A Pécs győzelmével átvette a vezetést nyugaton, második helyen a DVTK keleten

2011.03.05. 19:41
A labdarúgó NB II 16. fordulójában a Keleti csoport listavezetője, a Nyíregyháza csak 1–1-es döntetlenre volt képes a Hajdúböszörmény ellen, míg a DVTK magabiztosan, 3–0-ra legyőzte a REAC-ot, ezzel feljött a tabella második helyére. A Vác fordított, és győzött a mérkőzést tíz emberrel befejező MTK ellen. A Nyugati csoportban a Tatabánya a Pécset fogadta, a vendégcsapat győzelmével átvette a vezetést, mivel a Gyirmót BKV Előre elleni mérkőzése 0–0-val ért véget.

A rutinos Molnár Zoltán győzelemmel mutatkozott be a Veszprémben (Fotó: Németh Ferenc)

LABDARÚGÓ NB II
16. FORDULÓ
KELETI CSOPORT
ÚJPEST FC II–BÉKÉSCSABA 2–2 (0–0)
Szusza Ferenc Stadion, 200 néző. Vezette:Becséri (Takács G., Aradi)
ÚJPEST B: Horváth T. – Privigyei, Dvorschák (Széki, 61.), Szalai V., Tóvizi – Popovics (Czimmermann, 75.), Banai, Magos (Hullám, a szünetben), Bognár I. – Rasztovits, Zamostny. Edző:Szlezák Zoltán
BÉKÉSCSABA: Szécsi – Mészáros L. (Simon A., 58.; Laurinyecz, 88.), Csiszár, Makra, Horváth T. – Juhász Gy., Kállay N. – Pozsár, Balázs J., Gajda (Szélpál, 63.) – Csák Z. Vezetőedző: Pásztor József
Gólszerző: Csák Z. (0–1) a 66., Zamostny (1–1) a 68., Bognár I. (2–1) a 86., Kállay N. (2–2) a 92. percben
Kiállítva: Csiszár: (második sárga lap után) a 88. percben
Szlezák Zoltán: – A mérkőzés képe alapján igazságos eredmény született. Borzasztó, hogy egy figyelmetlenség miatt a hosszabbításban ilyen gólt kaptunk.
Pásztor József: – Reálisnak tartom az eredményt.

DUNAKANYAR-VÁC–MTK II 2–1 (1–1)

Vác, 350néző. Vezette: Pánczél K. (Tóth I., Kiss I B.)
VÁC:Sztankó – Króner, Tányéros Á., Páles, Juhász B. – Rusvay, Albert Á. (Frányó, 90.), Rábold, Petre (Hegedűs Cs., 81.) – Rob (Papp K., 87.), Michel. Vezetőedző: Szabados György
MTK II: Groppioni – Szurkos, Kornis, Zámbó, Forró – Kálnoki Kis – Molnár M., Szabó Á. (Dobó, a szünetben), Csiki, Kákonyi (Németh P., 83.) – Urbán (Ódé, 67.). Edző:Pölöskei Gábor
Gólszerző: Urbán (0–1) a 22., Rob (1–1) a 44., Rusvay (11-esből, 2–1) a 79. percben
Kiállítva: Zámbó (második sárga lap után) a 79. percben
Szabados György: – Az MTK ellen a sóhaj helyett végre most az óhaj jutott.
Pölöskei Gábor:– Nagy küzdelemben maradtunk alul.

DIÓSGYŐRI VTK–RÁKOSPALOTAI EAC 3–0 (1–0)

Diósgyőr, 2200 néző. Vezette: Veizer (Albert I., Horváth R.)
DVTK: Rados – Vadász, Rakovics, Gal, Gohér (Arze, 60.) – Dobos, Abdouraman, Lippai, Luqe – George (Pál Sz., 60.), Granát (Bacsa, 78.). Vezetőedző: Benczés Miklós
REAC: Somogyi – Dinka, Tóth M., Menyhért G., Hibo – Menyhárt A. (Gamal, 89.), Kovács B., Gulyás, Kiss T. (Bogdán, 62.) – Cseri, Jovánczai (Bubori, 84.). Vezetőedző: Mátyus János
Gólszerző: George (1–0) a 29., Granát (2–0) a 47., Granát (3–0) az 50. percben
Kiállítva: Hibó (második sárga lap után) a 68. percben
Benczés Miklós: – Az első félidőben is uraltuk a mérkőzést, de túlságosan izgultunk, és sok hibát követtünk el. A szünet után is kézben tartottuk az irányítást, és jó játékkal teljesen megérdemelt győzelmet arattunk.
Mátyus János: – Első osztályú hangulatban, első osztályú csapat ellen játszottunk.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–HAJDÚBÖSZÖRMÉNYI TE 1–1 (1–0)

Nyíregyháza, 1100 néző. Vezette: Szőts (Varga G., Kovács G.)
NYÍREGYHÁZA: Holczer – Horváth L., Cséke, Goia, Perényi – Demjén, Nacim (Germán, 60.), Boukar, Pákolicz – Andorka, Bajzát. Vezetőedző: Brekk János
HAJDÚBÖSZÖRMÉNY: Tóth Cs. – Király L., Póti, Szilágyi K., Giura – Nagy D., Kiss L, Bellon (Kerek, 90.), Lovas M. – Bogdanovics (Balás, 88.) – Simtchatcha (Papp F., 86.). Vezetőedző: Lajos Ferenc
Gólszerző: Bajzát (1–0) a 43., Simtchatcha (1–1) az 56. percben
Brekk János: – Körberugdostuk a kaput, kétszer a kapufát is eltaláltuk, de semmi sem sikerült egy olyan ellenféllel szemben, amelyik nem akart futballozni. Megyünk tovább, az ősszel is így kezdtünk...
Lajos Ferenc: – Kis csapat nagy sikere. Boldog születésnapot elnökünknek, Kulcsár Tamásnak.

VECSÉSI FC–OROSHÁZA 3–0 (0–0)

Vecsés, 500 néző. Vezette: Szabó Zsolt (Pápai, Galán)
VECSÉS: Gyenes – Máj, Hungler, Kovács Z., Vasas – Horváth D. (Radnai, 82.), Zana, Lannert, Fritz (Ponczok, 59.) – Piros (Kiss K., 72.), Bojtor. Vezetőedző: Détári Lajos
OROSHÁZA:Molnár F. – Szűcs, Balogh, Futaki, Szabó N. – Kerekes, Kerepeczki (Juhász, 74.), Bartyik, Baranyai (Búza, 84.) – Ács, Szabó T. Vezetőedző:Kvasznovszky József
Gólszerző: Horváth D. (1–0) az 56., Kovács Z. (2–0) a 75., Zana (3–0) a 86. percben
Détári Lajos:Kitűnően sikerült a tavaszi rajtunk. Az első félidőt követően lényegesen feljavult a játékunk, több játékosunk is átlag feletti teljesítményt nyújtott. Helyzeteink alapján akár több góllal győzhettünk volna.
Kvasznovszky József: – A kapu előtt sokkal határozottabb vecsésiek megérdemelték a három pontot.
NYUGATI CSOPORT
SZTK-ERIMA–BARCSI SC 5–0 (2–0)
Szigetszentmiklós, 300 néző. Vezette: Lovas (Medovarszki, Buzás)
SZTK: Tarczy – Csák K., Király A. (Szamosi, 63.), Szamosszegi, Sallai – Bonifert (Krómer, 75.), Somorjai, Csepregi, Pintér Z. – Fekete Á., Béres (Csurkaé 63.). Vezetőedző: Várhidi Péter
BARCS: Halasi – Dienes (Csongár, 53.), Balogh T., Horváth P., Huzmi – Kordé, Opacic, Hock, Fónai, Pandur – Gergulás (Miskovics, 44.). Vezetőedző: Puskas Dragan
Gólszerző: Bonifert (1–0) a 30., Fekete Á. (2–0) a 40., Bonifert (3–0) az 50., Fekete Á. (4–0) az 53., Bonifert (5–0) a 60. percben
Várhidi Péter: – Gratulálok csapatomnak, mert nagyon jó felfogásban játszott. Tetszett a sok futás, a beindulás, és a csapat úgy nézett ki, mint egy futballcsapat.
Puskas Dragan: – Az első félidőben meg voltak a lehetőségeink, de ezeket illene kihasználni. Rengeteg sérülés és betegség nehezítette a helyzetünket, de csak gratulálni tudok a hazaiaknak.

BUDAÖRSI SC–GYŐRI ETO FC II2–0 (0–0)

Budaörs, 150 néző. Vezette: Botló (Kis Z., Szalai D.)
BUDAÖRS: Kozma T. – Csengő, Hegedűs N., Csobánki, Mihályi – Koós (Szűcs P., 90.), Lászka, Farkas Á., Kollega – Tüske, Roni (Márkus T., 62.). Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
GYŐR II: Nacsa – Kálmán, Domonyik, Paget, Tatadze – Nyitrai, Windecker, Horváth G. (Dömötör, 70.) – Molnár T. (Simon A., 81.), Varga T., Dudás. Edző: Klement István
Gólszerző: Mihályi (1–0) a 63., Lászka (2–0) a 88. percben
Kiállítva: Dudás (második sárga lappal) a 43. percben
Lucsánszky Tamás: – Egyenlő erők küzdelmét hozta a mai mérkőzés. A kiállítás és a fegyelmezett játék döntött a mi javunkra.
Klement István: – Az eredmény ellenére gratulálok játékosaimnak, mert tartalmas, fegyelmezett játékot produkáltak.

KOZÁRMISLENY–KAPOSVÖLGYE 7–1 (5–0)

Kozármisleny, 300 néző. Vezette: Fajkusz (Forgács, Szvetnyik)
KOZÁRMISLENY: Gőcze – Tasselmajer, Petrók, Fellai (Tóth I., 61.), Vég (Kiss M., 59.) – Kovács T. – Koplárovics, Tóth Z., Laki Z. (Tóth B., 59.) – Berdó, Koller. Vezetőedző: Márton Gábor
KAPOSVÖLGYE: Héger – Koren, Hibácska, Szilasi, Andrejcsuk – Surányi, Jámbor (Fekete Á., 33.), Szélesi, Mile (Oszvári, 82.) – Kovács I., Sevel (Burián, a szünetben). Vezetőedző: Nagy Tibor
Gólszerző: Koplárovics (1–0) a 6., Koplárovics (2–0) a 18., Berdó (3–0) a 24., Fellai (4–0) a 31., Koplárovics (5–0) a 38., Kiss M. (6–0) a 62., Kovács I. (6–1) a 66., Berdó (7–1) a 70. percben
Márton Gábor: – Nagyon szép és fontos győzelmet arattunk. Örülök csapatom eredményes játékának, sajnos a második félidőben kicsit leültünk, de ez ilyen eredménynél nem meglepetés.
Nagy Tibor: – Az első félidő jó volt arra, hogy fiataljaink megtapasztalják az NB II-t, a második félidőben már kicsit bátrabban játszottak, de még ez is kevés.

FC TATABÁNYA–PÉCSI MFC 1–2 (0–2)

Tatabánya, 500 néző. Vezette: Alvaro (Péter T.,Gyarmati II T.)
TATABÁNYA: Dombai A. – Almási, Simkó, Farkas V., Nagy Z. (Módi, 79.) – Dombai V. (Megyesi, 71.), Kovács I., Deme, Köntös – Farkas J., Kocsis. Vezetőedző: Herédi Attila
PÉCS: Dibusz – Nagy J. – Stark, Todorovid, Pintér – Fodor, Lantos, Nagy O. (Ato, a szünetben; Zsdrál, 72.), Krekveskiri – Gyánó (Horváth Zs., a szünetben), Godslove. Vezetőedző: Kiss László
Gólszerző: Gyánó (0–1) a 6., Gyánó (0–2) a 11., Farkas V. (1–2) az 51. percben
Kiállítva: Krekveskiri (szándékos belemenésért) a 64. percben
Herédi Attila: – Az első negyedóra dekoncentráltsága miatt kerültünk hátrányos helyzetbe. Gratulálok csapatomnak a kialakult nehéz körülmények ellenére mutatott teljesítményéhez.
Kiss László: – Nagyon keményen dolgoztunk ezért.

GYIRMÓT FC–BKV ELŐRE 0–0

Győr-Gyirmót, 300 néző. Vezette: Bognár T. (Gyürüsi G., Mohos M.)
GYIRMÓT: Deli – Kiss Zs., Kozmér, Böjte, Szabó Cs. – Czanik (Homonyik, 65.), Tóth B., Baumgartner, Varga L. – Weitner (Tóth N., 72.), Laki. Vezetőedző: Kiprich József
BKV ELŐRE: Vezér – Baranyai, Miklósvári, Makrai, Sebők – Csopaki, Horváth A., Csikós, Varga E. (Ribi, 40.) – Farkas K. (Cseri, a szünetben), Selei (Faragó, 69.). Vezetőedző: Soós Imre
Kiprich József: – Végigtámadtuk a mérkőzést, de sajnos helyzeteinket nem tudtuk gólra váltani.
Soós Imre: – Közönségszórakoztatónak nem mondhatjuk a mérkőzést, de célunkat elértük, amiért jöttünk.

VESZPRÉM FC–BP. HONVÉD-MFA 2–1 (1–1)

Veszprém, 1300 néző. Vezette: Pintér (Király, Kóbor)
VESZPRÉM: Varga T. – Grósz, Hegedűs L., Lang, Finta – Molnár Z., Kollár (Czvetkó, 77.), Garai (Szöllőskei, 83.), Hevesi-Tóth, Leitold (Zsömlye, 60.) – Alex. Vezetőedző: Vágó Attila
HONVÉD II: Kunsági – Lengyel Gy., Varga P., Tisza K., Sós – Remes, Berki, Kovács Á. (Vermes, 75.), Kincses P., Kapacina (Haruna, 84.), Bajner (Diallo, 62.). Edző: Lőrincz Emil
Gólszerző: Alex (1–0) a 22., Berki (1–1) a 24., Kollár (2–1) az 56. percben
Kiállítva: Grósz (az ellenfél megrúgásáért) a 90. percben
Vágó Attila: – Nem játszottunk jól a kiesési helyosztón, de a legfontosabbat, a három pontot, ha csúszva-mászva is, de megszereztük.
Lőrincz Emil: – Gyámoltalan játékunkért és egyéni hibáinkért nem érdemeltünk semmit.