Női kézilabda NB I: Szombathelyen nyert a Dunaújváros

I. SZ.I. SZ.
2022.02.13. 16:44
Fotó: Unger Tamás/Vas Népe
A sereghajtó Szombathely hazai pályán kikapott a Dunaújvárostól a női kézilabda NB I vasárnapi játéknapján.

NŐI KÉZILABDA NB I

HUNGAST SZOMBATHELYI KKA–DUNAÚJVÁROSI KKA 28–33 (11–16)
Szombathely, 300 néző. V: Andorka M., Hucker
SZOMBATHELY: K. Tomasevics – Gheorghe 2, Szekerczés 3, Gorilszka 2, PŐDÖR R. 6 (6), Sztosics 2, CSIRE 6. Csere: Balog J., Christe 1 (kapusok), Pődör B. 2, Horváth P. 1, Szmolek, Szendrei 1, Forgács, Virág N., Horváth A. 2. Edző: Pődör Zoltán
DUNAÚJVÁROS: Bartulovic – Kukucska, Borgyos 2, WEISHEITEL 6, SZALAI B. 4, BULATH 6, Kazai 4. Csere: Wéninger (kapus), Polics 1, Nemes, FARKAS J. 7 (4), Matucza 1, Kiss Cs., Krupják-Molnár 1, Mrmolja, Nick 1. Edző: Vágó Attila
Az eredmény alakulása. 7. perc: 1–3. 13. p.: 5–5. 19. p.: 5–7. 25. p.: 8–12. 34. p.: 14–18. 40. p.: 17–23. 46. p.: 19–26. 53. p.: 22–29
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 6/6, ill. 4 /4
Pődör Zoltán: – Csalódott vagyok, hiszen elmaradt a győzelem. Alaposan feltérképeztük az ellenfelet, ám éppen a begyakorolt figurákat nem tudtuk megvalósítani. Ami viszont örömteli, hogy a fiatal játékosok nagyon küzdöttek. A későbbiekben is fontos szerepet szánok nekik, mert rászolgáltak a bizalomra.
Vágó Attila: – Arra hívtam fel a lányok figyelmét, nem szabad hagyni, hogy a Szombathely olyan extázisban játsszon, mint tette az MTK ellen korábban. Az első félidőben kicsit kapkodósan játszottunk, aztán rendeztük sorainkat. Összeállt a védekezésünk is, így roppant fontos két ponttal gazdagodtunk.

1. Győr 14 14 440–291 +149 28
2. FTC 13 12 1 391–296 +95 24
3. Debrecen 14 11 3 381–331 +50 22
4. Vác 13 9 4 404–362 +42 18
5. Mosonmagyaróvár 14 7 1 6 448–420 +28 15
6. MTK 14 5 4 5 370–374 –4 14
7. Kisvárda 14 6 1 7 362–375 –13 13
8. Siófok 14 6 8 430–447 –17 12