Báder Márton két pontja

HEKA LÁSZLÓHEKA LÁSZLÓ
2002.10.13. 21:55
A betegségéből még nem teljesen felépült Báder Márton mindössze tizennégy és fél percet töltött a pályán a KK Zagreb elleni mérkőzésen. A horvát szövetségi kapitány, Neven Spahija vezette szlovénok már az első negyedben eldöntötték a mérkőzés sorsát, amikor 30–15-re elhúztak. Bádernek nem igazán ment a játék, hiszen mindössze két pontot szerzett, mindkettőt büntetőből. A kétpontos dobásokból a statisztikája 0/1 (0%), a triplákból pedig 0/2 (0%). A magyar válogatott centere egy gólpasszt adott, két védő- és két támadólepattanót szerzett, valamint egy szabálytalanság fűződik a nevéhez. Helyette ezúttal az amerikai center, Arnold remekelt a Krka soraiban, aki 14 pontja mellett 14 lepattanót is szerzett. A Goodyear-liga erősségét bizonyítja, hogy Európa egyik legjobb csapata, a Maccabi Tel-Aviv kikapott Zadarban, így három forduló után már nincs veretlen a mezőnyben.Goodyear-liga
3. forduló: Pivovarna Lasko (szlovén)–KK Boszna Asa (bosnyák) 94–85, Union Olimpija (szlovén)–Cibona Zagreb (horvát) 89–70, KK Boracs Nektar (bosnyák)–Crvena zvezda (jugoszláv) 86–105, KK Zagreb (horvát)–KK Krka Novo Mésto (szlovén, Báder Márton) 77–87, KK Zadar (horvát)–Maccabi Tel-Aviv (izraeli) 115–110, HKK Siroki (bosnyák)–KK Split (horvát) 83–64. Az élcsoport: 1. Siroki 5 pont, 2. Zadar 5, 3. Krka 5