Női kézi El: megnyugtató előnyre tett szert a Siófok idegenben

2022.10.08. 19:53
Simán nyert a Siófok az odavágón (Fotó: Facebook, Siófok KC)
A Siófok KC 27–18-ra legyőzte a lengyel MKS FunFloor Lublint a női kézilabda Európa-liga selejtezőjének 2. fordulójában, az odavágón.

Az első negyedórában fej fej mellett haladt lengyel ellenfelével, de többnyire vezetett Uros Bregar együttese, amely azonban rendkívül gyengén védekezett és támadásban is sok hibát vétett, rengeteg labdát adott el. Ennek a gyenge periódusnak köszönhetően fordítottak, majd állandósították kétgólos előnyüket a házigazdák – nem sokáig, ugyanis két perccel a szünet előtt ismét magához ragadta a kezdeményezést a Siófok.

A Balaton-parti együttes a második félidő elején „begyújtotta a rakétákat” és négy góllal ellépett. A lubliniaknak ebben az időszakban semmi nem ment be, és a meccs legjobbjának választott Marina Rajcsics is jól védett. Rövid ideig úgy tűnt, visszakapaszkodhat a Lublin, de sikerült két-három gólon tartania ellenfelét a magyar csapatnak, amely a végjátékra megnyugtató előnyre tett szert – a hajrában így már csak a különbség volt kérdéses.

2. SELEJTEZŐKÖR, 1. MÉRKŐZÉS
MKS FUNFLOOR LUBLIN–SIÓFOK KC 18–27 (11–13)

Lublin, 1400 néző. V: Kijauskaite, Zaliene (litvánok)
LUBLIN: Gawlik – Portasinska 1/1 , ROSZAK 4 , Achruk 1 , Rebicová 3 , Tatar 1 , PIETRAS 5 . Csere: Wdowiak, Sarnecka (kapusok), M. Wieckowska 1 ,D. Wieckowska, Szynkaruk 1 , Noga 1 , Pastuszka. Edző: Monika Marzec
SIÓFOK: RAJCSICS – Such N. 2 , Kiss N. 2 , DEBRECZENI-KLIVINYI 5/1 , N'diaye 1 , Kajdon 3 , MAVSAR 6/4 . Csere: Herczeg (kapus), KOJICS 5 , Janjusevics 3 , Wald. Edző: Uros Bregar
A mérkőzés alakulása. 7. perc: 3–4. 14 . p.: 6–5. 18 . p.: 7–8. 22. p.: 10–8. 26. p.: 11–9. 34 . p.: 11–15. 39 . p.: 14–16. 44 . p.: 14–19. 48 . p.: 16–22. 55 . p.: 16–25
Hétméteresek: 2/1, ill. 5/5
Kiállítások: 12, ill. 16 perc
Uros Bregar: –
Természetesen az eredménnyel elégedett vagyok. Nagyon meggyőző ez a kilencgólos siker, de nem gondolhatjuk, hogy vége van a párharcnak, komolyan kell vennünk a visszavágót is. A kapusteljesítmény és a védelmünk ma is rendben volt, támadásban azonban rengeteg hibát követtünk el, ezen még csiszolni kell.