A Ferencvárostól csak fellángolásokra futotta az Esbjerg ellen

R. Gy.R. Gy.
2022.01.23. 13:46
Reistad 13 gólt lőtt a Fradinak (Fotó: Dömötör Csaba, archív)
A női kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjának nagy rangadóján a dán Esbjerg hat góllal legyőzte FTC-t. A hazaiak végig jobban játszottak, és többször is nagy előnyt szereztek. Bár a Ferencváros többször is visszajött a meccsbe, a vége megint az Esbjergé lett, és a 13 gólos Henny Reistad vezérletével biztosan nyert.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 11. FORDULÓ
A-CSOPORT
TEAM ESBJERG (dán)–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 33–27 (14–13)
Esbjerg, 1260
néző. V: Braseth, Sundet (norvégok).
ESBJERG: R. POULSEN – M. JACOBSEN 6, Tranborg 1, Breistöl 2, Ingstad 2, REISTAD 13 (3), SANNA SOLBERG-ISAKSEN 4. Csere: Eckerle (kapus), A. Jensen 2, K. Nielsen 2 (1), M. Möller, Polman, L. Jörgensen 1. Edző: Jesper Jensen
FTC: Bíró B. – Malestein 6 (5), Klujber 2, KISFALUDY 6, Bölk 1, Szucsánszki, MÁRTON G. 5. Csere: Janurik (kapus), Grbics 1, Tóth Nikolett, Behnke 1, Kovács Anett 3, Szöllősi-Zácsik 1, Csiszár-Szekeres, Hársfalvi 1. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–3. 8. p.: 6–3. 16. p.: 11–6. 25. p.: 12–10. 34. p.: 17–14. 41. p.: 20–21. 48. p.: 25–21. 51. p.: 28–22
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 7/5
Jesper Jensen:
– Összességében nagyon jó meccset játszottunk. Pontosan tudtuk, a legjobb teljesítményre lesz szükségünk az FTC ellen. Büszke vagyok a csapatra, hiszen a vírus miatt hektikus hetek után szerezte meg a győzelmet, méghozzá remek kézilabdával, egy erős riválissal szemben.
Elek Gábor: – Az Esbjerg ezzel a győzelemmel nagy lépést tett a csoportelsőség felé. Nekünk mostantól a második hely megszerzéséért kell harcolnunk, ami nehéz feladat, de nagyon szeretnénk elérni. Pontosan tudjuk, ehhez két hét múlva otthon le kell győznünk a Rosztov-Dont.

Mindenki tudta, hogy nem vár könnyű feladat Dániában a Ferencvárosra, hiszen több mint két hét telt el meccs nélkül a bajnoki és BL-halasztások miatt. Nagyon idegesen kezdett a magyar csapat, jellemzően futott a pénze után, csak Márton Gréta góljai jelentettek reményt, mert a dánok fokozatosan elhúztak, és a 15. percben már öt góllal vezettek (11–6).

Tanácstalanság látszódott a ferencvárosi támadásokban, így felrémlett egy nagy különbségű dán vezetés rémképe is. Csakhogy a nagy előny a házigazdákat zavarta meg, és rengeteg eladott labdával, rossz lövéssel járultak hozzá ahhoz, hogy a Fradi szívós munkával a 29. percben kiegyenlített (13–13). A szünetre csak egygólos előnyt szerzett az Esbjerg, amit kevesen hittek volna az első félidő közepe táján.

A második játékrészben eleinte szorosabban alakult a találkozó. Bár a dánok megint elmentek hárommal (18–15), a Ferencváros szívós munkával és Kisfaludy Anett beállósgóljaival nem szakadt le, sőt a 41. percben a vezetést is átvette (20–21).

Ez azonban csak fellángolásnak bizonyult, mert aztán zsinórban öt gólt lőtt az Esbjerg. És innen már nem volt visszaút, Henny Reistad egyre-másra dobta a gólokat, nem lehetett őt megállítani, összesen 13 találatig jutott. A ferencvárosi védelem nem állt a helyzet magaslatán, így végül annak kellett örülni, hogy „csak” hat góllal nyertek a hazaiak. 33–27

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Vége a meccsnek, sima dán győzelem a végére. 33–27

60. perc: Üres maradt a kapuja a dánoknak, ezt használta ki Klujber.33–27

59. perc: Te jó ég! Reistad futott be üresbe, és felugorva lőtt a jobb felsőbe. 33–26

59. perc: Kisfaludy maradt megint egyedül, és Bölk passzát a jobb alsóba lőtte. 32–26

59. perc: Láb miatt kiküldték Möllert két percre.

58. perc: Reistad nagy labdáját Jacobsen ejtette a hálóba. 32–25

57. perc: Labdaszerzés után Kisfaludy tűnt fel a dán kapu előtt, de ezúttal nem tudta belőni a helyzetét.

57. perc: Grbics jó passzát Kisfaludy belőtte, de inkább hetest adtak. A hetest Malestein megint belőtte. 31–25

56. perc: Reistad cselezgetett, majd valahogy befért a lövése a kapu bal oldalába. 31–24

55. perc: Hetest harcolt ki Klujber, amelyet Malestein a kapu közepébe lőtt. 30–24

55. perc: Hét a hat ellen támadtak a dánok, Reistad indult meg ellenállhatatlanul, és irgalmatlanul belőtte. 30–23

55. perc: Dán időkérés.

54. perc: Bölk előkészítés nélkül lőtte el a labdát, ki is védte a kapus.

53. perc: Reistad a tizedik gólját lőtte. 29–23

53. perc: A dánok tiltakoztak, hogy bántották Jacobsent, de a bírókat nem hatották meg. A magyar támadásból Klujber eresztett el egy alsóst, de Poulsen kivédte. Ez volt a 16. védése.

52. perc: Ez szép volt. Szucsánszki passzából Hársfalvi ejtett remekül a dán kapuba. 28–23

51. perc: Jensen óriási cselekkel került helyzetbe, és remekül belőtte. Ezzel nagyjából el is dőlt a meccs. 28–22

50. perc: Bölk vállalta el a szaggatottról, de nem volt valami jó, védett is a kapus.

50. perc: Ferencvárosi időkérés.

50. perc: Hetest kapott az Esbjerg, és még örülhettünk, hogy Grbicset nem küldték ki. A hetest Reistad a jobb felsőbe küldte. 27–22

49. perc: Jacobsen kapott labdát a jobb szélen, még emberelőnyben, és biztosan belőtte. 26–22

48. perc: Klujber is megszerezte az első gólját hat kísérletből. 25–22

48. perc: Zácsik eladta a labdát, így aztán Jensen a saját szaggatottjáról lőtt gólt. 25–21

47. perc: Ott is a gól. Kamp a beálló pozíciójából lőtt a bal alsóba. 24–21

47. perc: Eddig tartott az emberelőny, Bölköt küldték ki mezhúzás miatt.

46. perc: Bíró védte Reistad lövését, majd Bölk bújt be két védő között, és a hetes mellett emberelőnyt is kiharcolt. A hetest viszont Poulsen kivédte.

45. perc: Elég hosszan húzta a támadást a Ferencváros, így a passzív után Bölknek kellett ellőnie – mellé.

44. perc: Ferencvárosi időkérés.

44. perc: Már csak azért is, mert a jobb szélről Jörgensen nagy gólt lőtt. 23–21

43. perc: Grbics lövése a kapufáról pattant ki, ezért nagy kár volt...

43. perc: Rossz passz a zöld-fehéreknél, sprintelt előre Reistad, cselt imitált, majd belőtte a ziccert. 22–21

42. perc: Hetest kaptak a dánok, amelyet Resitad a kapu bal oldalába lőtt. 21–21

41. perc: Zácsik labdát szerzett, indította Mártont, aki a hálóba pattintott. 20–21

41. perc: Zácsik futott be két védő közé, majd remek mozdulattal lőtt a bal alsóba. 20–20

40. perc: Reistad verte meg lábbal Klujbert, aki utánanyúlt, hetes és két perc. A hetest Kamp a jobb alsóba lőtte. 20–19

39. perc: Ingstad a vonalon belülről lőtt gólt, ez érvénytelen. A Ferencváros támadása ezúttal megfontoltnak tűnt, el is tartott egy ideig, amíg Kovács helyzetbe került, és tökéletesen lőtte ki a jobb felsőt. 19–19

38. perc: Ezúttal Kisfaludy hetest harcolt ki, amelyet Malestein a bal alsóba vágott. 19–18

37. perc: Reistad passzából Ingstad maradt helyzetben, és a jobb alsóba tüzelt. 19–17

36. perc: Elrontották a dánok a támadásukat, Grbics pedig egyéni akcióból lőtte ki a bal alsót. 18–17

36. perc: Megint Kisfaludy maradt egyedül, és remekül be is lőtte Zácsik passzát. 18–16

35. perc: Hetest harcolt ki az Esbjerg, amelyet Reistad a bal aslóba lőtt. 18–15

35. perc: Kisfaludy három ember között tudott befordulni, és lőtt a jobb alsóba. 17–15

34. perc: Zácsik rossz lövése a kapusról kipattant, éppen dán kézbe, gyorsan indult Jacobsen, és be is lőtte a ziccert. 17–14

33. perc: Reistad töprengett egy kicsit, hogy mit tegyen a labdával, aztán inkább rálőtte, sajnos be a kapunkba. 16–14

33. perc: Zácsik keveredett helyzetbe szinte a bal szélről, és egy hetest is kiharcolt. A hetest Malestein a kapus lába között lőtte be. 15–14

32. perc:Szekerest kiküldték két percre, és szinte rögtön jött is a dán gól, Reistad lőtt a bal alsóba szinte a hatosról. 15–13

31. perc: Klujbert mintha lökték volna, de a bírók nem fújtak, a kapus védett.

31. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, sikerült feljönni, egy gól a hazai előny. 14–13

30. perc: Solberg maradt nagyon egyedül a bal szélen, és a ziccerét könnyen lőtte a bal alsóba. 14–13

29. perc: Bíró védte szépen Reistad lövését, majd a másik oldalon összejött az egyenlítés. Kovács ezúttal a rövidbe vágta a jobb szélről. 13–13

28. perc: Hoppá! Kisfaludy maradt egyedül a hatoson, befordult, és belőtte. Ez a harmadik gólja volt, ennyit dobott eddig összesen a BL-idényben. 13–12

28. perc: Újabb könnyelmű dán támadást láthattunk, a labda a nézőtéren landolt. 6 eladott labdánál járnak a hazaiak.

27. perc: Reistad óriási lövése a lécről ment fölé. A másik oldalon Bölk tört be két védő közé, lerántották, hetes. A hetest Malestein a bal alsóba dobta. 13–11

26. perc: Klujber lövése megint lepattant, Kovács elkapta, a lövését azonban a kapufa mentette.

26. perc: Visszahozták a régi, jól bevált receptet, és a jobb szélről próbálkozott, Jacobsen be is dobta, ahogy szokta... 13–10

25. perc:Újabb rossz bejátszás a dánoktól, így kerülhetett helyzetbe Kisfaludy, aki a kapus lába között pattintott a hálóba. 12–10

24. perc: Eladták a labdát a dánok, és ezt egyáltalán nem bántuk. Nagyon sokáig támadott az FTC, majd Klujber lövését mentette a sánc, viszont éppen Kovács Anett elé, aki jobbról a jobb felsőbe lőtt. 12–9

23. perc: Kölcsönös hibázások után időt kértek a dánok.

22. perc: Breistöl lövését védte Bíró,majd végre Bölk jó helyzetből ugorhatott fel, és remekül lőtt a jobb felsőbe. 12–8

21. perc: Grbics próbált meg csavart gólt lőni, de Poulsen ezt is kifogta. 53%-on áll.

21. perc: Reistad már passzívnál emelkedett fel a szaggatottról, és lőtt bal alsóba. 12–7

19. perc: Bíró védett szépen, Szucsánszkit lerántották, jött a szabaddobás és a helyzetkeresés, majd Kisfaludy gólja több mint hatperces gólcsendet tört meg. 11–7

18. perc: Mindkét csapat kapkodva játszik, de legalább Bölk kiharcolt egy hetest. Helyzet az nem volt, így viszont lehet egy gól. De nem lett... Klujber lövése a lécről ment fölé.

17. perc: Passzívot mutattak a Fradinál, Bölk viszont eladta. Aztán a dánok rossz indítása ment ki az oldalvonalon kívül.

16. perc: Kapkod a Ferencváros, Klujber a kapusba lőtt, Reistad ziccerben került helyzetbe és fölé lőtt...

15. perc: Zácsik a kapusba lőtt, a másik oldalon Jacobsen rontott, aztán Zácsik rossz passzát Solberg vette el, és a jobb alsóba lőtt. 11–6

14. perc: Ferencvárosi időkérés. A védekezés elég szellős, hogy finoman fogalmazzunk.

14. perc: Bölk lövése lepattant a védőfalról, Solberg már robogott is, kapta a labdát, és bevágta. 10–6

14. perc: Jacobsen szinte azonnal visszaállította a különbséget, a jobb szélről ejtett a hálóba. 9–6

13. perc: Bölk újabb kiváló passza jutott el Behnkéhez, aki befordult, és a kapuba lőtt. 8–6

13. perc: Solberget hagyták egyedül a bal szélen a fradisták, nem is hibázta el a helyzetét a norvég ász. 8–5

12. perc: Bölk nagyszerű passzát Márton Gréta szinte a vonalon állva lőtte a léc alá. 7–5

11. perc: Reistad eltopogta, Márton viszont eladta a labdát, Reistad a kapufa segítségével lőtt gólt, de közben Grbics lökte, és kiküldték két percre. 7–4

10. perc: Tranborg lövését védte Bíró, gyorsan indult az FTC, Malestein maradt egyedül, de nem tudta belőni, nagyot védett a kapus.

10. perc: Nagyon türelmes játék után megint Márton maradt egyedül a bal szélen, és nagyon biztosan pattintott a jobb alsóba. 6–4

9. perc: Nagyon hosszan támadhatott az FTC, jött is a passzív jelzés, majd elvették a labdát. Megint gyorsan akart gólt dobni az Esbjerg, Jacobsen lövését jobbról viszont Bíró kivédte.

8. perc: Grbics lövése a sáncról a kapusé lett, aki gyorsan indított, Jacobsen villámléptekkel helyzetbe került, és belőtte. Ráadásul Klujbert kiküldték két percre. 6–3

7. perc: Malestein lövése a kapus és a kapufa összmunkája után lett a dánoké. A másoik oldalon Tranborg nem túl erős lövése pattant be a jobb alsóba. 5–3

6. perc: Pillanatok alatt egyenlített az Esbjerg, Breistöl lőtt távolról a jobb felsőbe. 4–3

6. perc: Alaposan megjáratta a labdát a Fradi, így maradt szabadon Márton a bal oldalon, és szép lövéssel egyenlített. 3–3

5. perc: Bölk elrontott lövése után jöhettek a dánok, passzívig passzolgattak, majd Tranborg lőtt magasan fölé.

4. perc: Reistad most átment a védőfalon, és a kapu közepébe lőtt. 3–2

4. perc: Bölk vette észre, hogy Malestein remekül befut beállóba, adta a labdát, és már jött is a gól. 2–2

3. perc: Ingstad kapta a labdát beállóban, remekül befordult Kisfaludy mellet, és a jobb alsóba lőtt. 2–1

3. perc: Bölk lőtt ütemtelenül, az elképzelés jó volt, de a labda a kapu mellett ment el.

2. perc: Megszületett az egyenlítés, Breistöl zúdította a labdát a bal felsőbe. 1–1

1. perc: Reistad passza gyenge volt, Márton azonnal indult kapta is, majd biztosan dobta be a ziccert. 0–1

1. perc: Elkezdődött a találkozó, a dánok piros-feketében, a Ferencváros tiszta fehérben játszik.

ELŐZMÉNYEK

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK

CSM Bucuresti (román)–Dortmund (német) 33–29(16–14)
Rosztov-Don (orosz)–Buducsnoszt Podgorica (montenegrói) 30–20(12–9)

A bajnoki címvédő Ferencváros az A-csoport élén álló Esbjerg otthonában lép pályára. Elek Gábor együttese a koronavírus okozta halasztások miatt két hét szünet elteltével játszik ismét mérkőzést, ám a zöld-fehérek szempontjából jó hír, hogy az elmúlt hetek megbetegedései után majdnem teljes kerettel állhatnak ki, már csak a német válogatott jobbátlövő Alicia Stolle és a vállsérüléséből gyógyuló Kovacsics Anikó hiányzik. A vírus miatt egyébként az esbjergi együttes is január 8-án játszott legutóbb az elitsorozatban.

„Nincs játékban a csapat az elmaradt meccsek miatt, ami nem jó, hiszen nem vagyunk hozzászokva a kéthetes kihagyásokhoz – szögezte le Elek Gábor. – De ha kesergünk, akkor sem fog a helyzet megváltozni. Az elmúlt mérkőzéseik alapján látszik, hogy a dánok iszonyatosan erősek mentálisan, a rosztovi győzelmük profi munka volt. Pillanatnyilag az Esbjerg a csoportunk legerősebb csapata. Minden szempontból nagyon fontos meccs vár ránk. Maga a tény, hogy játszhatunk, lényeges, de az sem mindegy, hogy milyen arcunkat mutatjuk, fontos, hogy mit tudunk hosszabb távon profitálni ebből a találkozóból és az eredményből. Az elmúlt hetek alapján ugyanakkor még én sem tudom, hogy pontosan milyen teljesítményre számíthatunk a csapattól. Azt is be kell ismerni, hogy nem mi vagyunk az esélyesek, de nem azért utazunk, hogy játékba lendüljünk, a maximumot kell kihoznunk a mérkőzésből. A cserékre és a megfelelő forgatásra viszont most még inkább figyelnünk kell, mert várhatóan fizikailag rendkívül megterhelő csata vár ránk.”