Női kosár Ek: befutott a Csata is, négy magyar klub a főtáblán

K. Zs.K. Zs.
2021.09.30. 19:48
Böröndy Vivien 11 pontot szerzett a magyar csapatban (Fotó: Árvai Károly)
A Csata 81–79-re győzött a svéd Umea vendégeként a női kosárlabda Európa-kupa selejtezőjének csütörtöki játéknapján, és kettős sikerrel feljutott a főtáblára, ahol négy magyar csapat szerepel majd.

Négypercnyi játék alatt a svéd csapat ledolgozta első meccsen összeszedett hátrányának felét (19–11), a második negyedben tízzel is vezetett (35–25), de a Csata egy 11–2-es rohammal visszakapaszkodott egypontnyira (37–36).

A harmadik negyed elején megint kilencpontnyira nőtt a különbség (49–40), csakhogy nyolc magyar pont következett, sőt hamarosan már a Csata járt előrébb (51–55).

A záró negyedben a svédek újra fordítottak, ám az idő szorításában nyolcpontosnál nagyobb különbséget (71–63) már nem tudtak építeni, a hajrá pedig a magyar csapaté volt – a Csata 81–79-re győzött Svédországban.

Mint korábban beszámoltunk róla, az NKA Universitas PEAC is kettős győzelemmel jutott túl a görög Lefkada elleni selejtezőn, és szintén ott lesz a főtáblán, ahol az UNI Győr Mély-Út és a Diósgyőri VTK is bekapcsolódik majd a küzdelmekbe.

Rajt október 14-én.

NŐI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA-SELEJTEZŐ
VISSZAVÁGÓ

A3 BASKET UMEA (svéd)–LUDOVIKA-FCSM CSATA 79–81 (29–25, 15–13, 12–19, 23–24)
Umea, 100
néző. Vezette: Uuehendrik (észt), Bejat, Sand (norvégok)
UMEA: Brown 13, Page 26/3, Asoro 5/3, Degbeon 13, Luka 10/6. Csere: Edholm 3/3, Hansson 4/3, Elias, Dellbro 5/3, Bjarnadottir. Edző: Jan Lennart Enjebo
CSATA: Horváth B. 9/6, Lelik 11/3, Simon Zs. 14/12, Zele 9/3, Carey 19/3. Csere: Böröndy V. 11/3, Hegedűs 8, Balogh L., Gyöngyösi, Angyal N. Edző: Tursics Krisztián
Az eredmény alakulása. 1. perc: 4–0. 3. p.: 9–9. 13. p.: 35–25. 17. p.: 37–36. 21. p.: 47–38. 29. p.: 51–55. 32. p.: 62–57. 35. p.: 71–63. 36. p.: 71–70. 39. p.: 77–77
Továbbjutott: a Csata, kettős győzelemmel
Tursics Krisztián:
– Elképesztő egy hetet zártunk, hat nap alatt három mérkőzést játszottunk, ami nem volt egyszerű, főleg egy ilyen fiatal csapatnak. Nagyon jól vettük az akadályokat, meg tudtunk újulni. Ezúttal nem játszottunk jól, nem kezdtük jól a mérkőzést, főként a védekezést tekintve, mert sok könnyű gólt kaptunk, de átlendültünk ezen. Nagy fegyvertény, hogy idegenben is képesek voltunk kontrollálni a találkozót, és ami a legfontosabb, meg tudtuk nyerni.