Három góllal zárta az évet a ZTE-t könnyedén legyőző Ferencváros

2023.12.17. 15:50
Fotó: Török Attila
A labdarúgó NB I 17. fordulójában a Ferencváros hazai pályán 3–0-ra győzte le a Zalaegerszeget.

LABDARÚGÓ NB I
17. FORDULÓ
FERENCVÁROSI TC–ZALAEGERSZEGI TE 3–0 (0–0)
Budapest,Groupama Aréna,7017néző.Vezette:Káprály
Gólszerző: Lisztes (50.), Aaneba (76.), Ben Romdan (86.)

ONLINE SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

El sem kezdődött a mérkőzés, Dibusz Dénes máris ünnepelhetett. A ferencvárosi szurkolók november hónap legjobbjának választották meg, formás kis trófeát vehetett át a kezdés előtt, s ki tudja, a kapus hányadszor nyerte már el ezt a díjat... Ennél nagyobb öröme nem lehetett a szünetig.

A Fradi ugyan ment előre, próbált helyzeteket kialakítani, de a frissesség, a tempó a legtöbb futballistából hiányzott. Igaz, ezen kár csodálkozni, a pályán lévő mezőnyjátékosok közül Marquinhosnak és Kristoffer Zachariassennek a huszonkilencedik, Mohammed Abu Faninak a huszonnyolcadik, Ibrahim Cissének a huszonötödik tétmérkőzése volt ez július óta zöld-fehérben, míg a zalaiak kezdőcsapatában helyet kapó futballistáknál ez a szám átlagosan tizenhárom és fél volt.

Nem kis különbség.

A ferencvárosiak mégis összeszorították a fogukat, és a fordulást követően próbáltak rátenni egy lapáttal. A célszalag alighanem már ott lebegett a szemük előtt, hétfőtől megkezdhetik téli szabadságukat. Persze egyáltalán nem volt mindegy, milyen érzéssel és mekkora ponthátránnyal tehetik ezt a listavezető Paks mögött. Nos, a második félidőben kitettek magukért a fradisták. Öt perc sem telt el a meccsből a szünet után, s vezettek: Lisztes Krisztián hatodik gólját szerezte a bajnoki idényben, s ezúttal a „gyengébbik”, a bal lábával vágta a labdát a kapuba. A hajrában aztán még két gólt szerzett a Ferencváros, ráadásul két olyan futballista talált be a kapuba, aki első NB I-es gólját jegyezte. Előbb a szögletnél előrehúzódó belső védő, Ismail Aaneba, majd a lefújás előtti percekben a tunéziai Ali Ben Romdan is eredményes volt, utóbbi mesterien tekerte a labdát a bal felsőbe.

Ben Romdan szép akció végén talált be (Fotó: Török Attila)

A Fradi simán verte meg a Zalaegerszeget, még akkor is, ha ehhez a három ponthoz jó adag szenvedés is kellett. Dejan Sztankovics a csütörtöki, Fiorentina elleni 1–1 és az Európa-konferencialiga-csoportból való továbbjutás után az öltözőben annyit kért játékosaitól, mindegy milyen játékkal, mindegy hogyan, de verjék meg a zalaiakat.

A csapat kitett magáért, három góllal intézte el ellenfelét – hátránya így egy pontra olvadt a listavezető Paksi FC mögött. 3–0