Férfi kosár NB I: Govens 36 ponttal vezette sikerre a szegedieket

2021.02.03. 20:10
A férfi kosárlabda NB I szerdai, a korábbról elhalasztott mérkőzések pótlására szolgáló játéknapján a Szeged 4 ponttal győzött a Kecskemét vendégeként – a csapat vezére a 36 pontig jutó Govens Darrin volt.
Keller volt a mezőny legeredményesebbje Pakson (Fotó: Tumbász Hédi) – A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK

A legutóbbi bajnok Szombathely kilenc ponttal nyert az Atomerőmű csarnokában: a válogatott csapatkapitánya, a 16 pontos Keller Ákos vezette Falco ezzel 13/3-ra javította győzelmi mérlegét, míg az első hazai vereségét elszenvedő paksi együttes 12/8-cal áll.

Az Oroszlány nyolcadik idegenbeli meccsét is elvesztette Szolnokon, míg az utolsó előtti ZTE a vártnál simábban verte a vendég Körmendet. A zalaiak négy vereség után nyertek ismét.

Kaposváron 77–77-re végződött a rendes játékidő az Alba ellen, az első hosszabbítás után pedig 87–87 állt az eredményjelzőn. A második ráadásban a vendégek voltak jobbak, a meccs legeredményesebbje a fehérváriakat erősítő amerikai Stacy Davis lett 33 ponttal.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I
Kaposvári KK–Alba Fehérvár 97–100
(21–23, 16–21, 29–16, 11–17, 10–10, 10–13) – kétszeri hosszabbítás után
Kaposvár, zárt kapuk mögött. V:Kapitány, Tóth C., Török R.
Edző:Forray Gábor
Az eredmény alakulása. 3. perc:1–5.7. p.:13–15.12. p.:24–31.17. p.:28–41.22. p.:39–44.27. p.:57–55.32. p.:70–63.37. p.:76–69.42. p.:77–79.47.p.:89–96
Kipontozódott:Miliszavljevics, Hearts (mindkettő 50. p.)
Nikola Lazics:– Voltunk olyan helyzetben, hogy befejezhettük volna a találkozót, de nem tudtuk ezt megtenni a rendes játékidőben. Utána az első hosszabbítás utolsó támadása is a miénk volt. Kicsit szerencsésebb volt az Alba a végén, de nem csak a szerencsén múlott. Nagyon lassan kezdtünk, se ez normális, mert a sok nagyon nehéz meccs miatt fáradtak is vagyunk. A harmadik negyedben jól játszottunk, vezettünk is.
Forray Gábor:– Nagyon örülök, hogy nyertünk. Többször vert helyzetből álltunk fel. Hetven nap alatt lejátszottunk tizenkilenc meccset, ilyenkor természetes, hogy nem vagyunk olyan frissek. Akaratból, küzdeni tudásból ma jelesre vizsgáztunk. A negyedik negyedben az volt a kulcs, hogy a nyolc-tízpontos hátrányból vissza tudtunk jönni.

Atomerőmű SE–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 68–77 (21–15, 14–18, 17–21, 16–23)
Edző:
Gasper OkornAz eredmény alakulása. 3. perc:7–0.4. p.:7–6.6. p.:14–6.12. p.:21–16.14. p.:25–16.18. p.:32–33.23. p.:46–37.27. p.:46–45.28. p.:48–49.31. p.:52–56.34. p.:63–58.36. p.:63–68.37. p.:65–72

Dzunics Braniszlav:
– Megérdemelten nyert a Falco. Keményen harcoltunk, de elfáradtunk, ennek eredményeként a negyedik negyedben sok hibával játszottunk, rossz döntéseket hoztunk. Támadásban nem járattuk a labdát, s ellenfelünk olyan csapat, amelyik nagyon szépen meg tudja büntetni a hibáinkat.
Gasper Okorn:
– A legfontosabb az volt, hogy túléltük az első három negyedet. Utána több energiát tudtunk mozgósítani, és felvettük a lépést fizikailag. A Paks sok gondot okozott nekünk a palánk alatt, problémáink voltak a támadólepattanók megszerzése terén és ebből, valamint a gyors indításokból könnyű kosarakat kaptunk. A második félidőben lépésről lépésre rendbe raktuk a játékunkat és sikerült kontrollálnunk a mérkőzést, noha kétszer is visszajött a rivális a tripláival. Nem könnyű itt nyerni, a Szolnoknak, a Körmendnek és a Debrecennek nem sikerült, tehát szereztünk egy plusz győzelmet. A kaposvári vereség óta megmutattuk a karakterünket.

Zalakerámia ZTE KK–Egis Körmend 92–69 (20–16, 31–11, 17–20, 24–22)
Edző:Ziga Mravjak
Az eredmény alakulása. 5. perc:7–10.9. p.:16–14.12. p.:26–16.15. p.:30–23.18. p.:43–23.24. p.:60–34.28. p.:66–45.33. p.:73–57.38. p.:88–62
Luca Bechi:– A találkozó előtt érződött a vezetőkön és a régebbi játékosokon is, hogy nem átlagos mérkőzés lesz, a szomszédvár érkezik. A csapat játékának örülök, jól védekeztünk, s talán ebből adódóan a támadások ritmusa is jó volt. Remélhetőleg új lendületet ad majd számunkra az a fontos siker.
Ziga Mravjak:– Az első pillanattól érződött, hogy fizikálisan és fejben is „üresek vagyunk”. Össze kell zárni, van egy mélypont. Ezt a vereséget nem lehet azzal sem magyarázni, hogy egy nemzetközi torna után tizenöt órás buszos túránk volt, bocsánatot kérünk a szurkolóinktól és a klub elöljáróitól. Nem magyarázkodni akarunk, a megoldást kell keresni, fejben rendet rakni.

Szolnoki Olajbányász–OSE Lions 85–69 (24–18, 19–15, 21–19, 21–17)
Szolnok, zárt kapuk mögött. V:Cziffra, Benczur, Kovács N.
SZOLNOK:Warner9/3,Kovács P.4,Rudner8/6,SZUBOTICS22/9,CAKARUN14
Csere:Zsíros3/3,BADZIM11/6,JUHOS11/6,Pongó Máté3/3,Taiwo
Edző:Gasper Potocnik
OROSZLÁNY:WASHINGTON18/6,KUCSORA10/6,Abell11/3,Bailey11/3,Garamvölgyi
Csere:Morgan3,Mucza, C. Anderson4,Bíró O.3,Illés8/6,Anda1,Szabadi
Edző:Sebastjan Krasovec
Az eredmény alakulása. 4. perc:10–2.8. p.:18–14.14. p.:28–21.18. p.:37–30.24. p.:52–37.28. p.:59–46.34. p.:71–60.38. p.:83–64
Gasper Potocnik:– Többé–kevésbé kontroll alatt tartottuk a mérkőzést, ám figyelmetlenségeink miatt olykor könnyű kosarakat kaptunk. Nem lazíthatunk, még jobban kell koncentrálnunk a folytatásban
Sebastjan Krasovec:– A szolnoki csapat erősebben, keményebben és okosabban játszott nálunk. A játék több elemében is jobbak voltak, nem volt esélyünk a győzelemre.

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Naturtex-SZTE-Szedeák 95–99 (18–31, 24–24, 29–21, 24–23)
SZEGED:GOVENS36/9,KERPEL-FRÓNIUS G.8/3,BROWN17/3,Dzeletovics8,Dickey10
Csere:KELLER I.13/9,Bognár7/3,Kerpel-Frónius B.
Edző:Szrecsko Szekulovics
Az eredmény alakulása. 3. perc:7–5.7. p.:13–14.13. p.:26–38.17. p.33–47.23. p.:50–59.27. p.:60–65.33. p.:74–82,37. p.:83–88
Kipontozódott:Horti (37. p.), Govens (38. p.), C. Thomas (40. p.)
Váradi Kornél: –Az első negyedben nagyon puhán védekeztünk. A Szeged kellően rutinos csapat ahhoz, hogy az akkor összeszedett előnyét a meccs végéig meg tudta őrizni. Többször volt labdánk ahhoz, hogy visszajöjjünk egy pontra, támadhattunk az egyenlítésért is, de ilyenkor sok hiba csúszott a játékunkba.
Szrecsko Szekulovics: –Nagyon rutinos játékosok alkotják a Kecskemétet, amely saját pályán rendkívül erős. Végig kontrolláltuk a meccset, bár a második félidőben jól zárkóztak a hazaiak. Govens Darrin kipontozódása után nehéz helyzetbe kerültünk, de szerencsénk volt a végén. Sokat jelent számunkra ez a siker.