Női kézi NB I: tartalékosan győzött a Siófok a Fehérvár ellen

2022.01.22. 19:32
Andjela Janjusevics volt a tartalékos Siófok legjobbja (Fotó: Dömötör Csaba, archív)
A Siófok a Fehérvárt, az Érd a Szombathelyt győzte le hazai pályán a női kézilabda NB I szombati játéknapján, míg az MTK döntetlent játszott a Kisvárdával.

A Siófok keretéből Kiss Nikolett és Csapó Kincső sérülés, míg Lakatos Rita, Sirián Szederke, Simona Szarková, Herczeg Lili és Lapos Laura betegség miatt hiányzott. Such Nelliről az utolsó pillanatban derült ki, hogy nem tudja vállalni a játékot.

A Balaton-partiak így nyolc mezőnyjátékossal játszották végig a mérkőzést, de Andjela Janjusevics és Simone Böhme vezérletével legyőzték a Fehérvárt.

Az MTK és a Kisvárda összecsapásának második félidejében összesen 13 gólt dobott a két csapat.

NŐI KÉZILABDA NB I
SIÓFOK KC–ALBA FEHÉRVÁR KC 30–26
(17–12)
Siófok, 600 néző. V: Horváth P., Marton B.
SIÓFOK: VOJNOVIC – BÖHME 6, Debreczeni-Klivinyi 3, JANJUSEVICS 9 (1), JEZIC 6, Puhalák 2, Holta 4 (1). Csere: Krasznai (kapus), Juhász F., Wald, Such. Edző: Uros Bregar
FEHÉRVÁR: Pijevic – Töpfner 2, Boldizsár, Ojama, Varga E. 3, Triscsuk 8 (5), Takó 1. Csere: Tóth Nikolett (kapus), BESSZER 4, Utasi 5, Szarka A. 2, Bardi 1. Edző: Boris Dvorsek
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–2. 6. p.: 2–4. 12. p.: 8–4. 22. p.: 14–8. 37. p.: 19–15. 41. p.: 24–19. 51. p.: 25–22. 57. p.: 28–25
Kiállítások: 10, ill. 14 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 7/5
Uros Bregar: – Értékes győzelmet arattunk. Nagyon sok hiányzónk volt sérülés és betegség miatt, de az egészséges játékosok kiváló teljesítményt nyújtottak. Fiatal kapusaink remekeltek, Pastrovics Melinda remek munkát végez velük. Ebből a győzelemből építkezünk, remélem, hogy minél hamarabb teljes lesz a keret.
Boris Dvorsek: – A Siófok megérdemelten nyert. Támadásban gyenge teljesítményt nyújtottunk. Sok problémát okozott a koronavírus az elmúlt hetekben, ez most meglátszott a csapat játékán.

ÉRD–HUNGAST SZOMBATHELYI KKA 32–25 (18–13)
Érd, 600
néző. V: Hargitai, Markó
ÉRD: Kántor – Bódi 2, VUKAJLOVICS 8, SZABÓ KITTI 9 (4), PARÓCZY 5, Kopecz 2 (1), Fekete B. 6. Csere: Hadfi (kapus), Horváth D., Kiss D. Zs., Mód, Sztankovics R., Mézes. Edző: Horváth Roland
SZOMBATHELY: K. Tomasevics – Gheorghe 3, Szekerczés, PŐDÖR R. 9 (2), Gorilszka 2 (1), Horváth P. 3, Csire 1. Csere: Balog J. (kapus), Sztosics 4, Kadlicsek, Szendrei 2, Virág, Pődör B. 1. Edző: Marosán György
Az eredmény alakulása. 9. perc: 2–4. 15. p.: 9–5. 22. p.: 12–9. 27. p.: 17–11. 36. p.: 21–15. 46. p.: 24–18. 49. p.: 27–18. 53. p.: 27–22. 57. p.: 30–23
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 3/3
Horváth Roland: – Elismerésem a lányoknak a győzelemért. Mindent betartottak, amit megbeszéltünk, ennek köszönhetően nagy különbségű győzelmet arattunk.
Marosán György: – Katasztrofálisan játszottunk. Védekezésben nem találtuk a megfelelő távolságot, kevés szabálytalansággal dolgoztunk. Ilyen teljesítménnyel borítékolható volt a végeredmény.

MTK BUDAPESTKISVÁRDA MASTER GOOD SE 22–22 (16–15)
Budapest, Sterbinszky Amália Kézilabdacsarnok, 200 néző.V:Altmár, Horváth M
MTK: Suba – Bánfai K., Kekezovics 3, Szabó Laura 2, Bujdosó-Gerháth 2, Marincsák 1, Pelczéder 3. Csere: GYŐRI B. (kapus), Koronczai 1, PÁL T. 9 (5), Juhász Eszter 1, Mazák-Németh, Dakos, Sallai N. Edző: Vida Gergő
KISVÁRDA: Mátéfi D. – UDVARDI 8 (5), Karnik 1, Dombi K., Bouti 3, Siska 1, Sztamenics 4. Csere: Sulega, LESKÓCZI (kapusok), Mészáros-Mihálffy, Juhász Gréta 1, T. Radojevics 4. Edző: Bakó Botond. Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–2. 17. p.: 8–8. 25. p.: 12–13. 38. p.: 19–17. 43. p.: 20–20
Hétméteresek: 6/5, ill. 7/5
Vida Gergő: – Azok után, amiken keresztülmentünk az elmúlt három hétben a vírus miatt, az egy pontnak is örülni kell. Amit mindkét csapat hozzátett a védekezéshez, az példaértékű, viszont ez a támadójáték rovására ment.
Bakó Botond: – Nyolc nap alatt a harmadik mérkőzést játszottuk, öt nagyon fontos játékosunk hiányzott, viszont aki itt volt, segítette az együttest. Ebben a helyzetben elégedett vagyok a csapatommal és az eredménnyel is.

1. Győr 11 11 333–216 +117 22
2. FTC 11 10 1 319–242 +77 20
3. Debrecen 11 9 2 299–244 +55 18
4. Mosonmagyaróvár 12 7 1 4 390–356 +34 15
5. Vác 11 7 4 341–308 +33 14
6. MTK 12 4 3 5 310–315 –5 11
7. Kisvárda 11 5 1 5 283–292 –9 11
8. Siófok 12 5 7 368–383 –15 10