Mezőkövesden botlott a listavezető Szpari

2011.03.13. 18:19
Andorka Péter (balra) büntetőt hibázott Mezőkövesden (Fotó: Mirkó István)
A labdarúgó NB II 17. fordulójában a Keleti csoport listavezetője, a Nyíregyháza Spartacus meccse 1–1-es döntetlennel zárult Mezőkövesden. Andorka Péter büntetőt hibázott a mérkőzésen. A Nyugati csoportban a BKV Előre otthonában gólokban gazdag mérkőzésen kapott ki a Budaörs, a Barcs hazai pályán győzte le a Veszprémet. A veszprémiek – akiknek két játékosát is kiállította a játékvezető – nemcsak a vereség miatt bánkódhattak, egy sajnálatos sérülés is történt, Garai Péter keze a mérkőzés 57. percében eltörött.

LABDARÚGÓ NB II
17. FORDULÓ
KELETI CSOPORT
MEZŐKÖVESD SE–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 1–1 (1–1)
Mezőkövesd, 2200 néző. Vezette: Veizer R. (Horváth R., Tóth I.)
MEZŐKÖVESD: Szántai – Lakatos B., Vámosi, Elek N., Éles – Hegedűs T., Bagi, Sivák, Bogdány (Török S. 79.) – Jeremiás (Haburcsák 81.), Szabó V. (Husanik 84.) Vezetőedző: Huszák Géza
NYÍREGYHÁZA: Holczer – Miskolczi, Cséke, Goia, Perényi – Demjén, Horváth L., Boukar (Mustapha 71.), Pákolicz – Andorka (Pujante 83.), Bajzát Vezetőedző: Brekk János
Gólszerző: Bogdány (1–0) a 28., Andorka (1–1) a 35. percben
Huszák Géza: – Rangadóhoz méltó mérkőzést játszottunk, amelyet mindkét csapat megnyerhetett volna. Sajnos kétszer is a kapufát találtuk el, s reális eredmény született.
Brekk János: – Mindkét csapat rendkívül idegesen futballozott. Mi mégis közelebb álltunk a győzelemhez, hiszen egy egyes állásnál Andorka Péter büntetőt hibázott. Az eredmény igazságtalan, de magunknak kerestük a bajt.
REAC–VECSÉSI FC 0–0
Budai II-stadion, 300 néző. Vezette: Varga L. (Kelemen, Varga II G.)
REAC: Somogyi – Dinka, Ferencz, Menyhért, Bogdán – Kovács B., Gulyás – Menyhárt, Cseri, Kiss T. (Nyerges 73.) – Jovánczai (Dancs 80.) Vezetőedző: Mátyus János
VECSÉS: Gyenes – Máj, Hungler, Vasas Z., Fritz – Kovács Z. – Piros, Zana, Lannert, Horváth D. – Ponczok Vezetőedző: Détári Lajos
Mátyus János: – Hiába játszottunk jól, két óriási helyzetet is kihagytunk, ezért meg kell elégednünk az egy ponttal.
Détári Lajos: – Taktikusan futballoztunk. Az első félidőben a REAC, a másodikban mi domináltunk, igazságos eredmény született.
NYUGATI CSOPORT
BARCSI SC–VESZPRÉM FC 2–1 (1–1)
Barcs, 300 néző. Vezette: Böcskei B. (Péter T., Hofbauer R.)
BARCS: Halasi – Kordé, Balogh T., Matus, Pókos – Hock, Popacsics (Fónai 59.), Thiago, Huzmi (Gergulás, 53.) – Brdanin, Sztefanovics (Pandur 75.) Vezetőedző: Puskás Dragan
VESZPRÉM: Varga T. – Molnár Z., Hegedüs Gy. (Pálfi, 10.), Kollár Zs., Lang – Hevesi-Tóth, Garai (Fehér K. 57.), Tatai – Finta, Boromissza (Zsömlye 52.), Alex Vezetőedző: Vágó Attila
Gólszerző: Hevesi-Tóth (0–1) a 21., Brdanin (1–1) a 36., Sztefanovics (2–1) a 63. percben
Kiállítva: Tatai (második sárga lap után) az 53., Hevesi-Tóth (a peretjelző megsértéséért) a 91. percben
Puskás Dragan: – Nem látványosan játszottunk, hanem eredményesen. Ennek ellenére sok helyzetet dolgoztunk ki, büntetőt hibáztunk, de megérdemelten nyertünk.
Vágó Attila: – Két súlyos sérülés, két kiállítás után a második félidőt végigtámadtuk, igazságtalan a labdarúgás, de mindent felülmúlt a játékvezető tevékenysége, amely döntőben befolyásolta a mérkőzés kimenetelét.
BKV ELŐRE–BUDAÖRSI SC 4–3 (2–2)
Sport utca, 200 néző. Vezette: Lovas (Kormányos G., Buzás)
BKV: Vezér Á. – Baranyai N., Horváth A., Makrai, Sebők I. – Csikós, Varga E. (Miklósvári 67.) – Ribi, Csopaki, Selei (Faragó 54.) – Farkas K. (Cseri 63.). Vezetőedző: Soós Imre
BUDAÖRS: Kozma T. – Pleván, Hegedűs N., Csobánki, Mihályi – Csengő (Márkus 73.), Lászka (Varga D. 88.), Farkas Á., Kollega K. – Koós, Roni (Szűcs P. 82.). Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
Gólszerző: Baranyai N. (1–0) az 1., Makrai (2–0) a 7., Lászka (2–1) a 23., Koós (2–2) a 30., Baranyai N. (3–2) a 60., Farkas Á. (3–3) a 72., Csopaki (4–3) a 83. percben.
Soós Imre: – Őrült kezdés után, ha az első húsz percben berúgjuk a helyzeteinket, kivégezhettük volna a Budaörsöt. Aztán a vendégek a végén majdnem kiénekelték a szánkból a sajtot.
Lucsánszky Tamás: – Rendkívül dekoncentráltan játszottunk, és elsősorban ez okozta a vereségünket. A BKV főleg a szabadrúgásainak, szögleteinek köszönheti a győzelmet.