Női kézi NB I: néggyel nyert az Érd ellen a Mosonmagyaróvár

CS. M.CS. M.
2021.04.29. 19:34
Sokáig meccsben voltak az érdiek, végül azonban nem tudtak nyerni (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe – archív)
A női kézilabda NB I csütörtöki játéknapján a Mosonmagyaróvár 28–24-re legyőzte hazai pályán az Érdet.

Az európai kupaindulásért küzdő Mosonmagyaróvár lépett esélyesként pályára csütörtökön a tabella nyolcadik helyén álló Érd ellen, ám utóbbi megnehezítette a dolgát, a félidőben mindössze eggyel vezettek a hazaiak (14–13). A második játékrészben is sokáig tartották magukat az érdiek, de a hajrára összeállt a mosonmagyaróvári támadójáték, s a hazai együttes végül 28–24-re nyert.

NŐI KÉZILABDA NB I
21. FORDULÓ

MOTHERSON-MOSONMAGYARÓVÁRI KC
–ÉRD 28–24 (14–13)
Mosonmagyaróvár, zárt kapuk mögött. V:Altmár, Horváth M.
MOSONMAGYARÓVÁR:SZEMEREY – Katona2,Kovács P.1,GYIMESI, HORVÁTH B.6,Hudák1,Stranigg Zs.2.Csere:Herczeg (kapus), Tóth Eszter6 (3),SZARKOVÁ5,Sirián1,Lancz3,Hajtai1.Edző:Gyurka János
ÉRD:Győrffy – Király, Mód2,Szabó Kitti5 (3),PARÓCZY4,KISS-WALFISCH6 (3),FEKETE B.5.Csere:Györkös (kapus), Horváth D., Abilda2,Landi, Csáki.Edző:Horváth Roland
Az eredmény alakulása. 4. perc:2–2.7. p.:4–2.12. p.:6–3.16. p.:8–5.20. p.:10–8.24. p.:11-9.35. p.:15–14.41. p.:19–18.45. p.:21–18.55. p.:26–22
Kiállítások:6, ill. 16 perc
Hétméteresek:5/3, ill. 7/6
Gyurka János:– Az volt a tervünk, hogy kemény védekezéssel, sok megállító faulttal zavarjuk meg az Érd jól cselező, gólerős kézilabdázóit. Ez tulajdonképpen sikerült, mert harminc-harmincöt ilyen szerelésünk volt, ami jónak mondható. Végig irányítottuk a játékot, de voltak olyan periódusaink, ahol régen nem tapasztalt hibáink is kiütköztek. Jó mérkőzésen értékes két pontot szereztünk jó ellenféllel szemben.
Horváth Roland:– Megérdemelten győzött a Mosonmagyaróvár. Különösen ellenfelünk beállójával, Horváth Bernadett-tel gyűlt meg a bajunk, aki nyerőemberré vált, mert nem tudtuk semlegesíteni. Kicsit el is fáradt a csapatom, ami különösen a mérkőzés utolsó szakaszában jelentett problémát.

1. Győr 19 19 702–381 +321 38
2. FTC 19 18 1 665–437 +228 36
3. Mosonmagyaróvár 20 14 6 575–539 +36 28
4. Vác 20 14 6 607–572 +35 28
5. MTK 20 13 2 5 623–617 +6 28
6. Siófok 20 13 7 625–554 +71 26
7. Debrecen 19 12 1 6 565–498 +67 25
8. Érd 18 6 1 11 479–558 –79 13