban is nyerhettünk volna.
Nagy Tibor: – Nagyon jó csapattal játszottunk, megérdemelten győztek, viszont volt egy érdekes eset null kettőnél: valaki elnézett egy tizenegyest, és egy kiállítást…
VESZPRÉM FC–GYŐRI ETO II 1–0 (0–0)
Veszprém, 300 néző. Vezette: Kiss Norbert (Kiss I Balázs, Kulman Tamás)
VESZPRÉM: Varga Tamás – Fehér K., Pálfi, Lang, Finta – Zsömlye (Babik 67.), Molnár Z., Kollár, Leitold (Boromisza 63.) – Alex, Czvetkó (Szöllőskei 63.) Vezetőedző: Vágó Attila
GYŐR II: Sánta – Totadze, Ceolin, Teimuraz (Varga Tamás 70.), Ganugrava (Nyitrai 77.) – Domanyik, Paget, Windecker, Kálmán – Molnár T., Horváth G. (Bieder 74.) Edző: Klement István
Gólszerző: Kollár (1–0) a 74. percben
Kiállítva: Totadze (utolsó emberként lerántotta a kiugró Szöllőskeit) a 74. percben
Vágó Attila: – Ma csak nyerhettünk, mert egy hete igazságtalanul veszítettünk, de nem hittem volna, hogy ennyire nehéz lesz.
Klement István: – Ilyen a futball, mi játszottuk, a Veszprém pedig nyert.
ENTERNET FC TATABÁNYA–BARCS FC 5–0 (2–0)
Tatabánya, 300 néző. Vezette: Szilasi Szabolcs (Király Krisztián, Huszár Balázs)
TATABÁNYA: Dombai A. – Almási, Simkó, Farkas V., Módi – Dombai V. (Ködöböcz 72.), Kovács I. (Tóth Z. 79.), Deme – Megyesi, Farkas J., Kocsis D. (Kaiser 79.) Vezetőedző: P. Nagy László
BARCS: Halasi – Kordé, Balogh T., Pókos (Pandur 74.), Dienes (Miskovics, 29.) – Matus, Opacic (Csongár 61.), Fónai, Brdanin – Stefanovics, Gergulás Vezetőedző: Puskas Dragan
Gólszerző: Farkas J. (1–0) az 5., Megyesi (2–0) a 23., Módi (3–0) az 56., Megyesi (4–0) a 68., Deme (5–0) a 69. percben
P. Nagy László: – Megérdemelt győzelem, időnként közönségszórakoztató játék.
Puskas Dragan: – Sajnos ezt a játékot gólra játsszák. Rengeteg helyzetet kihagytunk, ezért a helyzetkihasználásunkon javítani kell.
GYIRMÓT FC–BAJAI SE 4–2 (1–2)
Győr-Gyirmót, 400 néző. Vezette: Pintér Csaba (Takács Gábor, Becséri Gergely)
GYIRMÓT: Deli – Bognár, Kozmér, Böjte, Szabó Cs. – Lajtos (Homonyik a szünetben), Tóth B., Baumgartner (Tóth N. 75.), Varga L. (Nagy L. a szünetben) – Weitner, Laki Vezetőedző: Kiprich József
BAJA: Herbert – Szabó N., Villám, Burucz, Forgács, Kardos – Szöllősi, Domokos, Csordás – Kormos (Fröhlich, 76.), Micskó (Nagy E. 67.) Vezetőedző: Bognár György
Gólszerző: Weitner (1–0) a 15., Kormos (1–1) a 21., Csordás (1–2) a 29., Weitner (2–2) a 48., Tóth N. (3–2) a 77., Forgács (öngól, 4–2) a 84. percben
Kiprich József: – Két ellentétes félidőt eredményező, küzdelmes mérkőzésen a szünet utáni játékunkkal megérdemeltük a győzelmet.
Bognár György: – Voltak gólszerzési lehetőségeink, közel álltunk a jó eredmény eléréséhez, de támadóink nem eléggé voltak koncentráltak.