Kézi-vb: a francia kapitány őrült forgatókönyvről beszélt, és a mieinket is dicsérte

N. T.N. T.
2021.01.28. 17:37
Guillaume Gille büszke a csapatára (Fotó: AFP)
A francia férfi kézilabda-válogatottnál is nehezen térnek magunkhoz a szerdai világbajnoki negyeddöntőt követően, amelyen a gallok hosszabbítás után győzték le a magyar csapatot. Guillaume Gille szövetségi kapitány elismerte a mieink teljesítményét, miközben két játékosa sérülést szenvedett a találkozón.

„Hihetetlen meccset játszottunk, de ehhez két jó csapat kellett kezdte a francia válogatott szövetségi kapitánya, Guillaume Gille a meccs utáni sajtótájékoztatón, majd így folytatta: Ádáz küzdelem folyt a pályán, de a végén a különleges körülmények – a katasztrofális kezdésünk, a sérülések és a hosszabbítás – ellenére is megtaláltuk a módját, hogyan nyerjük. Őrült forgatókönyve volt a mérkőzésnek. A magyarok nagyon jól indították a találkozót, nehéz volt visszakapaszkodnunk. Büszke vagyok a játékosaim lelki tartására, hogy nem adták fel, és nagy erőket mozgósítottak a siker érdekében. Ez a továbbjutás igazolja, hogy jó úton járunk, a csapat beállt a közösen elindított elképzelések mögé. Azért is örülünk a győzelemnek, mert így lehetőségünk van harcba szállni az érmekért”.

Gille a meccs után még nem pontosította az említett sérüléseket. Megtette helyette a negyeddöntőt követő napon rendezett sajtótájékoztatón a francia csapatorvos, akielárulta, Luka Karabatic és Timothey N'Guessan játéka erősen kérdéses a svédek ellenipéntekielődöntőben. A PSG beállójának hasi tájékon, míg a Barca balátlövőjének a jobb combjában van probléma, de még újabb vizsgálatokra van szükség a pontos diagnózishoz, és az esetleges kihagyás hosszának megállapításához. Az biztos, hogy a Kairóba átköltöző francia válogatott csütörtöki edzésén egyikük sem tud részt venni.

„Miután Eb-selejtezőn döntetlent játszottunk a szerbekkel, nem sokan bíztak a sikeres vb-szereplésünkben – vette át a szót Valentin Porte. – Nem gondoltam volna, hogy sorozatban hét meccset fogunk nyerni. A negyeddöntőt katasztrofálisan kezdtük, de a szünetben már nem voltunk olyan távol. A második félidőben sokat tettünk a győzelemért.”

„Kemény volt. Kicsit fújtunk egyet a portugálok elleni meccset követően. A negyeddöntő elején nehezen bírtuk a magabiztos ellenféllel és a kapusával. Mindent elkövettünk, amit nem akartunk. De hittünk magunkban, és megdolgoztunk a győzelemért” – tette hozzá a veterán csapatkapitány, Michaël Guigou, aki fontos gólokat lőtt, miután Lékaiék hat góllal elhúztak a meccs elején.

A mieink az ötödik hellyel minden idők harmadik legjobb vb-szereplését tudhatják maguk mögött, míg a franciák a tavalyi Eb 14. helye és a kapitányváltás után újra harcba indulhatnak a dobogós helyekért egy világversenyen.

FÉRFI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG, EGYIPTOM
NEGYEDDÖNTŐ
FRANCIAORSZÁG–MAGYARORSZÁG 35–32 (12–14, 30–30, 32–31) – h. u.
Gíza, zárt kapuk mögött. V:
I. García, Marin (spanyolok)
FRANCIAORSZÁG:V. GÉRARD – Abalo 2, Mem 3, Mahé 1 (1), Fabregas 2, N'Guessan 2, GUIGOU 6 (1).Csere:GENTY (kapus), N. REMILI 4, L. Karabatic 1, M. Richardson, Lagarde 3, DESCAT 5 (2), Porte 3, Tournat 3.Szövetségi kapitány:Guillaume Gille
MAGYARORSZÁG:MIKLER – Rodríguez P. 1, Máthé 4 (1), SIPOS 1, BÁNHIDI 6, Szita 4, LÉKAI 5.Csere:Székely (kapus), BÓKA 5, ifj. Rosta M. 1, Bodó 3, Ancsin G. 1, Hornyák P., Balogh Zs. 1 (1).Szövetségi kapitány:Gulyás István
Az eredmény alakulása.7. perc: 1–4. 11. p.: 1–7. 13. p.: 3–9. 21. p.: 8–9. 22. p.: 8–10. 25. p.: 9–12 34. p.: 14–15. 39. p.: 19–19. 40. p.: 20–19. 44. p.: 20–22. 22–20. 46. p.: 22–22. 47. p.: 24–23. 50. p.: 25–25. 53. p.: 28–26. 58. p.: 30–28 59.: 30–29. 60. p.: 30–30. 62. p.: 31–31. 65. p.: 32–31. 68. p.: 33–32
Kiállítások:8, ill. 6 perc
Hétméteresek:5/4, ill. 3/2

A VB VÉGEREDMÉNYE (5–32.)