Afrika-kupa: Dél-Afrika belátta, Niger lesz ott a tornán

2011.10.19. 18:57
Címkék
A Dél-afrikai Köztársaság labdarúgó-válogatottja az Afrika-kupa utolsó selejtezőkörében gól nélküli döntetlent játszott hazai pályán Sierra Leone nemzeti csapatával, majd a lefújást követően ünneplésbe kezdtek a játékosok és a szakmai stáb tagjai, hiszen értesültek róla, hogy Niger 3–0-ra kikapott Egyiptomtól.

Az öröm azonban korainak bizonyult, hiszen három válogatott (Niger, Sierra Leone és Dél-Afrika) egyaránt kilenc ponttal végzett a csoportban, és az új szabályzat értelmében nem a gólkülönbség dönt ilyen helyzetben, hanem az egymás ellen szerzett pontok, így Niger készülhet a 2012-es Afrika-kupára.

A dél-afrikaiak hirtelen felindulásukban fellebbeztek a döntés ellen, de azóta beszereztek egy szabálykönyvet, és belátták, értelmetlen a kardoskodás, ezért ma visszavonták a beadványukat.

A dél-afrikai szövetség közleményében sajnálatát fejezte ki, hogy a válogatott „cserbenhagyta a nemzetét”, és egyúttal gratulált Niger válogatottjának a kvalifikációjához.

NAGY AZ ÖRÖM, DE HIÁBA…

Legfrissebb hírek

Vasárnapi sportműsor: megkezdi szereplését a magyar női jégkorong-válogatott a budapesti vb-n

Minden más foci
6 órája

Gottfridsson jogellenesnek tartja, hogy szerződést bontott vele a Szeged

Kézilabda
7 órája

A Kazincbarcika az NB I első kiesője; Liverpool: a bajnoki nyeretlenség lezárva, jöjjön a BL-visszavágó!

E-újság
7 órája

Erőpróba a javából – Kapolcsi-Szabó Bence jegyzete

Jégkorong
7 órája

Egy ügyünk, a sport – Ballai Attila publicisztikája

Egyéb egyéni
7 órája

Majdnem eladta kétgólos előnyét a Rennes

Francia labdarúgás
7 órája

Négy gólt szerzett a Barcelona a városi derbin, már kilencpontos előnnyel vezeti a tabellát

Spanyol labdarúgás
8 órája

A Juventus bergamói győzelemmel közelít a dobogó felé

Olasz labdarúgás
8 órája
Ezek is érdekelhetik