A Fradi nagy lépést tehet az Európa-liga felé

2011.05.15. 12:33
A Fradi játékosai közel kerülhetnek a harmadik hely megszerzéséhez (Fotó: Szabó Miklós)
Ferencvárosi szempontból ideális eredmény (1–1) született péntek este a ZTE–DVSC-TEVA bajnokin. A döntetlennel ugyanis a zöld-fehérek megőrizték harmadik helyüket a tabellán, s ha a hátralévő két mérkőzésükön legalább négy pontot szereznek, nemzetközi kupaindulást érő helyen zárják a bajnokságot.

Persze kevesebb ponttal is megszerezhetik a bronzérmet, csakhogy erre minimális az esély, mivel az utolsó játéknapon a rivális Debrecen a bent maradó Haladással, míg a ZTE a sereghajtó Szolnoki MÁV-val játszik.

Egyelőre a Kaposvári Rákóczi is esélyes a harmadik helyre, ám a jövő héten Győrben fejezi be a szezont. Bár a versenykiírás szerint pontazonosság esetén a több győzelem, majd a gólkülönbség rangsorol, a bajnoki címről, a kupaindulást jelentő és a kiesésről határozó helyekről rájátszás dönt.

Két csapat esetén két mérkőzés következik, három vagy több együttes pontegyenlősége esetén pedig körmérkőzést rendeznek, s a legtöbb szerzett pont dönt. Ha a pontegyenlőség ezt követően is fennáll, a bajnokságban több győzelmet szerző csapat végez előkelőbb helyen.

Ennyire azonban felesleges előreszaladni, elvégre a Ferencvárosra cseppet sem vár könnyű mérkőzés vasárnap Szombathelyen.

„Egyértelmű, hogy a harmadik hely megszerzéséhez az elmúlt hetekben mutatott teljesítménynél jobban kell játszanunk – mondta Maróti Béla, a Ferencváros középpályása a Nemzeti Sportnak. – Nagyon jó esélyünk van a bronzérem megszerzésére, de elsősorban a szombathelyi győzelemre kell törekednünk. Elszánt vagyok, mert más csapatok eredményétől függetlenül érhetjük el a célunkat."

Maróti Béla két héttel korábban szenvedett Achilles-ínhúzódást, s csak két napja edz ismét a kerettel.

„Természetesen szeretnék ott lenni a pályán a Haladás ellen, mert a szezon után ráérek pihenni, bár ha indulnánk az Európa-ligában, mindössze tíz-tizenkét nap jutna a teljes regenerálódásra."