Férfi kézi NB I: Egerben nyert a Veszprémi KKFT

2021.04.16. 21:10
A Veszprémi KKFT 25–23-ra nyert az Eger otthonában a férfi kézilabda NB I egyetlen pénteki mérkőzésén.

Az Eger 21–18-ra vezetett a 45. percben, de az utolsó negyedórában már csak kétszer talált be, a Veszprémi KKFT pedig Borbély Ádám védéseire is támaszkodva fordított, és végül kettővel győzött.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
20. FORDULÓ
SBS-EGER–VESZPRÉMI KKFT 23–25 (14–14)
Eger, zárt kapuk mögött. V:
Andorka, Hucker
EGER: BALOGH T. – TÓTH R. 7 (4), Szuharev, MACHÁC 4, KISS G., Schmid 1, Holdosi. Csere: Lezák 3, Tóvizi T., Rédei 1, Kovács M. 1, Bernatonis 4, Száva 2. Edző: Tóth Edmond
VESZPRÉMI KKFT: BORBÉLY – Tóth P., Kristóf M. 1, Fazekas G. 3, VAJDA H. 6, ÉLES B. 7 (2), Hári 1. Csere: Miklós (kapus), Bugyáki, Szeitl L. 1, SOMOGYI B. 4, Szmetán P. 1, Széles 1. Edző: Tombor Csaba
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–4. 12. p.: 3–5. 18. p.: 7–8. 24. p.: 10–11. 36. p.: 18–15. 42. p.: 19–17. 48. p.: 21–20. 54. p.: 21–22
Kiállítások: 4, ill. 2 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 2/2
Tóth Edmond:
– A veszprémiek a Magyar Kupa négyes döntője után jobban játékban vannak, mint mi, rajtunk meglátszott a hosszabb bajnoki szünet. A második félidőben hiába vezettünk hárommal, megakadt a támadójátékunk, s kaptunk három-négy demoralizáló gólt.
Tombor Csaba: – A szép játék helyett ezúttal a küzdelem került előtérbe. A második játékrész hajrájában Borbély Ádám védései új lendületet adtak a csapatnak, s passzív jelzésnél kétszer is betaláltunk, ez hozta meg a győzelmet.

1. Veszprém 20 19 1 728–462 +266 39
2. Szeged 16 13 3 545–407 +138 26
3. Tatabánya 15 12 1 2 428–359 +69 25
4. Balatonfüred 17 10 3 4 481–453 +28 23
5. Csurgó 19 9 3 7 514–523 –9 21
6. FTC 16 9 7 453–440 +13 18
7. Eger 20 8 2 10 549–626 –77 18
8. Gyöngyös 19 8 1 10 509–519 –10 17