Szerb edző a színmagyar csapatnál - Szivics Pakson

2012.08.30. 10:33
null
Tomiszlav Szivics lesz a Paks vezetőedzője (Fotó: Szabó Miklós)
Címkék
Ahogy azt korábban előrejeleztük, az MVM Paks labdarúgócsapata megállapodott Tomiszlav Sziviccsel – a szerb szakembert hamarosan bemutatják a csapatnak, és ma már edzést is tart.

A Paks vezetősége a napokban több szakemberrel felvette a kapcsolatot, miután eldőlt, hogy az első forduló után távozó Kis Károly helyére ideiglenesen kinevezett Máté Csaba nem marad a csapatnál – már múlt héten beszámoltunk róla, hogy az edző a Ferencvárosnál lesz Ricardo Moniz segítője, ma már részt is vesz a fővárosi csapat edzésén.

LÁZOK JÁNOS IS ÉRKEZETT
„Nemcsak új vezetőedző, hanem új játékos is érkezett Paksra. Lázok János írt alá két évre szóló szerződést az MVM Pakshoz. A 27 éves támadó az MTK-tól érkezik hozzánk, de korábban a Duisburgban futballozott” – adta hírül a paksifc.hu.

A tolnai vezetők többek között Bognár Györggyel, Horváth Ferenccel és Bozsik Péterrel is egyeztettek, de a befutó végül Tomiszlav Szivics lett.

A szerb szakember korábban két ízben is dolgozott az NB I-es Kecskemét vezetőedzőjeként. A 46. születésnapját tegnap ünneplő edző ma délelőtt már azért utazott Paksra, hogy aláírja a szerződését. Ezt követően még ma sor kerülhet a hivatalos bemutatásra is, és a mai tréninget már ő tartja Éger Lászlóéknak.

A tréner szerződtetését a délelőtt folyamán a klub hivatalos honlapja is megerősítette. „A vajdasági származású Tomislav Szivics lett az MVM Paks új vezetőedzője. Klubunk a következő nyárig szóló szerződést írt alá a 46 éves szakemberrel" – írta a paksifc.hu.

Szivics érkezése egy érdekes kérdést vet fel: a paksiak az élvonalban egyedüli csapatként csak magyar futballistákat foglalkoztattak, kérdés, hogy a szerb szakember érkezésével változhat-e ez a klubstratégia.

A korábban a szerb utánpótlás-válogatottaknál, legutóbb pedig az FK Hajduk Kulánál dolgozó Szivics szombaton a Haladás elleni idegenbeli meccsen mutatkozhat be a Paks kispadján.

NYÁRI JÁTÉKOSMOZGÁS AZ MVM PAKSI FC-NÉL
Érkezők: Heffler Norbert (Siófok – lejárt a kölcsönszerződése), Kulcsár Dávid (Ferencváros), Lázok János (MTK), Nagy István (Siófok – lejárt a kölcsönszerződése), Simon Attila (Siófok), Tököli Attila (KTE), Vári Barnabás (Szolnoki MÁV FC – lejárt a kölcsönszerződése), Zsók József (Kaposvári Rákóczi)
Távozik/távozhat: Bohner Roland (Szolnoki MÁV FC – kölcsönbe), Böde Dániel (Ferencváros),Gévay Zsolt (Gyirmót FC), Hrepka Ádám (MTK Budapest – lejárt a kölcsönszerződése), Laczkovich Donát (?), Magasföldi József (Gyirmót FC), Montvai Tibor (Nyíregyháza Spartacus), Nagy István (Szolnoki MÁV FC – kölcsönbe), Pap Roland (Siófok – kölcsönbe?), Szatmári Lóránd (Reggina – Olaszország, lejárt a kölcsönszerződése, onnan Pécsi MFC), Tamási Gábor (Szolnoki MÁV FC – kölcsönbe), Vári Barnabás (Szolnoki MÁV FC – kölcsönbe)
Kiszemeltek:

 

Legfrissebb hírek

Gattuso távozik, Conte vagy Allegri válthatja – sajtóhír

Foci vb 2026
9 perce

Ismét elszakadt Szabó Nina keresztszalagja

Kézilabda
36 perce

Bronzérmet szerzett, mégsem elégedett Kelemen Anett

Csupasport
36 perce

Az új sportigazgató szerint Diósgyőrbe rockzene, olcsó sör és akciódús foci kell

Labdarúgó NB I
41 perce

Hegedűs Péter: Nulla egynél is hittünk magunkban

Kosárlabda
56 perce

Hosszabbított a Celta Vigo vezetőedzője – hivatalos

Spanyol labdarúgás
1 órája

Elindult a jelentkezés a világ legnagyobb kispályás futballtornájára

Minden más foci
1 órája

Női kézilabda: új helyszínen rendezik az Európa-liga négyes döntőjét

Kézilabda
1 órája
Ezek is érdekelhetik