Nowitzki és Stackhouse nélkül is megállíthatatlan a Dallas Mavericks

2007.04.12. 08:00
Az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) alapszakaszának közép-európai idő szerint csütörtökre virradóra rendezett 154. játéknapján a ligaelső Dallas Mavericks magabiztos, tizenhét pontos győzelmet aratott a Minnesota Timberwolwes otthonában. A címvédő Miami Heat, remek védekezéssel, kiélezett csatában múlta felül a Washington Wizards gárdáját.
Jose Barea (balra) és Justin Reed összecsapása
Reuters
Reuters

Jao Ming dobás közben
Reuters
A minneapolisi Target Centerben 13671 szurkolót tekintette meg a helyszínen a Timbrewolwes-Mavericks összecsapást, az első negyed abszolút kiegyenlített, látványos küzdelme után 23-23-as döntetlenre álltak a csapatok. A ligaelső Dirk Nowitzki és Jery Stackhouse nélkóül állt ki.

A szünetre ugyan hárompontos előny birtokában vonulhatott a Kevin Garnett távollétében igazi vezéregyéniség nélkül felálló házigazda, ám a térfélcserét követően belendült a dallasi gépezet, ez pedig azt jelentette, hogy a zárófelvonást nagy különbségű vezetéssel várhatták Josh Howardék.

A végjátékban megőrizte előnyét a Dallas, amely ezzel az idegenbeli produkcióval behúzta szezonbeli 65. győzelmét is.

Ezen a napon nem volt kiemelkedő egyéni teljesítmény a texasiaknál, ez a győzelem a csapatjáték diadala volt, hiszen hat játékos is tíz dobott pont fölé jutott.

Carmelo Anthony 32 pontot szórt, Allan Iverson és Marcus camby pedig dupla-dupláig jutott, ez a trió pedig győzelemre vezette a Denvert Salt Lake Cityben, a Utah Jazz pályáján. Ezzel a sikerrel 42-36—ra módosult a Nuggets győzelem-vereség mutatója.

A Portland tizenkilenc pontos hátrányban, már-már kilátástalan helyzetből léphetett parkettre a Houston ellen a negyedik negyedben, azonban a hajrában lábra kapott Trail Blazers és a végjátékban sansza volt a fordításra is.

Végül azonban a 32 pontig jutó tracy McGrady vezérelte Rockets nem hagyta veszni a győzelmet.

A bajnoki címvédő Miami Heat a Washington Wizardsot, a Phoeniy Suns pedig a Seattle Supersonicsot fektette két vállra hazai környezetben.

A játéknap négy hazai, és öt idegenbeli sikerrel zárult.

ÉSZAK-AMERIKAI PROFI KOSÁRLABDA-BAJNOKSÁG (NBA)