A Vidi II idegenben legyőzte a Pécset

2011.03.26. 20:03
A REAC hazai pályán 0–0-s döntetlent játszott a DVSC-DEAC csapatával (Fotó: Szabó Miklós)
A labdarúgó NB II 19. fordulójában a Nyugati csoport rangadóján a Videoton-Puskás Akadémia Máté János 83. percben szerzett góljával legyőzte és ezzel megelőzte a tabellán a Pécset. A Keleti csoport listavezetője 1–0-ra nyert az Orosháza ellen, míg az őt üldöző Diósgyőr ugyanilyen különbséggel verte meg a Vecsést, ezzel továbbra is három pont választja el a két csapatot egymástól.

A Keleti csoport utolsó helyén tanyázó Cegléd hazai pályán 6–0-ra nyert a hetedik Makó ellen, míg a Bőcs vezetőedzője, Zsiga Gyula a Békéscsabától elszenvedett 4–0-s vereség után lemondott.

KELETI CSOPORT
ÚJPEST FC B–KAZINCBARCIKA SC 2–2 (1–1)
Szusza Ferenc Stadion, 300 néző. Vezette: Barna G.
ÚJPEST B: Horváth T. – Privigyei, Dvorschák, Jhonnes, Tóvizi – Magos (Pfeffer, 90.), Szalai V., Bognár I., Popovics (Hullám, 75.), Szabó B., Zamostny (Széki, 70.), Edző: Szlezák Zoltán
KAZINCBARCIKA: Hamar Zs. – Müller, Nagy P., Mészáros M., Nagy G. – Borbély (Hajdu Zs., 81.), Fehér B. – Lipusz, Orlóczki K., Vasas V. (Kovács P., a szünetben) – Binder (Domán, 61.), Vezetőedző: Orlóczki Tibor
Gólszerzők: Bognár I. (1–0) a 8., Lipusz (1–1) a 17., Lipusz (1–2) a 91., Dvorschák (2–2) a 93. percben
Szlezák Zoltán: – A mérkőzés összképe alapján nyernünk kellett volna, ezért hiányérzetem van, de a legvégén a szerencse is kellett ahhoz, hogy pontot mentsünk.
Orlóczki Tibor: – Bár igazságos a döntetlen, a végén egy buta gólt kaptunk, emiatt itt hagytunk két pontot.

LABDARÚGÓ NB II , 19. FORDULÓ
REAC–DVSC II-DEAC 0–0
Budai II László-stadion, 150 néző. Vezette: Becséri D.
REAC: Somogyi Cs. – Dinka, Menyhért (Tóth M., 71.), Ferencz, Kovács B. – Gulyás – Menyhárt, Cseri, Kiss T. (Dancs, 71.) – Nyerges, Jovánczai, Vezetőedző: Mátyus János
DVSC II: Malinauskas – Nagy Z., Szilágyi G., Ludánszki, Ferenczi J. – Kulcsár T., Sigér, Spitzmüller, Tóth L. (Burics, 68.) – Csorba, Vinicius (Kiss I., 91.), Edző: Kondás Elemér
Mátyus János: – Védekezésünk hetek óta nagyszerű, azonban ennyi gólhelyzettel több mérkőzést is meg lehetne nyerni.
Kondás Elemér: – Katasztrofális talajú pályán játszottunk, és úgy érzem, mi hagytuk ki a nagyobb helyzeteket. Ha ezeket belőjük, nyerhettünk volna, de a mérkőzés képe alapján reális a döntetlen.
HAJDÚBÖSZÖRMÉNYI TE–MTK BUDAPEST II 0–0
Hajdúböszörmény, 150 néző. Vezette: Varga L.
HAJDÚBÖSZÖRMÉNY: Tóth Cs. – Király, Póczi, Hortó, Giura – Papp F. – Simtchatcha (Kádár L., 72.), Bogdanovics (Andorkó, 88.), Kiss L., Lovas – Nagy D. Vezetőedző: Lajos Ferenc
MTK II: Hegedűs L. – Nagy T., Kornis, Zámbó, Forró – Macura, Szabó Á. (Ódé, 75.), Kákonyi, Nikházi, Molnár M. – Hrepka (Szentgyörgyi, 90.) Edző: Pölöskei Gábor
Lajos Ferenc: – Csalódott vagyok, nem tudom, mi kell történjen még, hogy győzzünk, ha már büntetőből sem tudunk gólt rúgni.
Pölöskei Gábor: – Ziccereket rontottunk sorozatban, hazaiak viszont tizenegyest hibáztak, így a döntetlent igazságosnak tartom.
Békéscsaba SE–Bőcs KSC 4–0 (1–0)
Békéscsaba, 300 néző. V: Farkas T.
BÉKÉSCSABA: Szécsi – Oláh G., Kállai, Makra, Juhász Gy. – Simon A., Pozsár, Bogdán (Mészáros, 66.), Horváth T. (Sztrunga, 37.) – Csák, Balázs (Gajda, 63.). Vezetőedző: Pásztor József
BŐCS: Giák – Bokros, Sipos, Molnár Zs., Paulo Henrique – Rivera (Tóth K., 63.) – Úr, Konate, Bakos (Czirba, 77.), Mbei (Nyírcsák, 63.) – Urbin. Vezetőedző: Zsiga Gyula
G: Balázs (1–0) a 17., Pozsár (2–0) a 48., Sztrunga (3–0) a 49., Pozsár (4–0) az 59. percben
Pásztor József: – Ilyen arányban is megérdemelten nyertünk. Nagyon jól jött ez a három pont az önbizalomhiányban szenvedő csapatomnak. Remélem, a folytatáshoz is erőt ad ez a siker.
Zsiga Gyula: – Elismerésem a Békéscsabának, sokkal motiváltabban játszottak. Ilyen különbséggel is megérdemelten nyertek. A továbbiakban sok sikert kívánok a bent maradásért vívott harcban a bőcsieknek.
OROSHÁZA FC–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 0–1 (0–1)
Orosháza, 300 néző. Vezette: Mészáros I.
OROSHÁZA: Molnár T. – Szűcs D., Balogh M., Kerekes I., Kerepeczki – Mike (Buza, 70.), Juhász N. (Szabó T., 25.), Bartyik, Ács L., Baranyai B. – Randelovics. Vezetőedző: Kvasznovszky József
NYÍREGYHÁZA: Holczer – Miskolczi (Perényi, 78.), Cséke, Horváth L., Boukar – Pákolicz (Zabos, 52.), Minczér, Nacim, Demjén – Andorka (Makai, 89.), Bajzát. Vezetőedző: Brekk János
Gólszerző: Bajzát (11-esből, 0–1) a 45. percben
Kiállítva: Balogh M. (kezezésért) a 45. percben
Kvasznovszky József: – Csapatunk fantasztikusan küzdött, de a játékvezető óriási hibája eldöntötte a mérkőzést, és ez ellen nem tudtunk mit tenni.
Brekk János: – Ez az a mérkőzés, amelyről nem lehet szakmai elemzést készíteni. Egy hozadéka volt csupán, mégpedig az, hogy győztünk.
RESTART-CEGLÉDI VSE–MAKÓI FC 6–0 (3–0)
Cegléd, 400 néző. Vezette: Botló
CEGLÉD: Miski – Kenderes (Nagy A., 41.), Kurucsai, Buzás V. (Telek, 82.), Vincze Z. – Koncz – Busa, Nagy T., Nagy L., Czakó L. – Medgyesi (Juhász D., 76.). Vezetőedző: Ványi Zsolt
MAKÓ: Halász – Bodonyi, Béres, Kónya, Krucsó – Retek, Fülöp (Nagy A., 59.), Puskás Cs., Magyar Gy. – Varga R. (Csamangó, 68.), Schreiber (Tóth I., 78.). Vezetőedző: Kolozsvári János
G: Buzás V. (1–0) a 14., Medgyesi (2–0) a 20., Szabó L. (11-esből, 3–0) a 22., Koncz (4–0) a 75., Juhász D. (5–0) a 84., Busa (6–0) a 87. percben
Ványi Zsolt: – A játék minden elemében felülmúltuk ellenfelünket, és még ilyen különbséggel is megérdemelten nyertünk.
Kolozsvári János: – Mindent elkövettünk azért, hogy a hazaiak fiesztát rendezzenek. Szégyellem magam emiatt.
DIÓSGYŐRI VTK–VECSÉSI FC 1–0 (0–0)
Diósgyőr, 3000 néző. Vezette: Berger J.
DVTK: Rados – Vadász, Gal, Rakovics, Gohér – Dobos, Abdouraman, Lippai, Arze – George (Bogáti, 88.), Granát (Bacsa, 68.). Vezetőedző: Benczés Miklós
VECSÉS: Gyenes – Máj, Hungler, Vasas Z., Fritz – Zana (Biros, 81.), Kovács II Z., Lannert, Ponczok (Radnai, 81.) – Horváth D., Bojtor (Kiss K., 61.). Szakmai igazgató: Détári Lajos
Gólszerző: Bacsa (1–0) a 79. percben
Benczés Miklós: A tavasszal eddig a Vecsés volt a legveszélyesebb ellenfél. A győzelemért sokat tettünk, számos helyzetet dolgoztunk ki, egyet sikerült kihasználni, így megérdemelt a győzelmünk.
Détári Lajos: – A Diósgyőr remek csapat, de nem hallgathatom el, hogy lesgóllal szenvedtünk vereséget.
NYUGATI CSOPORT
BUDAÖRSI SC–FC AJKA 1–0 (0–0)
Budaörs, 200 néző. Vezette: Karakó F.
BUDAÖRS: Kozma – Varga D., Hegedűs N., Csobánki, Mihályi – Horváth L. (Lipcsei R., 75.), Lászka, Farkas Á. – Koós (Roni, 83.), Tüske, Kollega (Csengő, 83.). Vezetőedző: Lucsánszki Tamás
AJKA: Jánosa – Sallér, Subicz (Péter P., 31.), Pákai, Gunther – Pothárn – Szabó L. (Kovács Sz., 68.), Rácz F., Hegyi, Horváth Á. (Gaál B., a szünetben) – Mihalecz. Vezetőedző: Artner Tamás
Gólszerző: Horváth L. (1–0) az 57. percben
Kiállítva: Sallér (második sárga lap után) a 65. percben
Lucsánszki Tamás: – A mérkőzés fordulópontjai a mi számunkra alakultak kedvezően. A tíz ember elleni játékunkat azonban nem tudom elfogadni.
Artner Tamás: – Egy jó mérkőzésen csapatom legalább döntetlent érdemelt volna. Sajnos Subicz Gábor sérülése és a kiállítás is minket sújtott.
KAPOSVÖLGYE–GYIRMÓT FC 0–2 (0–2)
Nagyberki, 50 néző. Vezette: Kovács J. Z.
KAPOSVÖLGYE: Horváth D. – Királyvári, Hibácska (Duba, a szünetben), Szilasi, Varga Á. – Jámbor, Székesi, Andrejcsik, Kovács I. – Mile (Oszvári, 68.), Sevel (Burián, 64.). Vezetőedző: Nagy Tibor
GYIRMÓT: Deli – Bognár Zs., Kozmér, Böjte, Szabó Cs. – Kiss Zs. (Tóth N., 61.), Baumgartner, Tóth B., Homonyik – Laki B., Weitner (Czanik, 61.). Vezetőedző: Kiprich József
G: Laki B. (0–1) a 32., Kozmér (11-esből, 0–2) a 43. percben
Nagy Tibor: – Hétről hétre fejlődünk, de ez sajnos nem elég.
Kiprich József: – Küzdelmes, nehéz mérkőzés volt, de amiért jöttünk, elértük.
GYŐRI ETO II–TATABÁNYA 1–0 (1–0)
Győr, ETO-park, 300 néző. Vezette: Bognár T.
GYŐR II: Sánta – Nagy Á., Bieder, Eugene, Vető – Windecker – Dudás, Copa (Dömötör, 82.), Ganugrava (Nyitrai, a szünetben), Simon A. – Niksics (Varga T., 60.). Vezetőedző: Klement István
TATABÁNYA: Dombai A. – Almási, Farkas V., Simkó, Módi – Kovács I. – Dombai V. (Vass N., 78.), Deme, Megyesi – Kocsis (Kaiser, 84.), Farkas J. Vezetőedző: P. Nagy László
Gólszerző: Niksics (1–0) a 33. percben
Kiállítva: Almási (Simon András szándékos megrúgásáért) a 76., Farkas J. (a játékvezető megsértéséért) a 78. percben
Klement István: – Egy hete jobban játszottunk és vesztettünk, ma akadozott a játékunk, de örömünkre nyertünk.
P. Nagy László: – A gratuláció jár a hazaiaknak, de kíváncsi lennék a visszajátszásban a tizenegyedik percben történtekre.
BAJAI LSE–BKV ELŐRE SC 2–1 (1–1)
Baja, 300 néző. Vezette: Veizer
BAJA: Herbert – Szauter, Burucz, Forgács, Kardos – Domokos, Csordás – Szöllősi – Nagy E., Kormos, Frőhlich. Vezetőedző: Bognár György
BKV ELŐRE: Vezér – Baranyai (Merczel, 86.) Miklósvári, Makrai, Sebők – Fazakas, Csikós, Varga E., Sellei (Ribi, 70.) – Farkas K. (Horváth A., 76.) – Csopaki. Vezetőedző: Soós Imre
Gólszerző: Csopaki (0–1) a 10., Frőhlich (1–1) a 15., Domokos (2–1) a 86. percben
Bognár György: – Nagyon örülünk, hogy végre nyertünk. A játék abszolút nem működött, nem tetszett. Erre szokták találóan mondani a lelátón, hogy nagyon gyenge produkció.
Soós Imre: – Sajnos felvettük az ellenfél rúgjunk bele, fussunk utána stílusát, ami nekünk nem igazán fekszik. A meccslabdát kihagytuk, utána pedig negyven méterről gólt kaptunk.
SZIGETSZENTMIKLÓSI TK-ERIMA–VESZPRÉM FC 2–1 (1–0)
Szigetszentmiklós, 300 néző. Vezette: Berke
SZTK: Tarczy – Csák K., Király A., Szamosi, Sallai B. – Pintér Z., Somorjai – Bonifert, Béres (Csurka, 67.; Csepregi, 75.), Majoros (Ribi I., 88.) – Fekete Á. Vezetőedző: Várhidi Péter
VESZPRÉM: Varga T. – Fehér K. (Szöllőskei, 60.), Pálfi R., Lang, Finta P. – Gróf, Molnár Z., Tatai, Zsömlye (Babic, 71.) – Czvetkó (Boromisza, 60.), Alex. Vezetőedző: Vágó Attila
Gólszerző: Fekete Á. (1–0) a 25., Béres (2–0) az 55., Szöllőskei (2–1) a 80. percben
Várhidi Péter: – Az első félidőben kihagytuk a nagy ziccereket, így viszont a második féidő izgalmasra sikeredett. Ezek az apró győzelmek erősítik a csapategységet.
Vágó Attila: Hiába mondom, hogy döntetlen igazságosabb lett volna, amelyik csapat nem rúgja be a tizenegyest, és kihagy három ziccert, az nem érdemli meg a pontot.
PÉCSI MFC–VIDEOTON-PFLA 0–1 (0–0)
Pécs, 1000 néző. Vezette: Radványi
PMFC: Dibusz – Nagy J., Stark, Todorovics, Fodor F. – Lantos (Sztojanovszki, 76.), Pintér A., Godslove – Csovics (Horváth Zs., a szünetben), Wittrédi (Schultz, 55.) – Gyánó. Vezetőedző: Mészáros Ferenc
VIDEOTON II: Somodi – Margitics, Vaszicsku G., Papucsek, Hidvégi – Szolnoki (Rása, 83.), Fejes – Gyurcsó, Soós, Móri (Babos, 63.) – Olasz D. (Máté J., 75.). Edző: Hartyáni Gábor
Gólszerző: Máté J. (0–1) a 83. percben
Mészáros Ferenc: – Az első félidőben rettentően görcsösen játszottunk, ezt a szünetben igyekeztük feloldani. A büntetőre Gyánó és Todorovics volt kijelölve, mi Gyánót kiabáltuk meg a megítélésekor, de Todorovics végezte el, és hagyta ki. Kiderült, ki az edzésspíler és ki a versenyző típus.
Hartyáni Gábor: – Mindenképpen bravúr, amit csináltunk, mert a csoport legerősebb csapata a Pécs. Jobbára az történt a pályán amit elterveztünk, a büntető fordulópont volt.