NB I B: Honvéd - hibátlan menetelés

GELEI JÓZSEFGELEI JÓZSEF
2003.08.29. 22:19
Címkék
SÁRGA LAP
Hornyák (letalpalta Novákot) a 29., Kádár (akasztotta Horváthot) a 62., Remili (elkaszálta Dobost) a 68. percben
SZÖGLETARÁNY 5:4 (2:3)

43. perc: Budovinszky 26 méteres szabadrúgása után a labda a bal alsó sarokban kötött ki. 1–0
47. perc: Ismét egy szabadrúgás: Budovinszky 25 méterről lőtt, a labda megpattant, és erejét vesztve a tehetetlen Rézsó kapus mellett a bal sarokba hullott. 2–0

Budovinszky Krisztián (középen)– remek lövések (fotó: M. Németh Péter)
Budovinszky Krisztián (középen)– remek lövések (fotó: M. Németh Péter)
Budovinszky Krisztián (középen)– remek lövések (fotó: M. Németh Péter)
A Honvédnál a nyári (lét)bizonytalanság után a jelek szerint megnyugodtak a kedélyek, és ez jótékony hatással van az együttesre. Igaz ugyan, hogy eddig ki sem kellett tenniük a lábukat a Bozsik-stadionból, de tény, valamennyi pontot begyűjtötték Gálhidi György játékosai. Jó iramú volt a találkozó, a Szolnok tetszetősen futballozott, de gólt a Honvéd ért el. Már mindenki a félidő végét jelző sípszót várta, mikor Budovinszky Krisztián elemi erejű szabadrúgása utat talált a hálóba.
Szinte még el sem kezdődött a második félidő, máris növelte előnyét a Honvéd, igaz, ehhez jó adag szerencsére is szüksége volt. S bár az egész találkozón nem volt sok dolga a kispesti kapusnak, három bravúros mentésével mégis döntő érdemeket szerzett csapata győzelmében.

Mestermérleg
Gálhidi György:
– Nagy lépést tettünk afelé, hogy jó csapat legyünk, hiszen kúszva-mászva hoztuk ezt a rendkívül fontos meccset.
Tóth Dénes: – Szervezett játékunkkal megfogtuk a Honvédot, a két jól eltalált szabadrúgás döntött.
Legfrissebb hírek

Küszöbön Abu Fani klubváltása, nem kevés pénzt kaphat a Fradi – sajtóhír

Labdarúgó NB I
20 perce

Kosárlegendákat is díjaztak a szövetség küldöttgyűlésén

Kosárlabda
30 perce

Vb 2026: a FIFA tervei miatt az előírt 15 percnél hosszabb lenne a szünet a döntőben

Foci vb 2026
31 perce

Tekvandó Eb: Patakfalvy Luca és Salim Omar Gergely már biztosan érmes

Egyéb egyéni
1 órája

Vízilabda: hengerelt a címvédő UVSE a fiú gyermekbajnokságban

Utánpótlássport
1 órája

Marco Materazzi: Az Inter még mindig éhes

Olasz labdarúgás
1 órája

Hatalmas tömegbukással indult a Tour de Hongrie

Kerékpár
2 órája

Egyelőre a kupaezüst a legnagyobb sikerük – Pampuch Csaba és Gréta

Képes Sport
2 órája
Ezek is érdekelhetik