Az osztrák negyedosztály sokkal csábítóbbnak tűnik

RÁC BENEDEK BALÁZSRÁC BENEDEK BALÁZS
2004.01.11. 20:42
Címkék
Lapunkban már olvashatták a hírt, hogy a Matáv Soprontól távozó Tiber Krisztián az osztrák negyedosztályú Kelénpatakhoz szerződött. A támadó az ősszel mindössze öt mérkőzésen kapott lehetőséget, ezek után nem jelentett meglepetést a döntés, miszerint klubja nem tart rá igényt a továbbiakban.
A játékosnak voltak ajánlatai itthonról is, de ő inkább Ausztriát választotta. A futballista története annyiban mindenképpen rendhagyó, hogy hat évvel ezelőtt a magyra profifutball egyik nagy ígéretének tartották, és a labdarúgó igazolta is a vele kapcsolatos várakozást, hiszen a magyar profifoci akkori csodacsapatában, a Gázszerben remek teljesítményt nyújtott, mi több, 1998-ban ő vehette át a gólkirálynak járó koronát is.A története ma már más szálon fut…"Kicsit megcsömörlöttem az itthoni viszonyoktól, ráadásul az osztrákoké volt a legjobb ajánlat – mondta a 31 éves labdarúgó. – Itthonról keresett a Haladás, illetve több másodosztályú csapat, valamint az NB II-es Komló, a klub vezetőivel inkább csak beszélgettünk, konkrétumokról nem volt szó. A döntésemnél fontos volt, hogy közel legyek a családomhoz, és az anyagiakról sem feledkezhettem meg, hiszen gondolnom kell a profiskodás utáni életemre is. A tavasszal a játék mellett szeretnék nyelvet tanulni és az edzői licencet megszerezni, mivel a pályafutásom befejezése után is szeretnék a futball közelében maradni. "A játékos új klubja a 15 csapatos osztrák regionális bajnokság nyolcadik helyén áll, de szeretne visszakerülni a harmadosztályba, ahonnan a nyáron esett ki. Tiber Krisztián szerint ez inkább csak jövőre sikerülhet, mivel nagy a hátrányuk az első két helyezettel szemben, viszont a körülmények még itt is jobbak a hazaiaknál... A Gázszer színeiben az 1997–98-as bajnoki évad során 20 találattal gólkirályi címet szerző csatár fél évre írt alá, amennyiben teljesítményével elégedettek, akkor tárgyalnak a hosszabbításról, de a szerződésben van egy pont: ha érkezik egy kedvezőbb ajánlat, távozhat. "Korábban is terveztem, hogy pályafutásom végeztével majd Ausztriában focizom, de én pár évvel későbbre gondoltam, szerintem még tudnék az első osztályban játszani – tette hozzá a támadó. – Így utólag azt mondom, talán elhamarkodtam a döntést, amikor eljöttem Debrecenből, de akkor ez tűnt a legjobb megoldásnak. Annak ellenére, hogy nem lőttem annyi gólt a Vasasnál és a DVSC-nél, mint a Gázszernél, amelynél életem legszebb időszakát töltöttem, úgy érzem, eredményes évek vannak mögöttem. A Vasassal két bronzérmet szereztem, míg a Debrecennel játszhattam a UEFA-kupában, és házi gólkirály voltam. Sajnos a soproni másfél évem tényleg nem sikerült jól, és ebben megvan az én felelősségem is, de azt például nem értettem, amikor az ősszel egyik napról a másikra kikerültem a csapatból. Mintha ez valakinek az érdeke lett volna, azaz a mellőzésem igazságtalan volt. No, most már mindegy, az osztrákoknak majd bizonyítok…"
Legfrissebb hírek

Vozinha Shilton és Zoff útjára lépett

Foci vb 2026
7 perce

Ha június 27. és futball-vb, akkor Ribéry, Ronaldo, Klinsmann, Guardiola, egy fantomgól és egy óriási magyar–brazil

Foci vb 2026
26 perce

F1, Osztrák Nagydíj, 3. szabadedzés

F1
28 perce

Leonardo Cuéllar örül, hogy Fekete Árpád és Marik György a gulyást a tacóra cserélte

Foci vb 2026
31 perce

Öttusa-vk-döntő: „Legyőzöm a június tizenkettedikei Guzi Blankát” – Guzi Blanka

Egyéb egyéni
35 perce

Ribéry talpra állítja a megrogyott franciákat – vb-időutazás videókkal

Minden más foci
38 perce

A spanyolok kapitánya: Nem ültünk fel az uruguayi provokációnak

Foci vb 2026
41 perce

ILCA-vb: az írországi helyszínen készült Érdi Mária

Egyéb egyéni
53 perce
Ezek is érdekelhetik